Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|
aktualizacja

T-Mobile z ogromną karą od UOKiK-u. "Reklama wprowadzała w błąd"

23
Podziel się:

Ponad 25 mln zł kary ma zapłacić T-Mobile Polska – taką decyzję podjął Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. UOKiK jest zdania, że reklamy operatora o "1200 GB za darmo przez rok" wprowadzały w błąd. "Zdecydowanie nie zgadzamy się z formą i wysokością kar" – odpowiada spółka i zapowiada odwołanie.

T-Mobile z ogromną karą od UOKiK-u. "Reklama wprowadzała w błąd"
25 mln zł kary dla T-Mobile. UOKiK: reklama operatora wprowadzała w błąd (Adobe Stock, Tupungato)

UOKiK poinformował w środę o karze, jaką nałożył na spółkę T-Mobile Polska. Są one pokłosiem reklam oferty pre-paid "1200 GB za darmo przez rok". Komunikat firmy wzbudził wątpliwości Urzędu.

T-Mobile z ogromną karą od UOKiK-u

Zakwestionowane reklamy pojawiały się m.in. na bilbordach czy na citylightach na przystankach komunikacji miejskiej. Wyświetlały się w bankomatach i na terminalach płatniczych – w języku polskim i ukraińskim.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "To pomylone". Tego pytania ws. TVP nikt nie zadaje. Dlaczego?

Zdaniem UOKiK-u operator w ten sposób wprowadzał konsumentów w błąd. Reklamy sugerowały bowiem, że pakiet danych jest za darmo. Jednak w rzeczywistości w ramach zakwestionowanej oferty klient otrzymywał co miesiąc 100 GB i to pod warunkiem, że doładował konto za minimum 35 zł miesięcznie.

W ciągu roku zatem użytkownik musiał zasilić swoją kartę kwotą 420 zł. Informacja doprecyzowująca tę kwestię napisana była jednak małą czcionką na samym dole reklamy.

Za naruszenie zbiorowych interesów konsumentów Prezes UOKiK nałożył na T-Mobile Polska karę ponad 25 mln zł. Informacja o decyzji Prezesa Urzędu zostanie opublikowana na stronie internetowej T-Mobile Polska i pojawi się na profilach operatora w mediach społecznościowych. Będzie ona w dwóch wersjach językowych: polskiej, a także ukraińskiej, ponieważ w błąd zostali wprowadzeni również konsumenci posługujący się tym językiem – przekazał UOKiK w komunikacie.

T-Mobile odwoła się od kary

Decyzja w sprawie kary nie jest prawomocna. T-Mobile ma możliwość odwołania się od niej do sądu. Spółka w swoim stanowisku zapowiedziała ten krok.

Po dokładnej analizie uzasadnienia decyzji Prezesa UOKiK, zdecydowanie nie zgadzamy się z formą i wysokością kar nałożonych na T-Mobile Polska w ramach postępowania. Oświadczamy jednocześnie, że zamierzamy złożyć odwołanie od tej decyzji w terminie przewidzianym przepisami – przekazało T-Mobile.

Spółka zapewniła, że współpracowała z Urzędem na każdym etapie postępowania i z własnej inicjatywy zmieniła komunikację w zakwestionowanej ofercie, zgodnie z wytycznymi UOKiK. Jak podkreśliła, była też gotowa zadośćuczynić klientom, którzy mieli uwagi do sposobu komunikacji oferty. Zaznaczyła zarazem, że były tylko dwie takie osoby.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(23)
Destro
3 miesiące temu
A dlaczego t mobile zostało tylko ukarane skoro Orange robi to samo 5000gb za darmo ,a okazuje się ,że trzeba wykupić pakiet za 35 zł i oni przelewają to w paczkach po 400gb ,to jedni dostają kary ,a drudzy nie ,widać są równi i rowniejsi
Desislava Vas...
4 miesiące temu
Jestem bardzo zadowolona z T-mobile, mam nadzieję że poradzą sobie z zaistniałą sytuację. Są najlepszy
Rychu
4 miesiące temu
Widzę, że ludzie tu w Polsce się robią jak w USA. Też zaczęli pokazywać, że myślenie im przeszkadza...na dodatek urząd ich w tym popiera...
Wielki elektr...
4 miesiące temu
Nie wierzę, że ktoś pomyślał, że weźmie prepaida i będzie miał usługi za darmo. Przecież tylko pakiet był za darmo ale żeby z niego korzystać to trzeba mieć aktywna kartę. Prepaidy w kraju są od ponad 20 lat i każdy już chyba wie na jakiej zasadzie te karty działają.
kiedyswplusie
4 miesiące temu
Najlepszy operator, plus czy orange też mają identyczne reklamy.
...
Następna strona