Trwa ładowanie...
bErcATSd

Notowania

Przejdź na

Susza w Polsce. Minister: naprawiamy błędy poprzedników

- Od paru lat susza całkowicie przemodelowała system myślenia w Polsce - mówi w programie "Money. To Się Liczy" Marek Gróbarczyk, minister gospodarki wodnej i żeglugi śródlądowej. Jak zapewnia, rząd robi wszystko, by zająć się kwestiami retencji i melioracji. Podkreśla jednocześnie, że wiele zapóźnień w tym obszarze to efekt "zaniedbań poprzedników". - Wszystkie zbiorniki budowane przez poprzedni rząd to tzw. zbiorniki suche. To fatalny w skutkach błąd - ocenia minister Marek Gróbarczyk. Szef resortu gospodarki wodnej i żeglugi śródlądowej odniósł się również do protestów ekologów, którzy sprzeciwiają się budowie stopnia wodnego w Siarzewie pod Toruniem. - Ta inwestycja musi zostać zrealizowana - mówi.

23-04-2020
0
0
373
Podziel się
Komentarze (373)
zobacz więcej komentarzy (373)
bErcATSp
KOMENTARZE
(373)
emeryt
rok temu
Słuczać już trudno co trzeba zrobić! Cały cas Wody Polskie robią to samo co dawne Zarządy Melioracji czyli odwadniają pola, ciągle niszczą rzeki w dorzeczu Bzury, pod szyldem poprawy i działań przeciwpowodziowych cały czas prowadzi się pogłębianie wyprostowanych rzeczek w których juz prawie nie ma wody, nie realizowanie remontu zastawek i jazów z obowiązkiem przepławek dla ryb i innych stworzeń. Zamiast pogłębiać rzeczki róbcie progi natrralne z kamieni tak jak to robiono 100 lat temu. POra zasypywać rowy melioracyjne , niszczyć na polach odszączanie gleby z odprowadzeniem wody. Już obecnie w dorzeczu bzury istnieje dziko wykonanych wiele pryatncy stawów ale co z tego jak pobiefrają wodę właśnie z rzeczek a zarządca wody nawet o tym nie wie. Potrzeba dokładnej inwentaryzacji ciekó płynących , jezior, starorzeczy. Absolutnie nie wolno sprzedawać gruntów pod wodami gdzyż prywatnie właściciele robią co chcą. Natychmiast wstrzymać wydawanie środków na utrzymanie obecniej melioracji a przeznaczać jedynie na renaturyzację cieków wodnych.
Patryk
rok temu
Jeszcze jeden głupi. Skąd taka ciemnote biorą. Istny cyrk
kali1970
rok temu
Jak długo jeszcze będziecie głąby zwalać swoje zaniedbania na poprzedników ?! 38 mld zł na CPK to macie a na retencję ile w tym roku ?!
bErcATSH
raf
rok temu
A oni od kiedy rządzą? II kadencję trochę późno żeby zabierać się do roboty po 6 latach - za co brali do tej pory wynagrodzenia. W TVP za 2 mld zł sprzedadzą temat
Bandyci z PiS
rok temu
sprzedają Polskę kościołowi i zwalają swoją głupotę na innych.
...
Następna strona