Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
KRO
|

Strajk w fabryce Paroc Polska zakończony? "Decyduje się właśnie to, czy zakład ruszy"

5
Podziel się:

Będą podwyżki dla pracowników Paroc Polska, a także dodatki stażowe i umowę o pracę na czas nieokreślony - podała "Gazeta Wyborcza", która poinformowała, że strajk w Trzemesznie się kończy. Emocje studzi pełnomocnik zarządu OPZZ Konfederacji Pracy Grzegorz Ilnicki, który pisze, że protest trwa.

Strajk w fabryce Paroc Polska zakończony? "Decyduje się właśnie to, czy zakład ruszy"
Strajk w fabryce Paroc Polska trwa nadal - podają przedstawiciele związków zawodowych (Facebook, Konfederacja Pracy Trzemeszno)
bEJaOpoB

"Będą podwyżki o 850 zł, dodatki stażowe wyższe o kilkaset procent i umowy na stałe" - napisała dziennikarka "Gazety Wyborczej". Zasugerowała tym samym, że strajk w Trzemesznie jest zakończony, a pracownikom udało się uzyskać gwarancję swoich postulatów.

Okazuje się jednak, że decyzja o końcu strajku jeszcze nie zapadała. Mało tego, wciąż trwają negocjacje pomiędzy przedstawicielami pracowników oraz firmy.

"UWAGA: Strajk w Parocu nie został przerwany" - napisał na Facebooku Grzegorz Ilnicki, pełnomocnik zarządu krajowego OPZZ Konfederacja Pracy. Podkreślił, że "rozmowy trwają i są bardzo trudne" a gazeta "pospieszyła się z informacjami" o końcu strajku.

bEJaOpoD
Zobacz także: Drożyzna przez 500+? Ekonomista: Nie do końca. Winny jest rynek pracy

"Jesteśmy w krytycznym momencie negocjacji na linii pracodawca-zespół negocjacyjny-pracownicy. Piszę tego posta, bo zewsząd dostajemy gratulacje i sygnały wsparcia. Trzeba z tym poczekać. Decyduje się właśnie to, czy zakład ruszy, czy będzie stać dalej. Na razie nie ma przestrzeni na więcej informacji. Odezwiemy się. Jeszcze raz dziękujemy za wsparcie" - napisał Grzegorz Ilnicki.

bEJaOpoJ

To o tyle istotne, gdyż po mediach społecznościowych przetoczyła się już informacja o wygranym strajku. O zwycięstwie poinformowała na Twitterze m.in. posłanka Lewicy Anna-Maria Żukowska z którą probowaliśmy się - bezskutecznie - skontaktować.

W fabryce Paroc już w środę w ubiegłym tygodniu związkowcy z największych organizacji związkowych przeprowadzili tu strajk ostrzegawczy. Stanęła cała produkcja, co praktycznie w tej fabryce nigdy się nie zdarza, o czym informowaliśmy w money.pl.

- Rozmowy z zarządem o waloryzacji płac, wyższych dodatkach stażowych i o tym, by po 6 miesiącach pracy pracownicy dostawali umowy już na czas nieokreślony, trwały od września ubiegłego roku i zakończyły się niczym - tłumaczył nam Piotr Burczyński z komisji zakładowej Konfederacji Pracy w firmie Paroc.

bEJaOpoK

W zakładzie pracuje niemal 800 osób. Strajkujący domagają się lepszych warunków pracy dla wszystkich zatrudnionych.

W negocjacje między pracownikami a przedstawicielami zarządu włączyli się także politycy. Do strajkujących dołączył m.in. Adrian Zandberg z Partii Razem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJaOppe
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(5)
Radca domowy
2 miesiące temu
A co z pracownikami do 5ciu lat co oni zyskali bo jeszcze nikt nie wie z nich co zyskał jak już to zabrany bonus produkcyjny 150 zł tyle ma że strajku
wawa
2 miesiące temu
pepe - i po miesiącu 30% parku maszynowego masz do wymiany.
Ala
2 miesiące temu
8 stówek no nieźle;)
bEJaOppf
Haj
2 miesiące temu
Ukraina niech przyjezdza,bo polak na zachod jedzie.By zarobic na materialy budowlane.
pepe
2 miesiące temu
Przyjadą studenci z Pakistanu lub Kambodży za 1/4 stawki i będzie po sprawie.