Notowania

Taksówkarze toną w długach. Rekordzista musi oddać 900 tys. zł

Zadłużenie branży taksówkarskiej rośnie w rekordowym tempie. Jeszcze dwa lata temu dług wszystkich taksówkarzy nie przekraczał 20 mln zł, teraz zbliża się do 30. Taksówkarz-rekordzista musi oddać niemal 900 tys. zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fotolia)
Rekordzista jest zadłużony niemal na milion zł (Fot: Fotolia.com)

Z danych Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej wynika, że łączne zadłużenie branży taksówkarskiej wynosi obecnie ponad 29 mln zł i z każdym rokiem wzrasta. W 2017 ten dług przekraczał 19 mln, a w 2013 r. wynosił ledwie ponad 6,5 mln.

- Z tego 17 mln zł to długi wobec firm windykacyjnych i funduszy sekurytyzacyjnych. Nieco ponad 6 mln zł taksówkarze są winni firmom z branży finansowej: bankom, spółkom faktoringowym i leasingowym, firmom pożyczkowym. Kilkumilionowe zadłużenie to zaległości wobec operatorów telekomunikacyjnych, a ponad 700 tys. zł to długi wobec towarzystw ubezpieczeniowych - wynika z danych KRD.

"Latająca taksówka" już za 4 lata. Zrobili już testy. Zobacz wideo:

– Bez wątpienia na zadłużenie taksówkarzy mają wpływ zatory finansowe. Współpraca z nierzetelnymi kontrahentami kosztuje bowiem taksówkarzy 24,5 mln zł. To blisko 85 procent całego zadłużenia branży taksówkarskiej. Może to świadczyć o tym, że opóźnienia w płatnościach ze strony kontrahentów są realnym zagrożeniem dla płynności finansowej branży – komentuje Adam Łącki, prezes KRD.

Średni dług taksówkarza to według opracować KRD ok. 12 tys. zł. Jednak niektórzy są winni swoim wierzycielom znacznie więcej. Rekordzistą jest 72-latek z Mazowsza. Ma on do uregulowania 891 tys. zł. Drugi rekordzista pochodzi z Katowic. Posiada dwa zobowiązania na łączną kwotę 546 tys. zł wobec firmy faktoringowej i ubezpieczeniowej. Najbardziej zadłużone województwa jeśli chodzi o taksówkarzy to mazowieckie, śląskie oraz pomorskie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: taksówki, transport, długi, gospodarka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-02-2019

WujoGdzie jest napisane ze on musi byc taksowkarzem? Na rynku jest tyle miejsc pracy ze jest w czym wybierac!!! Po drugie co drugi taksiarz to emeryt … Czytaj całość

11-02-2019

KtdJak Taksówkarze mają zarabiać jak mają Nie Legalną Konlurencję tzn Uber Taxify itp.Rząd Walczy z Mafiami Vatowskimi a Niie przeszkadza mu że ok … Czytaj całość

11-02-2019

uberfanZłotówy. Do uczciwej pracy się weźcie

Rozwiń komentarze (67)