Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Koronawirus. Fundacja Billa i Melindy Gatesów włącza się do walki z wirusem

Na walkę z epidemią koronawirusa Fundacja Billa i Melindy Gatesów oraz dwie inne duże organizacje charytatywne przekażą 125 mln dolarów. Gatesowie finansują także projekt domowych testów na obecność wirusa, który niebawem ma już być gotowy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(flickr.com)
Fundacja Billa i Melindy Gatesów przeznaczy 50 mln dolarów na walkę z koronawirusem.

Fundacja Billa i Melindy Gatestów na walkę z koronawirusem sama przekaże 50 mln dolarów. Środki, w łącznej wysokości 125 mln dolarów, mają wspomóc badaczy pracujących nad lekiem dla zakażonych COVID-19.

"Jeśli chcemy uchronić świat przed epidemiami, takimi jak COVID-19, szczególnie najbardziej narażonych, musimy znaleźć sposób na przyspieszenie badań. Wymaga to od rządów, prywatnych przedsiębiorstw i organizacji dobroczynnych szybkiego działania w celu sfinansowania badań" - powiedział, cytowany w stanowisku, dyrektor generalny Fundacji Billa i Melindy Gatesów Mark Suzam. Jego wypowiedzi cytuje tvn24.pl, który też informuje o całej sprawie.

Ponadto organizacja Gatesów zaangażowała się też w poszukiwanie testów, które pozwoliłyby w warunkach domowych stwierdzić zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Próbka do badania miałaby zostać pobrana na podstawie wymazu z nosa. Na wyniki trzeba by było czekać maksymalnie dwa dni. Jednocześnie miałyby one trafiać także do służby zdrowia - informuje tvn24.pl.

Zobacz też: Specustawa ws. koronawirusa. "Przedsiębiorcy są zaniepokojeni"

Urzędnicy mają również zdobywać informacje o ostatnich miejscach pobytu pacjentów za sprawą kwestionariusza internetowego.

- Chociaż jest jeszcze wiele do zrobienia, to rozwiązanie ma ogromny potencjał, aby odwrócić bieg epidemii - zapewnił rozmowie z dziennikiem "Seattle Times" Scott Dowell, cytowany przez tvn24.pl. Dowell w Fundacji Billa i Melindy Gatesów jest odpowiedzialny za działania w zakresie walki z koronawirusem.

Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego zebrał się we wtorek
Koronawirus w Polsce. Decyzja zapadła: wszystkie imprezy masowe odwołane

Jednak przedstawiciele fundacji nie są w stanie oszacować, kiedy z testów skorzystają pierwsi pacjenci. Dowell wskazał, że najpierw koniecznym będzie przygotowanie oprogramowania pomocniczego, a także opracowanie ostatecznego kwestionariusza dla osób zamawiających testy. Według szacunków Fundacji dziennie będzie można przeprowadzić do 400 testów.

Majątek Billa Gatesa jest szacowany na 106 mld dolarów przez agencję Bloomberg. To czyni z niego drugiego najbogatszego człowieka na świecie.

Kontrola sanitarna - tu na granicy z Czechami
Koronawirus zmienia Polskę. Podróżowanie utrudnione, zamiast koncertu - domówka

Liczba osób zakażonych SARS-CoV-2 wzrosła we wtorek do 18 osób. Tak wynika z danych udzielonych przez resort zdrowia. Dlatego też rząd zdecydował o wdrożeniu kontroli sanitarnych na granicach Polski z Niemcami i Czechami. Natomiast premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że imprezy masowe zostają odwołane.

Koronawirus. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg zapewnia, że rząd pamięta o przedsiębiorcach przez epidemię.
Koronawirus w Polsce. Marlena Maląg zapewnia, że rząd pamięta o przedsiębiorcach

Na całym świecie zdiagnozowano już niemal 114,5 tys. przypadków zakażenia koronawirusem. Życie straciło 4026 osób, a wyzdrowiało - 64 156 osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-03-2020

Podziwiam ich................. za to co robią ... jak można być zamożnym i wspaniałym dla ludzkości .. to jest prawdziwa i nie dla szpanu wielkość ...

10-03-2020

lpDa kasę źle, nie da kasy tez niedobrze, cokolwiek zrobi zawsze będą malkontenci.

10-03-2020

HelloNo, panie Gates - gratuluję udanej walki z polio w Indiach i ebolą w Afryce 😁☹️

Rozwiń komentarze (9)