Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Składka zdrowotna wzrośnie? Kosiniak-Kamysz: Szukanie pieniędzy w kieszeniach Polaków

Nowy Polski Ład może przynieść wzrost składek zdrowotnych. - To nie jest reforma, to jest szukanie pieniędzy w kieszeniach Polaków i na to naszej zgody nie będzie. Ja bym postawił na zwiększenie dostępności i lepszą koordynację ochrony zdrowia, zwiększenia bliskości do pacjenta, wzmocnienie lekarzy rodzinnych, komunikację pomiędzy szpitalami - powiedział w programie "Newsroom WP" Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL. - Jeśli nie będzie zmiany systemu zarządzania i funkcjonowania, to nie ma takich pieniędzy, które by zmieniły jakość funkcjonowania ochrony zdrowia. Nie tylko pieniądze są ważne, choć one są konieczne, ale musi być też pomysł, jak je wydać. Przejęcie OFE to 15-20 mld zł z podatków od Polaków, gdyby przekazać je na oddłużanie szpitali, to już mamy sprawę załatwioną - dodał.

0
0
7
Podziel się
Komentarze (7)
zobacz więcej komentarzy (7)
KOMENTARZE
(7)
jako
rok temu
Zlikwidować 500+,liczbę posłów i senatorów i odchudzic cała administracje i bedą oszczędności pare miliardów
Eds
rok temu
Wzrostu być nie powinno.Ale przywileje i zniżki warto chyba zlijwidować?
W niemczech s...
rok temu
Zeby byly pieniadze na wieksza liczbe lekarzy w PL, trzeba zwiekszyc budzet NFZ i podniesc skladke. Skorzystaja wszyscy.
Wes
rok temu
Nie dość że nie można dostać się do lekarza .To jeszcze chcą podnieść stawki .Niech nie płaca chorych pieniędzy lekarzom i innym pseudo medykom. Powinni zwracać składki a nie poodnosić. Patologia 100%
krab
rok temu
Tak zabija się przedsiębiorczość w naszym kraju. Podnosić płacę, a co za tym idzie składki do ZUS. Działalności jednoosobowe niebawem przestaną istnieć. Większe firmy zamiast się rozwijać będą zmniejszać kadry pracownicze, a bezrobocie będzie rosło. Z roku na rok będzie coraz gorzej. Dojdzie do tego, że pracujący nie będą mogli dźwignąć kosztów utrzymania bezrobotnych. Znowu dobry pomysł PiS, super niby tak walczyli z szarą strefą, a robią wszystko, aby się powiększała.