Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Sebastian Ogórek
Sebastian Ogórek
|

Jesteś z miasta, szykuj się na nowy podatek. Zapłacisz za deszcz

702
Podziel się

Już niedługo zapłacimy nie tylko podatek od dochodów, VAT czy detaliczny. Rząd chce także podatku do deszczu. Według prognoz Ministerstwa Środowiska może on wynieść nawet 120 zł rocznie. Głównie zapłacą go mieszkańcy dużych miast.

Jesteś z miasta, szykuj się na nowy podatek. Zapłacisz za deszcz
bEqStIyd

Już niedługo będziemy płacić nie tylko PIT, VAT i podatek bankowy. Rząd chce także podatku od deszczu. Według prognoz Ministerstwa Środowiska może on wynieść nawet 120 zł rocznie. Zapłacą go mieszkańcy dużych miast.

Od kilku miesięcy trwają prace nad nowym Prawem wodnym. Ustawa ma zrewolucjonizować gospodarkę wodną i kanalizacyjną, podwyższy koszty zakupu wody z kranu, ale także tej przemysłowej. To w konsekwencji przełoży się na droższe piwo, napoje, ale także żywność. A może nawet prąd.

bEqStIyf

Najbardziej ucierpią mieszkańcy dużych miast. Będą musieli zapłacić podatek od deszczówki i wód roztopowych. Rząd szacuje, że statystyczny Polak zapłaci 13-14 zł rocznie. Problem w tym, że opłatą objętą zostaną tylko ci, którzy żyją w Krakowie, Warszawie czy Poznaniu. Dla nich nowa danina może sięgnąć 100 zł rocznie.

Wprowadzenie nowej daniny postulują samorządy. Dziś to one muszą płacić za to, że deszczówka nie wsiąka w grunt, tylko odprowadzana jest ściekami do oczyszczalni.

Nowa ustawa utworzy też Państwowe Gospodarstwo Wodne "Wody Polskie". Nowa gigantyczna instytucja, zatrudniająca nawet 3 tys. osób, zajmie się nadzorem nad zasobami wodnymi Polski. W sumie jej majątek sięgnie 30 mld zł. Roczne wydatki będą wahać się od 2,4 do 4,4 mld zł.

bEqStIyG
wiadomości
gospodarka
podatki
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(702)
Max
4 lata temu
Na zachodzie płaca podatki za m2 asfaltu - i w ten sposób umożliwiają wsiąkanie deszczówki do gruntu. różne płyty ażurowe można na parkingach spotkać, i nikogo to nie dziwi. ale taniej jest asfalt wylać i potem łupić.
NiemoG
4 lata temu
Dawno powinni to wprowadzic, tyle wody sie marnuje a na swiecie ludzie doswiadczaja suszy. Jak ktos nie chce placic niech zamontuje system do wykorzystania opadowki z korzyscia dla wszystkich :)
ehhh
5 lata temu
Kolejny absurd. Idąc tym tokiem myślenia można by ustawowo zakazać deszczu i nałożyć obowiązek opadów w suszę. Dobra zmiana
bEqStIyH
bul
5 lata temu
W Poznaniu już to działa, ale kto ma studzienki odprowadzające deszczówkę do gruntu, ten nie płaci. I tak powinno być - woda to skarb, a my ją wylewamy do ścieków i potem dalej - do morza. Nasze wnuki będą nas przeklinać za naszą głupotę.
luz
5 lata temu
wydrukujcie sobie wszyscy listę posłów PIS , trzy lata zlecą szybko a na początek taka lista powinna wystarczyć
...
Następna strona