Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KKG
|

Studenci rezygnują z uczelni, bo nie stać ich na wynajem. "Sytuacja jest zła. To dyskryminacja"

Coraz częściej studenci rezygnują ze studiów lub zmieniają uczelnię, ponieważ nie stać ich na wynajem. - Potrzeby mieszkaniowe realizowane czy to w formie zakupy własnego mieszkania, czy wynajmu, to zadanie państwa i państwo nie może się od tego uchylać - powiedziała w programie "Newsroom" WP Katarzyna Kuniewicz, dyrektor badań OTODOM Analytics. - Państwo musi mieć politykę mieszkaniową. Sytuacja studentów jest trudna. Mamy dobre uczelnie, a młodych ludzi nie stać na wynajem mieszkań. Z kolei miejsc w akademikach jest za mało. Przy tym poziomie cen, który jest na rynku, ta pomoc państwa jest niezbędna. Mamy wzrost płac, ale przecież młodzi ludzie, którzy wkraczają na rynek pracy, nie otrzymują od razu wysokich wynagrodzeń. Pogodziliśmy się z tym, że nie stać ich na zakup mieszkania, ale dramatem jest, że nie stać ich także na wynajem. To jest zła sytuacja, bo ona oddziałuje na zjawiska społeczne, dyskryminuje - uważa ekspertka.
KOMENTARZE
(248)
Jagoda
2 miesiące temu
Rzeczywiście, nominalnie ceny są wyższe, ale.... W 2011. wynajmowałam mieszkanie za 1100 zł ( blisko najniższej pensji ) , w 2022 r. wynajmuję to samo mieszkanie za 1600 zł ( nawet nie połowa minimalnej pensji ). To ceny najmu wzrosły, czy spadły ?
Paluch
2 miesiące temu
Proponuję jeszcze więcej dopłat do kredytów a "pozbędziemy się" połowy studentów
anna
2 miesiące temu
A gdzie akademiki za 1 zl. nie ma?
Frajerzynki
2 miesiące temu
Zakład, że na inzynierów tuska miejsca się znajdą ?
Ewa
2 miesiące temu
Dlatego cieszę się, że postawiłam na naukę w Studium Pracowników Medycznych i Społecznych o profilu Higienistki stomatologicznej. Program jest kompleksowy, a praktyki dostarczają cennego doświadczenia. Zarobki są atrakcyjne, a popyt na higienistów stomatologicznych utrzymuje się na wysokim poziomie. To świetna inwestycja w rozwój zawodowy i satysfakcję finansową.
...
Następna strona