Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KKG
|

Sondaż: Polacy nie chcą w Sejmie Wąsika i Kamińskiego

93
Podziel się:

65 proc. badanych uważa, że Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik nie powinni odzyskać mandatów poselskich po ułaskawieniu. Przeciwnego zdania jest 24 proc. respondentów, zaś 11 proc. nie ma w tej sprawie zdania - wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu".

Sondaż: Polacy nie chcą w Sejmie Wąsika i Kamińskiego
65 proc. badanych uważa, że Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik nie powinni odzyskać mandatów poselskich po ułaskawieniu. (East News, Piotr Molecki)

Instytut Badań Pollster na zlecenie "Super Expressu" zapytał badanych, czy po ułaskawieniu Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik powinni odzyskać mandaty poselskie.

65 proc. badanych odpowiedziało, że nie powinni, 24 proc. respondentów jest zdania, że powinni, natomiast 11 proc. nie ma zdania w tej sprawie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: ZNP komentuje podwyżki. "Myślę, że Tusk zwyczajnie się przejęzyczył"

Badanie wykonano w dniach 13-14 stycznia 2024 r. na próbie 1048 dorosłych Polaków.

20 grudnia 2023 r. Sąd Okręgowy w Warszawie prawomocnie skazał Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika na dwa lata więzienia za to, że jako szefowie CBA przekroczyli uprawnienia w związku z tzw. aferą gruntową z 2007 r. W związku z tym, marszałek Sejmu wydał postanowienia o stwierdzeniu wygaśnięcia ich mandatów poselskich. Kamiński i Wąsik wnieśli odwołania od tych decyzji. Marszałek Sejmu skierował te odwołania do Izby Pracy i Ubezpieczeń Społecznych SN.

Dwie izby SN i dwa orzeczenia

Wyznaczony do sprawy odwołania Wąsika w Izbie Pracy sędzia wydał jednak postanowienie o przekazaniu tej sprawy do Izby Kontroli Nadzwyczajnej, która uchyliła postanowienie marszałka o wygaśnięciu mandatu Wąsika. Dzień później izba ta uchyliła postanowienie o wygaśnięciu mandatu Kamińskiego. Było to możliwe, bo obaj politycy, niezależnie od ich odwołań wniesionych do Izby Pracy za pośrednictwem marszałka, skierowali odwołania także bezpośrednio do Izby Kontroli.

Izba Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, w której pozostało odwołanie Kamińskiego skierowane przez marszałka Sejmu, 10 stycznia rozpoznała je i nie uwzględniła go. Następnie w Monitorze Polskim zostało ogłoszone postanowienie marszałka Hołowni z 21 grudnia o wygaśnięciu mandatu poselskiego tego polityka.

Prezydent Andrzej Duda ułaskawił byłym posłów. We wtorek po godz. 21 obaj opuścili zakłady karne.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(93)
ROBERT
3 miesiące temu
Platforma zdecydowała za wyborców , którzy głosowali wielokrotnie na swoich przedstawicieli posłów Kamińskiego i Wąsika. Nie ten kto ściga przestępców tylko ten kto bierze w łapę będzie pod ochroną platformy. Wszystko zgodnie z doktryną Nojmana "Jak będziesz w platformie to będziemy cię bronić jak niepodległości". Dlatego też wyrzucają prokuratorów aby móc dorwać się do akt i przeczyścić dowody tak jak zrobił to Wałęsa. A później no cóż z woli młodych polaków uniewinnienie dla zorganizowanej grupy przestępczej. W nagrodę pozwolą im nawet zachować łapówki tak jak pozwolili a nawet zwracali Sawickiej.
Obywatel
3 miesiące temu
To, że reforma Ziobry polegała na zastępowaniu legalnych organów wymiaru sprawiedliwości nowymi izbami , które obsadzano swoimi nominatami jeśli nie dało się inaczej zmienić ich składu nie oznacza, że prawo już w Polsce nie obowiązuje członków PIS, a po to to wszystko robiono . Reforma "bezkarność plus " na szczęście nie udała się .
Ryt
3 miesiące temu
Równie dobry był by tytuł iż Polacy nie chcą w sejmie Tuska i reszty zbieraniny. Wszystko zależy od do tego których Polaków autor miał na myśli.
Mar
3 miesiące temu
Kije maja dwa konce i otym trzeba pamietac powroci jak bumerang w druga strone to jest pewne
Mery
3 miesiące temu
ludu moj ludu cużem ci uczynił ze przyszlo zyc w takiej Polsce rozrywanej na szczepy przez ludzi złowieszczych....niech sie stanie cud i odmieni zamiary tych zlowrogich ludzi.....wstydu nie macie i rozumu...
...
Następna strona