Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Sebastian Ogórek
Sebastian Ogórek
|
aktualizacja

Szczepienia przeciw COVID. Czy pracodawca może sprawdzić, czy się zaszczepiłeś?

- Nie ma jakiegokolwiek instrumentu prawnego, który dawałby pracodawcy podstawę prawną do weryfikowania, czy pracownik jest zaszczepiony. Tu oczywiście można by postawić kropkę, aczkolwiek trzeba spojrzeć na kontekst. Istnieją branże i gałęzie gospodarki, w których pracownik jest szczególnie narażony na kontakt z klientem czy innymi pracownikami. A rolą pracodawcy jako szefa jest zapewnienie bezpieczeństwa swoim pracownikom - mówił w programie "Newsroom WP" Piotr Walczak, adwokat z kancelarii Walczak Wasielewska Adwokaci. - Jestem przeciwnikiem jakiejkolwiek ingerencji w wolności i prawa obywateli, aczkolwiek sytuacja pandemiczna to sytuacja wyjątkowa. Należy rozważyć w kontekście określonych gałęzi gospodarki, czy braku szczepienia nie traktować jako utraty uprawnień do wykonywania określonych funkcji. Nie każdy może być np. kelnerem w sytuacji pandemii - tłumaczył.

85
Podziel się:
KOMENTARZE
(85)
czechy
2 lata temu
czechy pozwalaja na wjazd do 24 godzin bez warunkow, a powrot do Polski kwarantanna, chciałem tylko zrobic zwykłe zakupy spozywcze piwo czekolada kofola lentilky czekolada studenka nic nielegalnego i nie moge kupic potravin bo kwarantanna brak słów. Minister zdrowia Adam Niedzielski rozwiewa wątpliwości tych, którzy optymistycznie zareagowali na informację dotyczącą otwarcia naszych południowych sąsiadów. Mówił o tym w czasie wizyty w Raciborzu.Przypomnijmy, czeski rząd zapowiedział, że można na 24 godziny w celach turystycznych wjechać bez ograniczeń do ich kraju. Jak się jednak okazuje powrót do Polski może zakończyć się dla nas kwarantanną, jeżeli nie jesteśmy zaszczepieni lub nie legitymujemy się negatywnym testem.
budowlaniec
3 lata temu
dlaczego budowlancy caly czas w okresie pandemi pracuja bez masek
brawo
3 lata temu
Naczelna Izba Lekarska 3 marca 2021 podawała, że w całej Polsce zaszczepionych jest 46% lekarzy. Rząd w tamtym czasie mówił o 94%, tyle że chodziło o chętnych do zaszczepienia. Wiem, że jest koniec maja, ale w 100% zaszczepionych trudno uwierzyć. Czy niezaszczepieni lekarze będą zwalniani? Pan adwokat podaje przykład kelnerów, bo wie, że bez kelnerów da się całkiem normalnie funkcjonować. Czy tak samo będzie, gdy zwolnimy niezaszczepionych lekarzy, pielęgniarki, nauczycieli...
alfred
3 lata temu
Nie zaszczepieni powinni nosić biało czerwoną opaskę na ramieniu
pop1
3 lata temu
Proszę o wyjaśnienie. Pracuję na stacji paliw mam kontakt bezpośredni codziennie przynajmniej setką różnych klientów, nieraz mi wiszą na plecach przy dystrybutorze , do tej pory nie miałem żadnych objawów zachorowania covid. Czy coś jest ze mną nie tak? Czy ja muszę się szczepić ? Uważam że jak ktoś ma odporność to nie zachoruje. To samo jak przy grypie i innych chorobach wirusowych. Czy mam ryzykować i się zaszczepić ?
...
Następna strona