Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gospodarka
25.02.2019 21:46

Spotkanie Kaczyńskiego z szefem "Solidarności". "Uzyskano porozumienie w kilku ważnych kwestiach"

Zakończyło się spotkanie prezesa PiS z szefem "Solidarności" Piotrem Dudą. Rozmowy dotyczyły m.in. podwyżek w sferze budżetowej. - Przebiegało w przyjaznej atmosferze - napisała na Twitterze rzeczniczka rządu Beata Mazurek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda (Fot: Maciej Kulczyński)

Jak poinformowała Beata Mazurek, efektem spotkania Jarosława Kaczyńskiego z delegacją NSZZ "Solidarność" będzie "powołanie zespołu rządowo - związkowego , który będzie pracował nad rozwiązaniem problemów istotnych dla obu stron".

Te "istotne problemy" to m.in. podwyżki dla nauczycieli, którzy zapowiedzieli strajk po tym, jak usłyszeli wyborcze obietnice Prawa i Sprawiedliwości.

- Przez miesiące byliśmy oszukiwani, że pieniędzy na podwyżki dla nas nie ma. A tu nagle wychodzi szeregowy poseł i rozdaje miliardy złotych, a nam rzuca się ochłap w postaci 100 zł - mówi Artur Sierawski z koalicji "Nie dla chaosu w szkole", odnosząc się do wystąpienia prezesa Kaczyńskiego i złożonych przez niego obietnic socjalnych.

Rozmowy między Kaczyńskim a Solidarnością dotyczyły jednak nie tylko nauczycieli, ale pracowników całej budżetówki. W spotkaniu, oprócz minister edukacji Anny Zalewskiej, wzięła też udział minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska i szef MSWiA Joachim Brudziński.

O konkretach nie mówi na razie ani strona rządowa, ani związkowcy.

Zobacz też: Sławomir Broniarz cytuje "klasyka". "Te pieniądze nam się należą"

- Tak umówiliśmy się ze stroną rządową, że dziś nie będziemy mówić, jakie postulaty, które przedstawiliśmy będą zrealizowane w 50, 90 czy 100 procentach - mówił, cytowany przez Polsat News Piotr Duda. - Chcemy powołać zespół roboczy, który to doprecyzuje, a później o tym poinformujemy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, wiadomości, związki zawodowe
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-02-2019

❤BRAWO!!NP! ZNP! ZNPZNP! ZNP! ZNPZNP! ZNP! ZNPZNP! ZNP! ZNPZNP! ZNP! ZNPNP! ZNP! ZNPZNP! ZNP! ZNPZNP! ZNP! ZNPZNP! ZNP! ZNPZNP! ZNP! ZNPNP! ZNP! ZNPZNP! ZNP! … Czytaj całość

25-02-2019

robol-8035/40 lat składkowych -pamiętamy deklaracje przedwyborcze.

25-02-2019

NIESTETYNiestety , nikt nie ma odwagi Walesy . Przeskoczyl ponad lasem bagnetowym ZOMOwcow oraz ponad dziesiatkami luf sowieckich czolgow wycelowanymi w Jego … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (6)