Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
WZI
|

5 osób na wigilii. Jest rozporządzenie

1815
Podziel się

Rząd przyjął rozporządzenie ograniczające liczbę osób, które mogą jednocześnie przebywać w mieszkaniu. Na wigilię będzie można zaprosić maksymalnie 5 osób.

5 osób na wigilii. Jest rozporządzenie
Premier Mateusz Morawiecki (KPRM, KPRM)
bDBdOTKJ

"Do dnia 27 grudnia 2020 r. zakazuje się organizowania (...) zgromadzeń, w tym imprez, spotkań i zebrań niezależnie od ich rodzaju, z wyłączeniem i spotkań do 5osób, które odbywają się w lokalu lub budynku wskazanym jako adres miejsca zamieszkania lub pobytu osoby, która organizuje imprezę lub spotkanie" - czytamy w opublikowanym w czwartek rządowym rozporządzeniu.

Jak wynika z dokumentu do limitu osób nie wlicza się osoby organizującej imprezę lub spotkanie oraz osób wspólnie z nią zamieszkujących lub gospodarujących.

bDBdOTKL

- Zacznijmy od tego, że najlepiej, by na wigilii było jak najmniej osób, które nie mieszkają ze sobą. To jest najbezpieczniejsze dla zdrowia. Samo rozporządzenie reguluje to w ten sposób, że rodzina, która mieszka ze sobą, może być bez żadnego limitu, a dodatkowo może być jeszcze 5 osób - wyjaśniał przed paroma dniami zawiłość projektowanego przepisu w programie "Money. To się liczy" Piotr Müller, rzecznik rządu.

Zakaz nie dotyczy spotkań służbowych, ale także np. egzaminów na biegłych rewidentów, egzaminów na prawo jazdy, szkoleń i ćwiczeń pracowników służby zdrowia i służb mundurowych.

Zobacz także: Wigilia 2020. Ile osób przy stole? Rzecznik rządu wyjaśnia

W wyjątkach nie ma jednak nic o świętach, a to oznacza, że święta spędzimy w tym roku w kameralnym gronie.

bDBdOTKR

Długą listę zmian w obostrzeniach przedstawił w sobotę premier Mateusz Morawiecki. Wśród najważniejszych ograniczeń znalazło się m.in. zamknięcie szkół do świąt oraz skumulowanie ferii zimowych dla całego kraju na 4-17 stycznia.

Oznacza to, że uczniowie najwcześniej do szkoły pójdą za niemal dwa miesiące. Poza tym rząd planuje wprowadzenie ograniczeń w przemieszczaniu się. Ale są też przykłady luzowania obostrzeń: od soboty 28 listopada znów będą otwarte centra handlowe.

bDBdOTLm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1815)
Niezłomny
2 miesiące temu
W moim domu ja decyduję z kim spędzić wigilię i święta a nie jakiś pinokio w telewizji
Mateo
2 miesiące temu
Rozumiem, że o tym czy się spotykamy z kimś na Wigilię powinien decydować rozsądek. Ale przegięciem jest już to, że jakiś jemioł, którego opłacamy wszyscy wspólnie, będzie mówił nam ile osób będzie mogło przebywać w prywatnych mieszkaniach!!!
Polak
2 miesiące temu
No coraz dalej się posuwają w ograniczaniu swobòd juz nie tylko obywatela ale i człowieka i jego rodziny. To się w głowie nie mieści że ktoś chce decydować kogo zaprosimy do domu na święta a sami będą sobie robić święta jakie chcą i w gronie jakim będą chcieli. FOLWARK ZWIERZĘCY
bDBdOTLn
Tomik69
2 miesiące temu
Może czas zredukować rząd do 5
mienic
2 miesiące temu
Możecie sobie wsadzić te rozporządzenia. I tak nikt normalny ich nie przestrzega.Wprowadzcie stan wojenny lub inny to nas będziecie tresować. Musi być ustawa.
...
Następna strona