Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Inflacja w grudniu osiągnęła poziomi 8,6 proc. Spirala płacowo-cenowa zaczyna być sporym problemem, przez co inflacja szybko nie odpuści? - Ona nie ustąpi, bo nawet Narodowy Bank Polski mówi, że ona w tym roku jeszcze będzie wysoka. Nawet jeśli spadną ceny energii po okresie zimowym, to rzeczywiście będziemy mieli presję płacową - powiedział w "Money. To się liczy" Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan. - Natomiast firmy, w szczególności mali przedsiębiorcy, będą mieli komplikacje operacyjne, dodatkowe koszty. To tworzy taką mentalną blokadę. Pracownik też zdaje sobie sprawę, że pracodawca został dotknięty serią nowych pomysłów. To będzie moderowało wzrost wynagrodzeń, będzie powodowało pewien rodzaj współczucia między pracodawcami a pracownikami. Wszyscy chcielibyśmy kolejnych podwyżek, ale było podniesienie płacy minimalnej, był Polski Ład, pracodawcy dostali jeszcze kolejnymi regulacjami - dodał.

25
Podziel się:
KOMENTARZE
(25)
Polak
2 lata temu
Politycy podwyżki otrzymali to dla pozostałych już zabrokło i rząd zahamuje podwyżki i jak zawsze podwyżek Budżetówka nie otrzyma bo już zabrakło dla niej Kasy .
Roland
2 lata temu
A by zdusić inflację musi zaistnieć koniec rozdawnictwa (wątpię), zamrożenie płac na czas nieokreslony. Teraz niedouczone społeczeństwo przekona się ile warty jest sztucznie nakręcana koniunktura przez niekontrolowany wzrost płac i rozdawnictwo. To koniec życia ponad stan !. Teraz trzeba będzie na to zarobić tyle ile zapłacą za umiejętności, kompetencję, a nie ile Prezes obieca i wymusi na pracodawcach . NIe chcę PO , tego tam 2050, Lewaków ale i tych absolutnie . Tylko kto ? Czy jest ktoś rozsądnie myślący ? Mam wątpliwości czy zachowamy niepodległość i czy historia nie zatoczy koła . Kto bedzie winien ? MY, bo takich wyborów dokonujemy, tych co obiecują darmochę to się nie wybiera!!!
Sunny
2 lata temu
Poprawiony komentarz. Wzrost składki zdrowotnej i brak możliwości odpisu od podatku to spadek pensji netto płac o 10-12%. Drodzy Polacy już występujecie o wyrównanie10% minimum. Inflacja na poziomie 20% murowana
Sunny
2 lata temu
Wzrost składki zdrowotnej i brak możliwości odpisu od podatku to wzrost płac o 10-12% bo dlaczego pensja w 2022 ma być niższa netto od tej 2021. Drodzy Polacy już występujecie o wyrównanie. Tak że i flacha na poziomie 20% murowana
Ryszard
2 lata temu
To błąd! Rośnie inflacja, muszą być podwyżki pensji!
...
Następna strona