Notowania

Strajk nauczycieli. Kaliskie liceum bez nauczycieli z powodu zwolnień lekarskich

60 nauczycieli III LO im. Kopernika przebywa na zwolnieniu. Oficjalnie jednak szkoła nie mogła przystąpić do strajku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
(Fot: Adam Staskiewicz/East News)

- Na zwolnieniach lekarskich przebywa prawie 60 nauczycieli, więc zajęcia nie mogą się odbyć – poinformowała Polską Agencję Prasową dyrektor III LO im. Kopernika Anna Narewska.

To nie niemal cały skład nauczycielki tej kaliskiej szkoły średniej. Jak wskazuje PAP, dostarczone zwolnienia lekarskie wystawione zostały na okres od jednego do kilkunastu dni.

Szkoła mimo deklaracji i wsparciu uczniów nie mogła dołączyć do 34 strajkujących placówek w Kaliszu. Powód? Kwestie formalne – czytamy na stronie internetowej III Liceum.

"Pragniemy odnieść się do zaistniałej sytuacji związanej z niemożnością zorganizowania strajku zaplanowanego na 8. kwietnia b.r. w III LO im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu. Na wstępie wszystkich Państwa serdecznie przepraszamy za to, co się wydarzyło. Całym sercem jesteśmy z Wami, solidaryzujemy się ze strajkującymi i wspieramy Was w każdej możliwej formie" - napisali nauczyciele tej szkoły.

Jak wskazują, zaistniała sytuacja jest związana z uchybieniem proceduralnym, o którym nauczyciele dowiedzieli się w piątek 5. kwietnia.

(III LO im M. Kopernika)
(Fot: III LO im M. Kopernika)

Od przewodniczącego lokalnych struktur ZNP otrzymali informacje o braku możliwości rozpoczęcia legalnego strajku w planowanym terminie, jak i późniejszego dołączenia do tej formy protestu. Miał on przestrzec nauczycieli, że udział w nielegalnym strajku może skutkować odpowiedzialnością karnej, a w dalszej konsekwencji nawet pozbawieniem prawa do wykonywania zawodu.

"Zostaliśmy zatem postawieni przed faktem dokonanym i zmuszeni do odstąpienia od strajku, co jest sprzeczne z naszą wcześniejszą decyzją" – czytamy w oświadczeniu. "Jesteśmy tym zaskoczeni i czujemy się ogromnie rozczarowani, zwłaszcza, że zdecydowana większość pracowników naszej szkoły w przeprowadzonym w marcu referendum opowiedziało się za strajkiem" – informuje grono pedagogiczne III LO.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-04-2019

itylelekarzy którzy wystawiają lewe zwolnienia pozbawić kontraktu z NFZ w trybie natychmiastowym

08-04-2019

BobikKto dał l4 ? Sprawdzić czy nie symulują choroby .

08-04-2019

BobikKto dał l4 ? Sprawdzić czy nie symulują choroby .

Rozwiń komentarze (82)