Trwa ładowanie...
bETnjUyd
Notowania
Przejdź na

Sposób na "leśnych śmieciarzy". Fotopułapki i dotkliwe kary

- Jestem przekonany, że będzie to skuteczny program. Trzeba zapytać Lasów Państwowych, na jakim etapie są zamówienia fotopułapek. Te rozwiązania się najskuteczniejsze w wypływaniu tzw. "leśnych śmieciary". W Polsce będzie 10 tys. pułapek. Wypowiadamy wojnę wszystkim tym, którzy śmiecą. Zasada jest prosta: śmiecisz – płacisz, czyli zwiększamy kary do 5 tys. zł. Druga, bardziej dotkliwa kara, to sprzątanie. Sąd będzie musiał nałożyć kare miesiąca prac społecznych w lasach. Jeśli ktoś będzie musiał sprzątać po innych, to być może nauczy się lepszych nawyków – mówił w programie Newsroom minister środowiska Michał Woś.

0
0
28
Podziel się
Komentarze (28)
zobacz więcej komentarzy (28)
bETnjUyp
KOMENTARZE
(28)
an
rok temu
Tak to jest jak władza chce poprawić coś co na przykład w Niemczech funkcjonuje od lat u nas porobili punkty odbioru wielkogabarytowych śmieci trzeba kupić samochód przyczepkę lub kogoś wynająć kto tu oszczędza na pewno nie my 'a do lasu parę metrów '
Dam
rok temu
Bardzo dobrze że dają do lasu pracuję w zakładzie komunalnym są ustawy śmieciowe każdy płaci za śmieci A jak trzeba oddać to plastikow samochodowych nie gruzu nie nawet starych okien nie wolno oddawać to co ludzie mają z tym robić tym się trzeba pierwsze zajac
60+++
rok temu
Karanie w takich przypadkach jest konieczne, ale problem tkwi gdzie indziej. Gigantyczne opłaty za śmieci, kłopot z wywiezieniem choćby worka odpadów budowlanych, karton-gipsu i innych nie objętych "workową rewolucją". W lasach będzie jeszcze więcej śmieci.
bETnjUyH
pol
rok temu
W szczecinie wybudowano ekoporty dla mieszkańców, a teraz pozbawiono ich wwywozu zielonego z dziłaek, bo niby działkowcy podrzucali swoje śmieci, głownie odpady zielone .Wg urzedników miasta działkowcy nie sa mieszkńcami Szczecina chociaż płacą podatki.
arnold
rok temu
Kara podstawowa za worek śmieci czy np 1 opone to 5000. Za każdy m 3 /metr sześcienny kara 50 000 zł TAK ZA KAŻDY m sześcienny. Jeżeli są to smieci tzw NIEBEZPIECZNE, tzn środki chemiczne , farby, itp to kara ulega podwojeniu. A środek transportu PRZEPADKOWI JAK W PRZYPADKU PRZEMYTU. Bo jeżeli dziś karę płaci firma która zleciła wywóz to mam w d..... Ładuje jeden czy drugi i wiezie , PAKA W górę i gaz i nie było mnie . A jak złapią , ustalą kto wywiózł i zabiorą WYWROTKĘ I CIĄGNIK to będzie ryzyko i zabawa bardziej ciekawa. Za przewóz papierosów zabierają / przykład Suwałki co miesiąc licytacja aut/. Tak samo i tu.
...
Następna strona