Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sklepy mocno straciły przez koronawirusa. Ale jest poprawa. Nowe szacunki

Sprzedaż przedsiębiorstw w pierwszym tygodniu od otwarcia galerii handlowych i hoteli, a więc od 4 do 10 maja, zmniejszyła się o 40 proc. w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku. Takie szacunki przedstawił BIG InfoMonitor na podstawie danych z Rejestru Dłużników.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
4 maja na nowo otworzyły się sklepy w galeriach handlowych

Jak dodaje PAP, która o wynikach poinformowała, w dwa poprzednie tygodnie spadek wynosił 46 i 47 proc.

Wcześniej pisaliśmy już o spadku wskaźnika odwiedzalności w galeriach. W pierwszym tygodniu po odmrożeniu gospodarki (4-10 maja) był on mniejszy o niemal 42 proc. niż w podobnym tygodniu rok wcześniej. To wyniki danych Retail Institute, które opublikowała "Rzeczpospolita".

W II etapie odmrożenia gospodarki otworzyły się m.in. galerie handlowe, w których wcześniej działała tylko część najemców, np. sklepy spożywcze czy pralnie.

Obejrzyj także: Galerie handlowe znów otwarte. Klientów mniej, a czynsze te same

- Po pierwsze ruszyła sprzedaż firm zlokalizowanych w centrach i galeriach handlowych. Mieści się tam wiele punktów obsługi klienta należących do firm telekomunikacyjnych, operatorów telewizji kablowej czy banków. Po drugie, zgodnie z naszymi oczekiwaniami, częściowe odmrożenie gospodarki podziałało również na inne branże - powiedział prezes BIG InfoMonitor Sławomir Grzelczak, cytowany w komunikacie. Efekty? - Spadek popytu i podaży przestał się pogłębiać, da się nawet zauważyć poprawę - dodał Grzelczak.

Jak zaznaczył, przed nami kolejne etapy luzowania obostrzeń. - Ważne, by próby powrotu nie przyniosły znaczącego wzrostu zachorowań, bo mogłoby to schłodzić nastroje i wyhamować chęć działania - podkreślił prezes BIG InfoMonitor Sławomir Grzelczak.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-05-2020

adamJestem właścicielem zakładu pogrzebowego bardzo proszę otwórzcie kina dla lepszego efektu....

15-05-2020

wrghwrhwszystko się odbije to kwestia tygodni nawet a nie miesięcy.

Rozwiń komentarze (2)