Trwa ładowanie...
bDBlhClN

Notowania

Kwiaty – Wszystkie wiadomości

8
06.11.2020 9:42

KWIATY
 / 
Rekompensaty za chryzantemy. W piątek upływa termin

Tylko do piątku można składać wnioski o rekompensaty za chryzantemy. Na wykup kwiatów rząd przeznaczył 180 mln złotych.

63
03.11.2020 10:51

KWIATY
 / 
Sprzedawcy kwiatów liczą straty po decyzji rządu. Do akcji wkracza Wojsko Polskie

Decyzja rządu o zamknięciu cmentarzy na Wszystkich Świętych zaskoczyła sprzedawców kwiatów. Oprócz samorządów, organizacji pozarządowych i rządu pomocną dłoń wyciągnie do nich również Wojsko Polskie, które zakupi kilkanaście tysięcy sztuk kwiatów. Decyzję z tej sprawie podjął szef MON Mariusz Błaszczak.

253
03.11.2020 6:38

REKOMPENSATY
 / 
Zamknięte cmentarze. Rząd ujawnił stawki rekompensat dla sprzedawców chryzantem

20 złotych otrzyma sprzedawca za sztukę chryzantemy doniczkowej, natomiast sztuka chryzantemy ciętej wyceniona została na 3 złote. Chętni na skorzystanie z rekompensat muszą spełnić kilka wymogów. Mają również czas tylko do piątku na złożenie wniosku - wynika z opublikowanego rozporządzenia.

10
24.03.2020 12:49

AGROUNIA
 / 
Rolnicy z Agrounii w Warszawie. Nietypowy protest w obronie bazarów i targowisk

Warszawiacy mogli podziwiać napis "#żywność" w centrum Warszawy, na który złożyło się kilka tysięcy bratków. Rolnicy z Agrounii chcieli w ten sposób zwrócić uwagę na problemy ogrodnictwa w Polsce związane z zamykanymi bazarami i targowiskami.

164
24.03.2020 11:08

KORONAWIRUS
 / 
To nie czas na storczyki. Branża kwiatowa wyhamowała i apeluje o pomoc

Producenci żywności działają niemal na sto procent swoich możliwości, więc nie ma ryzyka, że w sklepach zabraknie jedzenia. Na niemal zupełny brak zamówień narzeka z kolei branża kwiaciarska.

bDBlhClP
12.07.2018 10:53

FIRMA
 / 
Pomysł na biznes: Pracownia florystyczna

Miejsce łączące usługi florystyczne i projektowanie terenów zieleni - to pomysł na biznes Patrycji Czerniak, założycielki pracowni florystycznej "Sfera Zieleni". - Wprowadzamy produkty, których w standardowej kwiaciarni znaleźć nie można - mówi właścicielka. Są to biżuteria kwiatowa, mech na ściany, minilasy czy ogrody wertykalne. Firma oferuje szeroki wachlarz usług florystycznych - od tworzenia bukietów, wiązanek ślubnych czy dekoracji sal po projektowanie ogrodów i terenów zielonych oraz ogrodów wertykalnych, czyli zieleni na ścianach. - W ofercie mamy także minilasy - zieleń zamkniętą w słojach, która praktycznie nie wymaga żadnej pielęgnacji. Wprowadziliśmy także mech na ściany - wylicza Patrycja Czerniak. Skąd pomysł na taki biznes? - Studiowałam architekturę krajobrazu z wyboru, a nie z przypadku, i wtedy zdecydowałam, że jeżeli dalej w tym kierunku będzie dane mi się rozwijać, to będę chciała w przyszłości założyć swój biznes - wspomina właścicielka. W ciągu ośmiu miesięcy prowadzenia działalności firma zanotowała trzykrotny wzrost sprzedaży. 60 proc. przychodu generują stali klienci. Średnio ze wszystkich usług firmy korzysta ok. 380 osób miesięcznie. Zobacz najnowszy odcinek programu "Pomysł na biznes".

07.03.2014 14:13

SADZENIE
 / 
Sadzenie nasturcji

Nasturcja to roślina z rodziny nasturcjowatych. Do tego gatunku zalicza się ok. 80 różnych rodzajów. W Polsce najczęściej uprawia się ją w ogrodzie lub na balkonie. Pochodzi z terenów Ameryki Południowej i Ameryki Środkowej. W zależności od gatunku może osiągać wielkość od 30 cm do 3 m.

