Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
KBB
|

Koniec darmowych szczepień? Rząd rozważa wprowadzenie odpłatności

59
Podziel się:

Rozważany jest pomysł, żeby wprowadzić odpłatność za usługę szczepienia przeciwko koronawirusowi - mówi prof. Magdalena Marczyńska z Rady Medycznej przy premierze. Mogłoby to się stać późną jesienią - dodaje.

Koniec darmowych szczepień? Rząd rozważa wprowadzenie odpłatności
Szczepionka miałaby nadal być darmowa, ale za szczepienie trzeba byłoby zapłacić - taki pomysł pojawił się w rządzie (Materiały WP, Envato)
bEEFcFCd

Prof. Marczyńska przyznała, iż rząd rozważa wycofanie się z darmowych szczepień przeciwko Covid-19. Dodała, że eksperci cały czas szukają sposobów na przekonanie do szczepień osób niechętnych tej formie ochrony zdrowia i życia.

- Szczepionka przeciw COVID-19 na pewno będzie darmowa, bo tak stanowi umową unijna w tej sprawie. Możliwe jest natomiast wprowadzenie odpłatności za usługę, za wizytę lekarską czy samą czynność szczepienia. Rozmawiamy o tym, szukając pomysłów na przekonanie osób, które dalej nie chcą się szczepić – powiedziała PAP prof. Marczyńska, specjalistka chorób zakaźnych wieku dziecięcego.

Ekspertka dodała jednak, że nie ma w tej sprawie decyzji, a także zgodności wśród członków Rady Medycznej.

bEEFcFCf
Zobacz także: Obowiązkowe szczepienia? Prof. Fal komentuje doniesienia

- Część osób uważa, że zadziała to odwrotnie i już w ogóle nie będzie chętnych do szczepień. Niektórzy uważają natomiast, że jeżeli przy prawdopodobnych wzrostach zakażeń we wrześniu i październiku nadal będą osoby niechętne szczepieniom, to powinno się zakończyć akcję szczepień w obecnej formie i wprowadzić właśnie element zapłaty - dodała prof. Marczyńska.

Przyznała, że jeżeli wcześniej zainteresowanie szczepionkami w społeczeństwie będzie niskie, to zapasy szczepionek docierających do Polski mogą trafić do biedniejszych państw.

bEEFcFCl

- Moje prywatne zdanie jest takie, że najmocniejszym bodźcem do szczepień może być "wyjmowanie" osób zaszczepionych z obostrzeń. Jeżeli te na nowo trzeba będzie wprowadzać, to kluczem jest wyłączenie z nich osób zaszczepionych. Inaczej cała akcja propagowania szczepień nie ma sensu, bo to właśnie najważniejsza korzyść: możliwość normalnego życia i ochrona przed ciężkim przebiegiem tej choroby - powiedziała PAP prof. Marczyńska.

Dodaje, że po wakacjach spodziewamy się uderzenia czwartej fali pandemii.

bEEFcFCm

- Myślimy, że po wakacjach, na wczesnej jesieni nastąpi wzrost zachorowań. Podobnie, jak w zeszłym roku – mówiła pytana o to, jakie są przewidywania, dotyczące wystąpienia czwartej fali zachorowań na Covid-19, którą spowodować miałby wariant Delta koronawirusa.

Według niej pytanie dotyczące nadejścia kolejnego uderzenia nie brzmi "czy", ale "kiedy".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEFcFCG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(59)
Smyk
2 miesiące temu
Tylko Konfederacja staje w obronie konstytucji i niechce ścigać ludzi za szczepienia reszta to jedno warto pomyśleć o tym idąc do kolejnych wyborów tylko oni nie chcą segregacji i całej tej szopki
Pol
3 miesiące temu
Dziwny zbieg Niemcy nie mogą sobie załatwić szczypawek a taka polska załatwiła następną partie 30mln. Czyli experyment trwa na polakach aż do przymusu.
Lukasz
3 miesiące temu
Niech prof. M. JAK CAŁY FASXYSTOWSKI SYSTEM Z MENGELE NA CZELE ZAMILCZY Z SEGREGACJA POLAKÓW. BO NADEJDZIE CZAS ZE ZA WIŚNIEW RAZEM Z TWÓRCAMI I WYKONAWCAMI JAK LUDZIE PRZEJRZĄ NA OCZY. NIKT NIE MA PRAWA LUDZI SEGREGOWAĆ ZMUSZAĆ DO EXPERYMENTOW.
bEEFcFCH
Czytelnik
3 miesiące temu
No tak bo jeszcze nikt tego nie zauważył że czas covidowy to coroczny czas grypy. Komedia i tyle z ludzi wariatów robią a tv przez okno z ich pitoleniem! I jeszcze segregacja paranoja!
Annawanna
3 miesiące temu
A skad Wy wiecie kiedy akurat bedzie czwarta fala ? Covid do Was dzwoni I sie zapowiada?
...
Następna strona