Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Taksówkarze toną w długach. Rekordzista musi oddać 900 tys. zł

67
Podziel się

Zadłużenie branży taksówkarskiej rośnie w rekordowym tempie. Jeszcze dwa lata temu dług wszystkich taksówkarzy nie przekraczał 20 mln zł, teraz zbliża się do 30. Taksówkarz-rekordzista musi oddać niemal 900 tys. zł.

Rekordzista jest zadłużony niemal na milion zł
Rekordzista jest zadłużony niemal na milion zł (Fotolia, Fotolia.com)
bEqjJnyt

Z danych Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej wynika, że łączne zadłużenie branży taksówkarskiej wynosi obecnie ponad 29 mln zł i z każdym rokiem wzrasta. W 2017 ten dług przekraczał 19 mln, a w 2013 r. wynosił ledwie ponad 6,5 mln.

- Z tego 17 mln zł to długi wobec firm windykacyjnych i funduszy sekurytyzacyjnych. Nieco ponad 6 mln zł taksówkarze są winni firmom z branży finansowej: bankom, spółkom faktoringowym i leasingowym, firmom pożyczkowym. Kilkumilionowe zadłużenie to zaległości wobec operatorów telekomunikacyjnych, a ponad 700 tys. zł to długi wobec towarzystw ubezpieczeniowych - wynika z danych KRD.

bEqjJnyv
Zobacz także: "Latająca taksówka" już za 4 lata. Zrobili już testy. Zobacz wideo:

– Bez wątpienia na zadłużenie taksówkarzy mają wpływ zatory finansowe. Współpraca z nierzetelnymi kontrahentami kosztuje bowiem taksówkarzy 24,5 mln zł. To blisko 85 procent całego zadłużenia branży taksówkarskiej. Może to świadczyć o tym, że opóźnienia w płatnościach ze strony kontrahentów są realnym zagrożeniem dla płynności finansowej branży – komentuje Adam Łącki, prezes KRD.

Średni dług taksówkarza to według opracować KRD ok. 12 tys. zł. Jednak niektórzy są winni swoim wierzycielom znacznie więcej. Rekordzistą jest 72-latek z Mazowsza. Ma on do uregulowania 891 tys. zł. Drugi rekordzista pochodzi z Katowic. Posiada dwa zobowiązania na łączną kwotę 546 tys. zł wobec firmy faktoringowej i ubezpieczeniowej. Najbardziej zadłużone województwa jeśli chodzi o taksówkarzy to mazowieckie, śląskie oraz pomorskie.

bEqjJnyB

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEqjJnyW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(67)
Lonh
2 lata temu
???
ok
2 lata temu
Znam goscia co ma 3 bańki dlugu a nie ma nic. Chajc nie do odzyskania. Mieszka u bylej zony i jezdzi "jej" autem. Smieje sie bankom w twarz. Rodzina wie o co chodzi wiec bank jakiegos jelenia w stylu "3 letniego wnuczka" ktory nie odrzucil spadku w jego rodzinie na pewno nie znajdzie.
Hallo , taxi ...
2 lata temu
Pomijając subiektywne opinie większości forumowiczów proponuję wszystkowiedzącym popracowanie w zawodzie taksówkarza przez miesiąc na wynajętym samochodzie i poznanie tematu od kuchni. Wtedy komentarze będą miały oparcie w doświadczeniu a nie mniemaniu. Szczerze życzę powodzenia i wywarzonych opinii.
bEqjJnyX
Yry
2 lata temu
Jestem taksówkarzem od 35 lat o nie mam żadnych długów i jak słyszę te pierdoly to...!!!!
Taxi
2 lata temu
Widzisz betonie. Sęk w tym, że to jest uczciwy biznes. Bardziej niż inne.
...
Następna strona