Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
KRO
|

Szczepienie na COVID-19 będzie odpłatne? "DGP": rząd to rozważa

41
Podziel się:

Rząd rozważa wprowadzenie odpłatnych szczepień przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2 - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Szczepionka mogłaby kosztować pacjenta ok. 60 złotych.

Szczepienie na COVID-19 będzie odpłatne? "DGP": rząd to rozważa
Szczepionka na COVID-19 będzie płatna? Według dziennikarzy rząd rozważa taki scenariusz. (Pixabay)
bEJaDmgR

Rządzący w tej chwili mają rozważać, ile chętny do zaszczepienia się miałby zapłacić za podanie preparatu. Kwoty, jakie państwo płaci za zakup preparatów, różni się w zależności od producenta.

Dziś podanie szczepionki w placówkach medycznych kosztuje 61,24 zł, a to oznacza, że NFZ płaci za szczepienia od 80 zł do 160 zł. Do tej pory za akcję szczepień NFZ zapłacił 1,14 mld zł. Jednak czy płatności za szczepienia są już przesądzone?

- Zmierzamy w tym kierunku. Jeśli trzymamy się przy COVID-19 logiki szczepień dobrowolnych, to powinny być one odpłatne, ale nic nie jest jeszcze przesądzone - mówi dziennikowi osoba z rządu.

bEJaDmgT
Zobacz także: "Polska" szczepionka na Covid. "Mam nadzieję, że w tym roku produkcja ruszy"

Rozmówcy "DGP" podkreślają, że nie ma mowy, aby całość kosztów przerzucać na pacjentów. Czyli ile by mieli płacić za zaszczepienie przeciwko COVID-19? Równowartość kosztu podania szczepionki, czyli 61,24 zł.

bEJaDmgZ

Podobne informacje przekazała Polskiej Agencji Prasowej prof. Magdalena Marczyńska z Rady Medycznej przy premierze. Przyznała, że rząd rozważa wycofanie się z darmowych szczepień przeciwko Covid-19. Dodała, że eksperci cały czas szukają sposobów na przekonanie do szczepień osób niechętnych tej formie ochrony zdrowia i życia.

Dziennikarze zwracają uwagę na inny aspekt całej historii. Być może cała dyskusja o odpłatności za szczepienia ma być dodatkowym bodźcem dla osób, które dziś są jeszcze niezdecydowane na przyjęcie preparatu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJaDmhu
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(41)
coryto97
3 miesiące temu
Nie byłoby problemu gdyby ludzie więcej czytali rzetelnych rzeczy. Ja od siebie polecam www zaszczepsiewiedza pl jeśli kogoś interesują tematy szczepie
Poseł
4 miesiące temu
Jak szczepienia płatne, to może i reszta usług medycznych. A składkę zdrowotną zaokrąglić do 10% bez odliczania. A CO! Jak uchwalimy, to tak będzie. I co nam zrobicie?
MistrzowieŚwi...
4 miesiące temu
Najpierw nakupią szczepionek na koszt podatnika a następnie szukają podatnika który by to chciał, coś jak kup pan cegłę, czasy z filmów Barei
bEJaDmhv
Zod
4 miesiące temu
Buahahaha taa płatne szczepienia spowodują, że ludzie rzucą się na szczepienia :D:D:D Logika godna polityków ;]
I tyle.
4 miesiące temu
SAMI POD SOBA DOLKI KOPIA .. AMATORZY W POLITYCE..
...
Następna strona