Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Szczepionka na COVID coraz bliżej. Kasjerzy powinni dostać w pierwszej kolejności?

- Mówi się o grupach pracowników szczególnie narażonych na zakażenie. Zgadzam się, że to dotyczy służby zdrowia, później wymienia się, i słusznie, osoby starsze. Następnie słyszę o nauczycielach. A co z pracownikami handlu? To oni, poza służbą zdrowia, są grupą zawodową bardzo narażoną na kontakt i ewentualne zakażenie - mówił w programie "Money. To się liczy" Alfred Bujara, szef sekcji handlu NSZZ "Solidarność". - Jedna kasjerka w sklepie obsługuje około 300 klientów, którzy mogą być potencjalnymi nosicielami COVID. Narażenie jest duże, zabezpieczeń prawie żadnych. Dlatego będziemy wnioskować do rządu, aby pracownicy handlu stali się grupą uprzywilejowaną zawodową, a więc te szczepionki powinny również do nich trafić. I powinny być refundowane przez państwo - przekonywał.

0
0
174
Podziel się
Komentarze (174)
zobacz więcej komentarzy (174)
KOMENTARZE
(174)
Jadwiga
2 lata temu
Każdy z nas ma ulubionego polityka. Moim jest Pan Morawiecki. Moja rodzina wraz ze mną chce przekazać szczepionki dla tego pana i jego rodziny. Nawet gdyby były płatne to jestem skłonna zapłacić.
PYTANIE
2 lata temu
NIKT NIE MÓWI O REALNEJ CENIE ZA SZCZEPIONKĘ (X2 BO DWIE DAWKI ) . JAKA JEST CENA SZCZEPIONKI ????
Muzk
2 lata temu
Racja. Najpierw kasjerzy i kasjerki. W razie czego, automaty mogą ich zastąpić. naukowcy, lekarze na końcu, jak testy będą b da pomyślne.
Matka Polka
2 lata temu
Nich ''Solidarność '' sama się zaszczepi pierwsza a nie robi z nas króliki doświadczalne . Potem trzeba je przetestować na producentach i rządach i wszystkich ze służby zdrowia którzy twierdzą że są nieszkodliwe . A na sam początek przetestujmy je na byłym ministrze Szumowskim i jego wzbogaconej na pandemii Rodzince .
MadMan
2 lata temu
I jest w tym racja: kasjerzy maja kontakt z ponad 300 osobami dziennie, to jest duze prawdopodobnienstwo zakazenia. Manipuluja towarem, ktory dotykaja byc moze zakazeni klienci, biora od nich pieniadze, nie kazdy ma dotykowa karte. Jestem ZA ZASZCZEPIENIEM ICH W PIERWSZEJ KOLEJNOSCI i za darmo. Ponadto, ta szczepionka powinna byc gratis dla calej ludnosci, dlaczego dyskutuje sie cene?
...
Następna strona