Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Sebastian Ogórek
Sebastian Ogórek
|

Syn Gowina chce zebrać kilka milionów, kupić maseczki i rozdać osobom starszym. "Hejt i tak będzie"

306
Podziel się

Jarosław Gowin stawia na polityczną karierę. Jego syn, Zbigniew, woli działalność w mikroskali. Od lat działa w branży medycznej, więc teraz jego kontakty dają dostęp do kilkuset tysięcy maseczek. A - jak deklaruje w rozmowie z money.pl Zbigniew Gowin - to dopiero początek.

Zbigniew Gowin chce zebrać pieniądze i kupić maseczki dla osób starszych.
Zbigniew Gowin chce zebrać pieniądze i kupić maseczki dla osób starszych. (materiały prywatne)
bDzSLErp

- Ojciec sobie poradzi. To człowiek, który zawsze patrzy 10 kroków do przodu. Już raz to przechodziliśmy parę lat temu. Rozmawialiśmy. Tata wierzy, że wybory 10 maja mogą doprowadzić do tragedii wielu osób. Z drugiej strony nie chce doprowadzić do paraliżu państwa i rozpadu rządu. Woli więc poświęcić siebie i zachować się honorowo – mówi Zbigniew Gowin, syn wicepremiera Jarosława Gowina oraz krakowski przedsiębiorca.

Szef Porozumienia w poniedziałek złożył dymisję z funkcji wicepremiera oraz ministra nauki i szkolnictwa wyższego. Jest też przeciwny zmianie prawa wyborczego umożliwiającego przeprowadzenie korespondencyjnych wyborów 10 maja. Tym samym Jarosław Gowin wyłamał się z koalicji z PiS.

Zobacz także: Obejrzyj: Gowin o ostatecznej decyzji w sprawie wyborów 10 maja. "To będzie moment na ostateczną decyzję"
bDzSLErr

Syn wicepremiera w politykę mieszać się nie chce, ale wie, że od nazwiska nie ucieknie. Na co dzień działa w branży fitness (jest współtwórcą centrum fitness znajdującego się w obiektach Wisły Kraków) oraz medycznej. Obecnie przygotowuje projekt związany z treningami w domu. Z racji swoich kontaktów ma możliwość sprowadzenia do Polski co najmniej kilkuset tysięcy maseczek.

- Mógłbym na tym zarobić, ale nie chcę tego. Sprzedać je hurtowo po 2 zł, żeby potem usłyszeć, że jakiś senior musi wydać na nie 10 zł - tłumaczy.

Jaki jest jego plan? Rozmawia z partnerami o organizacji zbiórki publicznej. Za zgromadzone pieniądze chce kupić maseczki, które następnie wspólnie z wolontariuszami dostarczy osobom starszym oraz szpitalom. Dystrybucją zająć mają się także współpracujące z nim organizacje. Pomóc w zbiórce mają TS Wisła Kraków oraz Instytut Polska Przyszłości im. Stanisława Lema, którym kieruje dr Maciej Kawecki.

bDzSLErx

- Czy będzie hejt? Będzie. Już się do tego przyzwyczaiłem. Co bym nie zrobił i tak zostanę obsmarowany. Trudno. Nie mogę pozwolić jednak, by mnie to paraliżowało - tłumaczy. I dodaje, że chce pomóc np. pacjentom onkologicznym czy osobom starszym.

Jaki jest cel? Zebranie kilku milionów złotych i dostarczenie ich osobom potrzebującym. Zbigniew Gowin dodaje, że nie chce, aby choć jedna złotówka przeszła przez jego konto, bo w obecnej sytuacji mogłoby to zostać źle odebrane. Stąd właśnie współpraca z fundacjami, które będąc instytucjami społecznego zaufania udostępnią konto.

- Zależy mi też na pewnym ustabilizowaniu rynku. To co się teraz dzieje, to jest absolutna wolna amerykanka. Ceny maseczek przekraczają już wyceny absurdalne. Sądzę, że dostarczenie na rynek kilkuset tysięcy maseczek, a w dalszej perspektywie jeszcze większej liczby może go trochę uspokoić - tłumaczy Zbigniew Gowin.

bDzSLEry

Jeden z jego pomysłów opiera się na podziale maseczek na sprzedawane i te do podarowania - przez fundację kupuje się cegiełkę płacąc za dwie maseczki. Jedna trafia do ofiarodawcy, druga do osoby starszej.

Gowin przypomina, że dziś maseczki, które dotąd kosztowały 2 zł sprzedawane są kilkukrotnie drożej. Te droższe za 15-20 zł można znaleźć w internecie w cenach sięgających kilkudziesięciu złotych. A ponieważ koronawirus nie odpuści jeszcze nawet przez kilka miesięcy, więc problem może narastać.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDzSLErz
bDzSLErS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(306)
PiS karton
10 miesięcy temu
Polscy producenci chemii i kosmetyków mogli by produkować bardzo duże ilości płynu do dezynfekcji ale nie mogą bo ministerstwo finansów nie chce im odblokować zasobów głównego składnika Alkoholu
Obserwator
10 miesięcy temu
Ty gościu patrz na tego twojego szaleńca Kaczyńskiego który ciągnie naród d do upadku
WYBORCA
10 miesięcy temu
Żal mi Pana Gowina -juniora. Dobrze że staje po stronie ojca, ale jeśli Pan Gowin -senior postrzegany jest przez syna jako szlachetny walczący o dobro kraju Polak to proszę powiedzieć tacie, aby nie naklaniał czlonków swojego ugrupowania do głosowania z czym sie nie zgadza. Bo to takie jakieś niezrozumiałe.
bDzSLErT
POLACY
10 miesięcy temu
Współczujemy mieć takiego śliskiego ojca krętacza i karierowicza
tinke...rs
10 miesięcy temu
Już ktoś tu pisał że Stalin w ciągu paru miesięcy przeniósł padczas wojny wszystkie fabryki za Ural a nasi nie potrafią zaspokojić kraju w maseczki.
...
Następna strona