Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
WZI
|
aktualizacja

5 osób na wigilii. Jest rozporządzenie

1815
Podziel się:

Rząd przyjął rozporządzenie ograniczające liczbę osób, które mogą jednocześnie przebywać w mieszkaniu. Na wigilię będzie można zaprosić maksymalnie 5 osób.

5 osób na wigilii. Jest rozporządzenie
Premier Mateusz Morawiecki (KPRM, KPRM)

"Do dnia 27 grudnia 2020 r. zakazuje się organizowania (...) zgromadzeń, w tym imprez, spotkań i zebrań niezależnie od ich rodzaju, z wyłączeniem i spotkań do 5osób, które odbywają się w lokalu lub budynku wskazanym jako adres miejsca zamieszkania lub pobytu osoby, która organizuje imprezę lub spotkanie" - czytamy w opublikowanym w czwartek rządowym rozporządzeniu.

Jak wynika z dokumentu do limitu osób nie wlicza się osoby organizującej imprezę lub spotkanie oraz osób wspólnie z nią zamieszkujących lub gospodarujących.

- Zacznijmy od tego, że najlepiej, by na wigilii było jak najmniej osób, które nie mieszkają ze sobą. To jest najbezpieczniejsze dla zdrowia. Samo rozporządzenie reguluje to w ten sposób, że rodzina, która mieszka ze sobą, może być bez żadnego limitu, a dodatkowo może być jeszcze 5 osób - wyjaśniał przed paroma dniami zawiłość projektowanego przepisu w programie "Money. To się liczy" Piotr Müller, rzecznik rządu.

Zakaz nie dotyczy spotkań służbowych, ale także np. egzaminów na biegłych rewidentów, egzaminów na prawo jazdy, szkoleń i ćwiczeń pracowników służby zdrowia i służb mundurowych.

Zobacz także: Wigilia 2020. Ile osób przy stole? Rzecznik rządu wyjaśnia

W wyjątkach nie ma jednak nic o świętach, a to oznacza, że święta spędzimy w tym roku w kameralnym gronie.

Długą listę zmian w obostrzeniach przedstawił w sobotę premier Mateusz Morawiecki. Wśród najważniejszych ograniczeń znalazło się m.in. zamknięcie szkół do świąt oraz skumulowanie ferii zimowych dla całego kraju na 4-17 stycznia.

Oznacza to, że uczniowie najwcześniej do szkoły pójdą za niemal dwa miesiące. Poza tym rząd planuje wprowadzenie ograniczeń w przemieszczaniu się. Ale są też przykłady luzowania obostrzeń: od soboty 28 listopada znów będą otwarte centra handlowe.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1815)
jednak?
rok temu
A ,to rząd rości sobie prawo do rozporządzania ile osób mam ochotę gościć we własnym domu?
Ciemiężony
rok temu
Nie wigilię zaprosiłem rodziców, ale jeśli przyjedzie siostra z dziećmi to ich przecież nie przegonię.
Przemek
rok temu
Mam rodzinę 6 osób rodzice mieszkają w 5. Najlepsze jest to że ja do nich na wigilię iść nie mogę ale oni do mnie już tak
UNLEASHED
rok temu
Bez nakazu sądowego mogą co najwyżej do drzwi zapukać i powiedzieć 'dzień dobry'
wert
rok temu
Mam wrażenie że Rząd wie że ogromne zagrożenie cowidem to ściema ,ale jest coś ,ktoś ponad RZĄDAMI.
...
Następna strona