Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
szczepionki
04.06.2020 15:48

Szczepionkowy plan Billa Gatesa. Fundacja rusza ze zbiórką pieniędzy

Sojusz na rzecz szczepionek Gavi chce pozyskać co najmniej 7,4 miliarda dolarów od światowych liderów, zebranych na szczycie w Wielkiej Brytanii. Organizacja wspierana przez Melindę i Billa Gatesów planuje przeznaczyć te fundusze na szczepienia 300 mln dzieci z najbiedniejszych regionów świata.

Podziel się
Dodaj komentarz
(YouTube.com)
Bill Gates angażuje się w plan zaszczepienia milionów dzieci

CNBC informuje, że zbiórka funduszy będzie miała miejsce na nadchodzącym szczycie w Wielkiej Brytanii, w którym udział wezmą przywódcy i przedstawiciele ponad 50 państw oraz szefowie największych firm. Obecny na nim ma być także Bill Gates.

Sojusz Gavi, którego celem jest zwiększenie dostępu do szczepień w biednych krajach przewiduje, że uda się pozyskać na ten cel 7,4 mld dolarów. Pieniądze te będą przeznaczone na zaszczepienie 300 mln dzieci do 2025 roku.

Organizacja tłumaczy, że biedniejsze państwa potrzebują wsparcia dotyczącego szczepionek bardziej niż kiedykolwiek. To efekt trwającej pandemii koronawirusa, która skutecznie blokuje ekonomicznie te kraje. Finansowa presja na ich służby zdrowia może spowodować, że wrócą takie choroby, jak: odra, polio i dur brzuszny.

Zobacz też: Szczepionka na koronawirusa obowiązkowa? Szumowski: "Najpierw osoby narażone"

Gavi od początku koronawirusowego kryzysu angażuje się w pomoc służbie zdrowia, m.in. poprzez zapewnienie niezbędnych środków medycznych. Organizacja ta pracuje również nad globalnymi rozwiązaniami w zakresie testowania skutecznych metod leczenia i śledzenia rozwoju COVID-19.

Gavi także pomoże w ogólnoświatowej dystrybucji szczepionki przeciw koronawirusowi, gdy ta zostanie wynaleziona.

Sojusz na rzecz szczepień Gavi powstał w 1999 roku m.in. za sprawą Fundacji Billa i Melindy Gatesów.

Fundacja Gatesów od początku rozwoju pandemii włączyła się do walki z koronawirusem. Na cel wsparcia badaczy pracujących nad lekiem dla zakażonych COVID-19 przekazała 50 mln dolarów.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-06-2020

wstyd te bajki wierzyckoleś od lat mowi o przeludnieniu, akurat go dzieci afrykanskie obchodzą... Trochę już żyję na tym świecie i to kupy się nie trzyma, wielki filantrop … Czytaj całość

04-06-2020

HehAleż tu ciemnogród w komentarzach. Jednak polskość to jest nienormalność

04-06-2020

imasNa zachodzie 70%społeczeństwa szczepi sie na grype , juz wiadomo skąd tam taka umieralnosc

Rozwiń komentarze (159)