Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Strajk nauczycieli odroczony. Najpierw ankiety wśród nauczycieli

99
Podziel się

- Od 1 do 15 września przeprowadzimy sondaż. Nauczyciele będą pytani o zasadność i formę strajku - poinformował przewodniczący ZNP Sławomir Broniarz.

Sławomir Broniarz podczas konferencji prasowej.
Sławomir Broniarz podczas konferencji prasowej. (WP.PL)
bDIKNlyZ

Co ze strajkiem nauczycieli? Wygląda na to, że we wrześniu uczniowie i rodzice nie powinni obawiać się o brak lekcji. Jak poinformował Sławomir Broniarz, przewodniczący ZNP, żadne decyzje nie zapadną przed 16 września. Wówczas odbędzie się prezydium, które podsumuje sondaż wśród nauczycieli.

- Od 1 do 15 września przeprowadzimy sondaż. Nauczyciele będą pytani o zasadność i formę strajku - wyjaśnił Broniarz. Same ankiety nie będą wiążące. Na ich podstawie ZNP podejmie decyzję o ewentualnym referendum strajkowym.

Zobacz także: Obejrzyj: Strajk nauczycieli. "O dalszej formie zdecydują nauczyciele"
bDIKNlzb

Przypomnijmy, że według badania przeprowadzonego przez uniwersytety: Warszawski, Gdański i Jagielloński, ponad 40 proc. nauczycieli popiera ogólnopolską akcję strajkową. 66 proc. jest za tym, by kontynuować protest, ale w delikatniejszej formie.

Decydujący jest w tym przypadku argument ekonomiczny, bo ostatni strajk, trwający prawie miesiąc, kosztował nauczycieli utratę dużej części wynagrodzenia. Niektórzy mówią wprost: nie stać nas na kolejny protest.

Przypomnijmy, specjalny fundusz strajkowy wystarczył na wypłaty po 500 zł brutto strajkującym nauczycielom, niezrzeszonym w żadnym ze związków i przede wszystkim - będącym w najgorzej sytuacji życiowej. W kasie funduszu było 8,6 mln zł, a do ZNP wpłynęło 30 tys. wniosków o pomoc materialną. To oznacza, że pieniędzy wystarczyło na nieco ponad połowę.

bDIKNlzh

Według badania zleconego przez Międzyszkolny Komitet Strajkowy ponad 80 proc. nauczycieli uważa, że kwietniowy strajk nie przyniósł oczekiwanego rezultatu. W ich ocenie nie jest nim ani podwyżka płac, ani skrócenie ścieżki zawodowego rozwoju, co zapewniła uchwalona w czerwcu Karta Nauczyciela. 44,5 proc. respondentów uważa, że decyzja o zawieszeniu protestu była błędna, poparło ją natomiast 35,5 proc. badanych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDIKNlzC
gospodarka
wiadomości
KOMENTARZE
(99)
POLAK
2 lata temu
Broniarz DZIADKU KOMUNISTYCZNY ANKIETĘ TO TY WYŚLIJ DO SLD ALBO DO BIEDRONIA !!!!!!!
ewa
2 lata temu
Przecież nauczyciele dostaną podwyżkę od 1 września to o co jeszcze Panie Broniarz chodzi
Strajk polity...
2 lata temu
Tak panie Broniarz, najlepiej strajkujcie przed samymi wyborami.
bDIKNlzD
Jan
2 lata temu
Dlaczego nie strjakowałeś Broniarzu w lipcu albo sierpniu. Żeby krzywdzić dzieci kiedy juz pójdą do szkoły czy dlatego , że miałeś wakacje. Co za typ.
anko
2 lata temu
oj broniarz dla kogo ty pracujesz?! bo dla nauczycieli to na pewno nie.
...
Następna strona