Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|

Szósty kraj ruguje rosyjskie tablice. Zakaz wjazdu dotyczy również tranzytu

Podziel się:

Od wtorku w Bułgarii wchodzi w życie zakaz wjazdu samochodów z rosyjskimi rejestracjami, poinformowała rządowa agencja celna. Obejmuje także tranzyt. Bułgaria jest szóstym krajem, który na mocy decyzji unijnej zakazuje wjazdu rosyjskich samochodów, po Litwie, Łotwie, Estonii, Polsce i Finlandii.

Szósty kraj ruguje rosyjskie tablice. Zakaz wjazdu dotyczy również tranzytu
Bułgarskie przejście graniczne (Wikimedia Commons, Edal Anton Lefterov CC BY-SA 3.0 Wikimedia)

Nie będzie dozwolone wjeżdżanie zarówno pojazdów pasażerskich, jak i transportowych przeznaczonych do przewozu więcej niż 10 osób. Samochody znajdujące się w kraju powinny go opuścić w 6-miesięcznym terminie.

Szef policji granicznej Anton Złazanow poinformował, że bułgarskie władze "bardzo aktywnie pracowały od czwartku, żeby jak najszybciej wdrożyć zakaz".

Nie potrafił skonkretyzować, ile rosyjskich pojazdów wjeżdża do Bułgarii miesięcznie.

Bułgaria szóstym krajem

8 września Komisja Europejska opublikowała wyjaśnienia dotyczące importu towarów z Rosji. Wskazano, że import prywatnych samochodów jest zakazany.

Później KE podkreśliła, że opublikowana lista ma wyłącznie charakter doradczy i kraje UE powinny same decydować, czy nakładać takie zakazy, czy nie.

Bułgaria jest szóstym krajem, który na mocy decyzji unijnej zakazuje wjazdu rosyjskich samochodów, po Litwie, Łotwie, Estonii, Polsce i Finlandii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP