Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
KRO
|

Sprzedawcy kwiatów liczą straty po decyzji rządu. Do akcji wkracza Wojsko Polskie

63
Podziel się

Decyzja rządu o zamknięciu cmentarzy na Wszystkich Świętych zaskoczyła sprzedawców kwiatów. Oprócz samorządów, organizacji pozarządowych i rządu pomocną dłoń wyciągnie do nich również Wojsko Polskie, które zakupi kilkanaście tysięcy sztuk kwiatów. Decyzję z tej sprawie podjął szef MON Mariusz Błaszczak.

Sprzedawcy kwiatów liczą straty po decyzji rządu. Do akcji wkracza Wojsko Polskie
Mariusz Błaszczak zapowiedział, że Wojsko Polskie zakupi kwiaty. (PAP, Wojtek Jargiło)
bDSeaxDV

- Wojsko Polskie pamięta o bohaterach walczących o wolną Polskę. Poleciłem, aby żołnierze kupili co najmniej 15 tys. wiązanek i tym samym wsparli sprzedawców kwiatów - oświadczył we wtorek minister obrony Mariusz Błaszczak.

To reakcja szefa MON na decyzję rządu o zamknięciu cmentarzy. Rząd ogłosił ją w miniony piątek - zaledwie dwa dni przed Wszystkich Świętych, świętem podczas którego Polacy odwiedzają groby bliskich i sporo wydają, na ich przystrojenie.

Decyzja ogłoszona przez Mateusza Morawieckiego to był cios dla sprzedawców. Zdążyli bowiem poczynić już zapasy przed weekendem. Istniała zatem obawa, że kwiaty pójdą na śmietnik, a handlarze - z torbami.

bDSeaxDX
Zobacz także: Zobacz: Cmentarze zamknięte, handlarze płaczą nad stratami. Rzecznik MSP komentuje

Dlatego też w weekend część samorządów oraz organizacji pozarządowych rozpoczęły akcję ratowania handlowców. Niektórzy organizowali skup kwiatów, inni - zachęcali do tego mieszkańców. Pomoc handlowcom zaoferowała m.in. Warszawa.

Rekompensaty poszkodowanym we wtorek zagwarantował rząd. Chętni muszą się jednak spieszyć, w money.pl informowaliśmy, że na złożenie wniosków mają czas zaledwie do piątku 6 listopada.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSeaxEy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(63)
srt
5 miesięcy temu
Nie k...a , wojsko, a podatnicy zapłacili. Podejmują poj....ane decyzje to niech płacą ze swojej kieszeni , stać ich.
Beata
5 miesięcy temu
Morawiecki popełnia błąd za błędem... Wojsko utrzymuje się z naszych pieniędzy Błaszczak, skutki błędnych decyzji powinny zostać pokryte przez Morawieckiego z jego majątku prywatnego, tak jak Sasin powinien zapłacić za karty do głosowania.
zz_top
5 miesięcy temu
Będziemy mieli pierwszą armię uzbrojoną w ręczne doniczki przeciwpancern
bDSeaxEz
jan
5 miesięcy temu
powinien kupić czołgi a nie kwiaty chyba mu odbiło
poborowy
5 miesięcy temu
będą się maskować?... nie ma to jak schować się za doniczką z chryzantemą...
...
Następna strona