Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Strajk nauczycieli. Kaliskie liceum bez nauczycieli z powodu zwolnień lekarskich

85
Podziel się

60 nauczycieli III LO im. Kopernika przebywa na zwolnieniu. Oficjalnie jednak szkoła nie mogła przystąpić do strajku.

Strajk nauczycieli. Kaliskie liceum bez nauczycieli z powodu zwolnień lekarskich
(East News, Adam Staskiewicz/East News)
bDyFMwHV

- Na zwolnieniach lekarskich przebywa prawie 60 nauczycieli, więc zajęcia nie mogą się odbyć – poinformowała Polską Agencję Prasową dyrektor III LO im. Kopernika Anna Narewska.

To nie niemal cały skład nauczycielki tej kaliskiej szkoły średniej. Jak wskazuje PAP, dostarczone zwolnienia lekarskie wystawione zostały na okres od jednego do kilkunastu dni.

bDyFMwHX

Szkoła mimo deklaracji i wsparciu uczniów nie mogła dołączyć do 34 strajkujących placówek w Kaliszu. Powód? Kwestie formalne – czytamy na stronie internetowej III Liceum.

"Pragniemy odnieść się do zaistniałej sytuacji związanej z niemożnością zorganizowania strajku zaplanowanego na 8. kwietnia b.r. w III LO im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu. Na wstępie wszystkich Państwa serdecznie przepraszamy za to, co się wydarzyło. Całym sercem jesteśmy z Wami, solidaryzujemy się ze strajkującymi i wspieramy Was w każdej możliwej formie" - napisali nauczyciele tej szkoły.

Jak wskazują, zaistniała sytuacja jest związana z uchybieniem proceduralnym, o którym nauczyciele dowiedzieli się w piątek 5. kwietnia.

bDyFMwId

Od przewodniczącego lokalnych struktur ZNP otrzymali informacje o braku możliwości rozpoczęcia legalnego strajku w planowanym terminie, jak i późniejszego dołączenia do tej formy protestu. Miał on przestrzec nauczycieli, że udział w nielegalnym strajku może skutkować odpowiedzialnością karnej, a w dalszej konsekwencji nawet pozbawieniem prawa do wykonywania zawodu.

"Zostaliśmy zatem postawieni przed faktem dokonanym i zmuszeni do odstąpienia od strajku, co jest sprzeczne z naszą wcześniejszą decyzją" – czytamy w oświadczeniu. "Jesteśmy tym zaskoczeni i czujemy się ogromnie rozczarowani, zwłaszcza, że zdecydowana większość pracowników naszej szkoły w przeprowadzonym w marcu referendum opowiedziało się za strajkiem" – informuje grono pedagogiczne III LO.

bDyFMwIe

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDyFMwIy
KOMENTARZE
(85)
ityle
2 lata temu
lekarzy którzy wystawiają lewe zwolnienia pozbawić kontraktu z NFZ w trybie natychmiastowym
Bobik
2 lata temu
Kto dał l4 ? Sprawdzić czy nie symulują choroby .
Bobik
2 lata temu
Kto dał l4 ? Sprawdzić czy nie symulują choroby .
bDyFMwIz
janko
2 lata temu
Symulanci. Przykład dla młodzieży. Za lekarzy trzeba sie zabrać.
jot
2 lata temu
W Biedronkach z takimi chorowitymi rozwiązują umowy o pracę.
...
Następna strona