Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Paweł Orlikowski
Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

Spór o Turów. Elektrownia zawierzona opiece Matki Bożej. Prof. Belka: To aż przykre

Oktawian Leśniewski, dyrektor elektrowni Turów, pielgrzymował na Jasną Górę, gdzie zawierzył swoją placówkę opiece Matki Bożej. - Czechy, jak wiemy, są chyba najbardziej ateistycznym społeczeństwem w Europie. Przepraszam, to aż przykre, ale będziemy przedmiotem kolejnych żartów ze strony Czechów - powiedział w "Money. To się liczy" prof. Marek Belka, były premier i były szef NBP. - Mówiąc poważnie, spór o Turów jest sporem niepotrzebnym, który można byłoby załatwić niewielkim kosztem. Nie jestem wprowadzony w detale, ale sądzę, że problem powstał na tle drastycznego przedłużenia licencji na wydobywanie węgla brunatnego w tej okolicy o 20 lat, aż do 2046 roku. Musiało to Czechów zaboleć. Gdybyśmy traktowali ich po partnersku, a nie jak zwykle w ostatnich latach traktujemy nieco słabszych partnerów, że tak powiem z buta, to niewielkim kosztem byśmy mogli sprawę rozwiązać - dodał prof. Belka w rozmowie z money.pl.

1201
Podziel się:
KOMENTARZE
(1201)
Katolik
2 lata temu
Jak dobry Bóg chce kogoś ukarać to odbiera mu rozum ... Dziwię się tylko ze zakonnicy którzy sprawują opiekę w tym świętym miejscu pozwolili na taką profanację wizerunku Matki Bożej ...
Adam
2 lata temu
... zawierzanie Matce Boskiej kopalni Turów ... świadczy o deficytach umysłowych ... tych którzy to wymyślili i wykonali ... !!! ... z drugiej strony można na to popatrzeć również w ten sposób ... że nie ma innego ratunku ... bo nieudacznicy i indolencja fachowców z PiS nie pozostawia żadnej nadziei ... tylko opatrzność ... !!!
coopervanduck...
2 lata temu
Poszedl na Jedna Gore zawierzyc troski kopalni i elektrowni, ta Ikona milczy i nic nie zrobi bo mimo ,ze ma oczy to nie widzi , ma namalowane usta i nie mowi . Tylko tak dalej i bedziemy zmuszeni dodawac poklon dwudziestozlotowce wyprodukowanej na polecenia Glapy ,aby utrzymac sie na stolku.
TSB
2 lata temu
Taim niewielkim kosztem jak 100% podatek Belki od oszczędności? MB ma ciekawe bon moty i tyle.
Xaw23
2 lata temu
Dowcipy o głupich Polackach takiej skrajnej głupoty nie przewidziały.
...
Następna strona