Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Jakub Ceglarz
Jakub Ceglarz
|

Strajk nauczycieli. Dziś wyniki referendum

71
Podziel się

W poniedziałek około południa mają być znane wstępne wyniki referendum strajkowego w polskich szkołach. Wszystko wskazuje na to, że nauczyciele opowiedzieli się za rozpoczęciem strajku 8 kwietnia.

Strajk nauczycieli. Dziś wyniki referendum
(East News, Mateusz Grochocki/East News)
bDUIWBed

Na początku marca ZNP zadecydowało, że zapyta w polskich szkołach o to, czy nauczyciele popierają strajk 8 kwietnia. Przez 3 tygodnie trwały referenda strajkowe, a ich wyniki poznamy prawdopodobnie w poniedziałek przed południem. Briefing w tej sprawie jest zaplanowany na 11:30.

Pytanie referendalne było następujące: "Czy wobec niespełnienia żądania (...), dotyczącego podwyższenia wynagrodzeń zasadniczych nauczycieli, wychowawców, innych pracowników pedagogicznych i pracowników niebędących nauczycielami zatrudnionych w … o 1000 zł z wyrównaniem od 1 stycznia 2019 r., jesteś za przeprowadzeniem w szkole … strajku począwszy od dnia 8 kwietnia 2019 r.?”

Jak na swoich stronach internetowych chwali się ZNP, mobilizacja wśród nauczycieli jest duża.

bDUIWBef
Zobacz także: Obejrzyj: Egzaminy przesunięte przez strajk nauczycieli? "To nie problem"

Ze wstępnych danych, przekazanych z oddziałów Związku, prawie 80 proc. szkół i placówek oświatowych weszło w spór zbiorowy z organami prowadzącymi. Największy odsetek jest w łódzkim, lubelskim i śląskim, gdzie poparcie sięga prawie 90 proc.

bDUIWBel

Z kolei Sławomir Broniarz mówił w poniedziałek rano w RMF FM, że około 90 proc. nauczycieli pracujących w szkołach popiera strajk i weźmie w nim udział.

Oficjalne wyniki i ostateczna decyzja będzie jednak znana w ciągu kilku najbliższych godzin. Prawdopodobnie jeszcze przed południem w poniedziałek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDUIWBeG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(71)
fikus
2 lata temu
Nauczyciele nie odpuszczajcie, nie dajcie sobą manipulować. Strajkujcie.
za nauczyciel...
2 lata temu
Do boju w końcu to wy dajecie początek wszystkim ludziom, kształtujecie od małego
Tor
2 lata temu
Kto lubi nauczycieli ? Tylko nieliczni bo większość ze szkoły wyniosła traumę. No cóż zawód jak każdy inny. A kto lubi kontrolerów biletów w autobusach ? To też zawód. Nauczyciele zarabiają grosze - to hańba.
bDUIWBeH
anna
2 lata temu
A przecież Pani Minister top taka miła Osoba . Jak można coś takiego jej robić ? Tyle pracy włożyła w reformę ... I za to wszystko co ma ? Delegację do Brukseli i te parędziesiąt tysięcy na miesiąc ? Co to za pieniądze w Europie? No a emerytura wcześniejsza czy dodatek - to się należy.
Kto to powied...
2 lata temu
'Państwo, w którym policjant zarabia więcej od nauczyciela jest państwem policyjnym' - kiedyś coś takiego usłyszałem, choć nie pamiętam kto to powiedział. Niezależnie od pewnej dozy demagogii, coś w tym stwierdzeniu jednak jest.
...
Następna strona