Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Stadion w Sosnowcu. Jest umowa na budowę nowego obiektu

9
Podziel się:

W Sosnowcu powstanie wielofunkcyjny stadion, który pomieści 11,6 tys. osób. Obiekt ma być gotowy w trzy lata.

Tak ma wyglądać kompleks sportowy w Sosnowcu. Pośrodku stadion.
Tak ma wyglądać kompleks sportowy w Sosnowcu. Pośrodku stadion. (Facebook.com, Sosnowiec Łączy)
bECTRiXp

W poniedziałek miasto podpisało umowę z wykonawcą, Bielskim Przedsiębiorstwem Budownictwa Przemysłowego. Koszt inwestycji to 120,2 mln zł - podaje serwis sosnowiec.pl.

Stadion powstanie jako element Zagłębiowskiego Parku Sportowego w Sosnowcu. W jego ramach wybudowane mają też zostać hala sportowa na 3,5 tys. osób i lodowisko. Oferty na budowę tych obiektów mają zostać otwarte za kilka tygodni.

bECTRiXr

Na razie miasto cieszy się z podpisania umowy na stadion. - To jeden z najważniejszych dni dla naszego miasta. Podpisujemy umowę na wykonanie obiektu wyczekiwanego przez lata. Obiektu, który ma służyć mieszkańcom. Stadion to nie tylko imprezy sportowe. To również szansa na organizację koncertów, widowisk artystycznych - powiedział, cytowany przez portal, prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Zobacz także: Obejrzyj też: 66 mld zł na inwestycje kolejowe. 90 proc. środków zaangażowanych

Stadion ma mieć boisko piłkarskie o wymiarach 68 x 105 m i będzie spełniać wszystkie wymogi stawiane przez Polski Związek Piłki Nożnej, UEFA i FIFA. Będzie na nim można organizować mecze na najwyższym szczeblu krajowym i międzynarodowym.

bECTRiXx

Za budowę i późniejsze zarządzanie stadionem, lodowiskiem i halą sportową odpowiedzialna jest z ramienia miasta spółka komunalna Zagłębiowski Park Sportowy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bECTRiXS
KOMENTARZE
(9)
Mariusz
2 lata temu
I dobrze. Niech budują i zabierają ze sobą dzicz z ludowego a sam stadion do zaorania.
Mariusz
2 lata temu
I dobrze. Niech budują i zabierają ze sobą dzicz z ludowego a sam stadion do zaorania.
Obudź się Pol...
2 lata temu
PiS🕎🇺🇲🇮🇱🇺🇦✡️ POKO 🕉️🇩🇪🇷🇺🇪🇺🌈☪️ KONFEDERACJA ❤️🇵🇱💪✝️ PiS POKO jedno zło. Stop ustawa 447 Chodź na wybory, nie bądź frajerem.
bECTRiXT
Ss
2 lata temu
Stadion , stadionem dobrze może się przyda lecz są dużo pilniejsze rzeczy do wykonania w Sosnowcu chodzi o węzeł wyjazdowy z dużych inwestycji magazynowych przy ul. Inwestycyjnej i Innowacyjnej. Jedyny dojazd od ul. Wojska Polskiego prowadzący przez ulicę Traugutta ( 2,5 tony) jest twierdzą Policyjną przez 24 h proszę pomyśleć o tych co pracują i przynoszą dochód dla miasta.
Klaudia
2 lata temu
Tylko po co? Jak lotnisko w Radomiu...