Notowania

Sprawa Marka Kubali. Mediacje o 33 mln zł zakończone, decyzja 17 maja

Przed sądem w Świdnicy odbyła się w środę ostatnia runda mediacji w sprawie przedsiębiorcy, który domaga się 33 mln zł od Skarbu Państwa za zniszczenie firmy przez niesłuszne działania fiskusa. Decyzja sądu ma być ogłoszona 17 maja.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Marek Kubala jest kandydatem Kukiz'15 w wyborach do Parlamentu Europejskiego. (Fot: Aleksander Koźmiński)

- Jestem związany tajemnicą, nie mogę ujawnić, jakie ustalenia zapadły podczas dzisiejszego posiedzenia - mówi money.pl przedsiębiorca. - Sąd ma podjąć decyzję do 17 maja, wtedy będę o tym informować - dodaje.

Marek Kubala od blisko dwóch dekad walczy przed sądami - najpierw o uniewinnienie, a następnie o odszkodowanie. 33 mln zł, jakich domaga się od Skarbu Państwa, byłyby rekordową sumą w Polsce.

W 2000 roku Kubala został niesłusznie oskarżony o ciężkie przestępstwa skarbowe i aresztowany. W efekcie jego firma upadła, a przedsiębiorca został wpędzony w poważne długi.

Obejrzyj: Wynajmujesz mieszkanie? Skarbówka rozliczy cię od przyszłego roku

Wałbrzyskiemu dealerowi Seata skarbówka zarzuciła narażenie Skarbu Państwa na stratę pawie pół miliona złotych. Kubala został w spektakularny sposób zatrzymany przez oddział zamaskowanych i uzbrojonych funkcjonariuszy.

Prokuraturze nie udało się udowodnić mu przekrętów na cle i podatkach - sprawa ciągnęła się 10 lat i się przedawniła. Pozostałe zarzuty zostały przez sąd oddalone.

Marek Kubala w 2015 roku rozpoczął walkę o wielomilionowe odszkodowanie za zniszczenie firmy, straty zdrowotne, zmarnowane prawie dwie dekady życia i długi, z których do dziś nie może się wydobyć.

W drodze karnej sąd przyznał mu 150 tys. zł, ale tylko za 17 dni, które spędził w areszcie. Pieniędzy jednak nie zobaczył, bo od razu zajął je komornik.

Przedsiębiorca złożył kasację do Sądu Najwyższego, ale ten w 2017 roku ją oddalił. SN uznał, że "nie sposób wykazać związku pomiędzy niesłusznym aresztem a zerwaniem umów przez banki".

Kubala wytoczył państwu sprawę cywilną. Sprawa toczy się przed Sądem Okręgowym w Świdnicy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: mśp, marek kubala, wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-05-2019

DerekollZapłacić z własnej kieszeni powinien prokurator i sędzia do spółki !!! Komornik powinien zlicytować ich majątki do piątego pokolenia włącznie!! Może … Czytaj całość

08-05-2019

Gorszy sortNasze panstwo zamkneli bez dowodow za pół miliona a teraz odda facetowi kolo 30 milionow ten kto w skarobowce tak bezstrosko podjal decyzje powinien … Czytaj całość

08-05-2019

WhatJak mozna zostac wpedzony w dlugi

Rozwiń komentarze (14)