07.03.2014 13:55

SADZENIE
 / 
Sadzenie surfinii

Surfinia to odmiana petunii ogrodowej, charakteryzująca się wiszącymi pędami. Uprawiana jest głównie, jako roślina ozdobna. Kwiaty surfinii mają najczęściej fioletowy, różowy lub biały kolor.

07.03.2014 13:31

SADZENIE
 / 
Sadzenie kanny

Kanna, czyli inaczej paciorecznik należy do rodziny paciorecznikowatych. Do jej rodzaju zalicza się ok. 60 gatunków. Nasiona tej rośliny przypominają paciorki, stąd jej Polska nazwa.

bDBlhClV
07.03.2014 12:14

CHRYZANTEMA
 / 
Sadzenie chryzantemy

Chryzantemy to byliny należące do rodziny astrowatych. W Polsce kojarzona jest głównie, jako kwiat kupowany na Wszystkich świętych, na nagrobki. Rośnie tutaj tylko jeden gatunek tej rośliny, a mianowicie chryzantema Zawadzkiego. W innych częściach świata można spotkać ok. 50 gatunków tego krzewu.

07.03.2014 11:17

SADZENIE
 / 
Sadzenie frezji

Frezje to byliny z rodziny kosaćcowatych, do tego gatunku zalicza się 6 różnych rodzajów kwiatów. Są to rośliny, które przybyły z Przylądka Dobrej Nadziei. Wymagają, więc odpowiedniej dla tamtejszego klimatu temperatury i dobrej gleby.

07.03.2014 10:57

SADZENIE
 / 
Sadzenie bratków

Bratki to rośliny z rodziny fiołkowatych, w Polsce najczęściej uprawiany jest, jako roślina ozdobna. Można ją sadzić zarówno w domu, w doniczce jak i w ogrodzie. Bratki są połączeniem trzech dzikich gatunków: fiołka trójbarwnego, fiołka żółtego i fiołka ałtajskiego.

07.03.2014 10:40

SADZENIE
 / 
Sadzenie storczyka

Storczyki to rośliny, które bardzo szybko z ogrodów przeniosły się do mieszkań, jako rośliny ozdobne i doniczkowe. Rosną również w ogrodzie, nie mają zbyt dużych wymagań, trochę uwagi i storczyki będą miały piękne i ładne kwiaty. W Polsce występuje ok.35 różnych gatunków.

bDBlhClW
07.03.2014 10:31

SADZENIE
 / 
Sadzenie irysów

Irysy (inaczej nazwane kosaćcami) to kwiaty, które najczęściej rosną w stanie dzikim. W przyrodzie występuje ich ponad 200 gatunków. Do najpopularniejszych gatunków, które najczęściej można spotkać w ogrodach zalicza się irysy bródkowe.

06.03.2014 11:31

SADZENIE
 / 
Sadzenie pelargonii

Pelargonie kwitną bardzo obficie i bardzo długo, zdobią balkony i nie są trudne w uprawie. Większość kwiatów pelargonii wytwarza olejki eteryczne, dzięki czemu roślina ma przyjemny zapach. Pelargonie należą do roślin balkonowych, nie lubią zbyt niskiej temperatury, dlatego na zimę należy je przenieść do pomieszczenia. Od maja, aż do jesieni zdobią nasze ogrody czy balkony.

06.03.2014 10:05

SADZENIE
 / 
Sadzenie piwonii

Piwonia należy do kwiatów, które uprawiane są już od starożytnych czasów. Nazywane są królowymi kwiatów. Posadzone w ogrodzie na pewno będą piękną ozdobą, jeśli tylko zapewnisz im minimalną opiekę. Zakwitną w maju lub na początku czerwca.

06.03.2014 9:59

LAWENDA
 / 
Sadzenie lawendy

Lawenda to najpopularniejszy środek a mole, ponieważ wydziela bardzo charakterystyczny zapach, który najczęściej odstrasza owady. Jej pochodzenie wywodzi się z rejonów francuskiej Prowansji, i tam też osiąga najbardziej imponujące rozmiary. W naszym ogrodzie również możemy cieszyć się lawendowym polem kwiatów, w naszym środowisku urośnie jednak najwyżej do 50 cm wysokości.

06.03.2014 9:56

KWIATY
 / 
Sadzenie dalii

Dalie to kwiaty, które kwitną bardzo późno, najczęściej pod koniec sierpnia, a czasami we wrześniu. Są w wielu odmianach, przez co zdobią każdy ogród wyjątkowością barw. Te piękne kwiaty pochodzą z Meksyku, a do Europy trafiły w XVIII wieku.