Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
KRO
|

Świętokrzyskie. Nagrody i podwyżki dla urzędników w trakcie pandemii

8
Podziel się

W czasie pandemii koronawirusa wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz przyznał nagrody i podwyżki pracownikom Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach - podaje "Gazeta Wyborcza". Biuro wojewody tłumaczy, że to decyzja poprzedniej wojewody.

Świętokrzyskie. Nagrody i podwyżki dla urzędników w trakcie pandemii
Koronawirus. Pracownicy Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach otrzymali nagrody i podwyżki. (money.pl, Rafał Parczewski)
bDBgQzDp

Pracownicy Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach otrzymali nagrody i podwyżki - informuje kielecka "Gazeta Wyborcza". Dziennik od 16 listopada próbował w tej sprawie skontaktować się z wicedyrektorką Biura Wojewody Ewą Nowak, która odpowiada za kontakt z mediami.

Dziennikarze jednak długo nie mogli się doczekać odpowiedzi na swoje pytania. Chcieli się dowiedzieć m.in. ilu pracowników (na ilu zatrudnionych) otrzymało podwyżki i nagrody między wrześniem a 15 listopadem 2020 roku.

"GW" wskazuje, że Ewa Nowak długo nie chciała odpowiedzieć na pytania. Dlatego też gazeta podjęła próbę ponownego kontaktu 25 listopada.

bDBgQzDr
Zobacz także: Zobacz: Koronawirus. Problemy firm, ARP pomaga

Odpowiedzi przyszły niedługo później. Niestety nie na te pytania, które zadali dziennikarze. Jak możemy przeczytać, wicedyrektorka Nowak zwróciła uwagę, że ze sprawozdań Szefa Służby Cywilnej wynika, że urząd wojewódzki w Kielcach znajduje się na końcu listy wynagrodzeń korpusu służby cywilnej.

Wskazała również na braki kadrowe. Z jej odpowiedzi wynika, że w ostatnich latach nie rozstrzygnięto 58 konkursów na urzędnicze stanowiska.

bDBgQzDx

Nowak również zasugerowała, że podwyżki to pomysł... poprzedniej wojewody Agaty Wojtyszek, która rozstała się ze stanowiskiem w listopadzie 2019 roku. Wicedyrektor wskazała, że kiedy jeszcze urzędowała Wojtyszek, w Polsce była doskonała koniunktura gospodarcza.

"Średnia podwyżka wynagrodzenia zasadniczego dla pracownika, którego wynagrodzenie finansowane jest z rozdziału 75011 wyniosła 88 zł brutto. Zgodnie z wolą związków zawodowych, część środków finansowych została przeznaczona jako część gwarantowana dla wszystkich wyżej wskazanych pracowników - kwota ta wynosiła 50,00 zł miesięcznie do wynagrodzenia zasadniczego. Pracodawca, mając na uwadze obowiązujące przepisy prawa oraz dokonane uzgodnienia ze związkami zawodowymi dokonał podziału pozostałych środków przy uwzględnieniu kryterium regulacyjno-motywacyjnego" - poinformowała wicedyrektorka.

bDBgQzDy

Jeśli natomiast mowa o nagrodach, Ewa Nowak wskazała, że przyznawane są na wniosek dyrektorów, a pracownicy "otrzymali średnio od 1100 do 2700 zł brutto" - podaje "Gazeta Wyborcza".

bDBgQzDS
świętokrzyskie
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(8)
marta55
2 miesiące temu
mamy kryzys światowy, kiedy cały świat zmniejsza podatki i oddaje swoje wypłaty na ratowanie obywateli, PiS i kaczyński rozkradają miliony, dają miliardowe premie i dodają nowe podatki, żeby z kasy Polaka w przyszłości ukraść jeszcze więcej + zapłacić klerowi i TVP za propagandę. PiS to najgorsze zło od czasów 2 wojny światowej
Anty system ☣
2 miesiące temu
Ha😂 ha 😂ha 😂ha😂 macie prawo PiS 🦆urzędnicy i PiS-owcy podwyżki i premie Polacy obniżki pensi i zaciskanie pasa
Hela
2 miesiące temu
Brak słów co sie wyprawia. Ludzie siedzą w domach zaklady pracy pozamykane. Urzednicy siedzą w bezpiecznych miejscach nic nie mozna zalatwic ale podwyzki dostają. Jest to chory kraj.
bDBgQzDT
rog
2 miesiące temu
epidemia szaleje a podwyzki dla yrzednikow -przecierz to grupa nieproduktywna wiec czym oni wzbogaca ta gospodarke jesli juz to zaklady pracy co produkuja i wypracowuja budzet -widac ze w polityce jest ciemnota a kase z podatkow rozdzielaja tam gdzie nie powinni zeby gospodarke wesprzec to trzeba dac tam gdzie galezie gospodarcze dokouja produkcji wenatrz i na export
Olo
2 miesiące temu
W pandemii pracownicy masowo idą na bruk i są bez grosza. Urzędników nikt nie zwalnia, za pracę dostają pobory. Nie, to za mało. Jeszcze nagrody. Bo co, bo jak nie dostaną nagrody to się zwolnią, bo nie będą mieli motywacji do pracy, nie cieszy ich że mają pracę ?.