Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. AZI
|

Koronawirus. Większość Polaków jest za przepustkami covidowymi

46
Podziel się:

Blisko 58 proc. Polaków, którzy wzięli udział w sondażu United Surveys przygotowanym dla DGP i RMF FM, uważa, że pracodawcy i właściciele kin i restauracji powinni mieć możliwość sprawdzenia, czy pracownicy lub klienci są szczepieni albo mają negatywny wynik testu na COVID-19. Blisko 40 proc. badanych jest temu przeciwna.

Koronawirus. Większość Polaków jest za przepustkami covidowymi
Blisko 32,8 proc. badanych oceniło to pozytywnie fakt, że nie wprowadzono dotąd dodatkowych obostrzeń w związku ze wzrostem zachorowań. ZOFIA BAZAK/EeastNews (ZOFIA BAZAK)

Uczestników badania zapytano, czy pracodawca i zarządcy lub właściciele kin, teatrów i restauracji powinni mieć wgląd w informację, czy pracownicy lub klienci są zaszczepieni przeciw COVID-19, są ozdrowieńcami lub mają aktualny negatywny test.

Blisko 37,8 proc. badanych odpowiedziało: "zdecydowanie tak", a ponad 20 proc. zaznaczyło odpowiedź "raczej tak". Z kolei "raczej nie" odpowiedziało 16 proc. a "zdecydowanie nie" - 24 proc. Dodatkowo 1,8 proc. badanych zaznaczyło odpowiedź: "trudno powiedzieć".

Na pytanie, jak oceniają decyzję rządu, który mimo rosnącej liczby zakażeń na COVID-19 nie zdecydował się dotąd na wprowadzenie dodatkowych obostrzeń, 32,8 proc. badanych oceniło to pozytywnie, zaś 36,9 proc. badanych uważa to za błąd.

Przypomnijmy, że z niedawnego sondażu IBRiS wynika, że Polacy mają już dość ograniczeń związanych z pandemią. I choć liczba zakażeń mocno idzie w górę, to większość uważa, że obecne obostrzenia są wystarczające. A ewentualne dalsze restrykcje mogą być wprowadzone wyłącznie regionalnie.

Zobacz także: Kontrola szczepień przeciw COVID-19 w miejscu pracy? Bosak: To sprzeczne z Konstytucją

Spór z UE i kryzys na granicy to największe wyzwania

Uczestników badania zapytano też, co ich zdaniem jest obecnie największym wyzwaniem dla Polski. Dla blisko 31,2 proc. badanych jest to "spór Polski z Unią Europejską". Natomiast 25 proc. uczestników uważa, że jest to "kryzys migracyjny na granicy z Białorusią".

Możliwa ‘’kolejna fala pandemii koronawirusa’’ to natomiast problem dla 11, 9 proc. badanych.

Na kolejnych miejscach dotyczących obecnych wyzwań znalazły się "regulacje dotyczące prawa aborcji". To problem dla 5,2 proc. badanych. Natomiast 1,9 proc. ankietowanych zaznaczyło odpowiedź: ‘’trudno powiedzieć’’.

Sondaż United Surveys dla Dziennika Gazety Prawnej, Dziennik.pl, RMF FM i rmf24.pl został wykonany 5 listopada 2021 roku na ogólnopolskiej próbie 1 tys. pełnoletnich Polaków metodą telefonicznych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(46)
REX
rok temu
ankieta przeprowadzona zapewne razem z wywiadem przedszczepiennym :-) A mnie nikt o zdanie nie pytał...a taka pewność, że 58% polaków :-)
asa
rok temu
większość ? taka jak zaszczepieni i niechorujący w IZRAELU bucha cha
Krzysiek
rok temu
To nic innego jak segregacja sanitarna.Kompletna bzdura.
PISMAKI
rok temu
Te wasze sądaże są spreparowane ,jak wasze informacje medialne.
EHHH
rok temu
Ludzie posiadający śmieszny paszport czyli są zaszczepieni niestety nie są świetnymi krowami. Też transmitują i chorują i właśnie to oni są problemem ponieważ nie są w żaden sposób kontrolowani ( testowani). Ale niestety nikomu nie ubliżając trzeba być chociaż trochę inteligentnym żeby to pojąć. W telewizji tego nie powiedzą bo spadła by ilość przyjmowania preparatu a tym samym interes by się sypał. Dużo zdrówka wszystkim.
...
Następna strona