Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tarcza antykryzysowa. Do przedsiębiorstw trafiło już ponad 100 mld złotych

10
Podziel się:

106,96 mld złotych - tyle już trafiło do firm i przedsiębiorstw z instrumentów pomocowych zawartych w tzw. tarczy antykryzysowej, o czym informuje Ministerstwo Rozwoju w komunikacie prasowym.

Ponad 100 mld złotych popłynęło do firm z tarczy antykryzysowej.
Ponad 100 mld złotych popłynęło do firm z tarczy antykryzysowej. (Pixabay)

Zwolnienia ze składek na ZUS, lub też odroczenie, czy rozłożenie ich na raty oraz świadczenia postojowe w okresie marzec-maj kosztowały 20,04 mld złotych - podaje Polska Agencja Prasowa za resortem rozwoju.

Kolejne 18,01 mld złotych to dofinansowanie z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, które mają na celu ochronę miejsc pracy.

Oprócz tego, to również dofinansowanie do wynagrodzeń zatrudnionych w sektorze MŚP z Europejskiego Funduszu Społecznego, a także mikropożyczki dla przedsiębiorców.

Natomiast subwencje z tarczy finansowej PFR pochłonęły 55,53 mld złotych. 13,38 mld zł - zabezpieczenie kredytów BGK, a 2 mln złotych - wsparcie z ARP.

Zobacz także: Zobacz też: PPK z opóźnieniem, a część Polaków na minusie. Prezes PFR komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(10)
Dorożkarz
3 lata temu
Należy dodać szczegół - DO SWOICH przedsiębiorstw i firm zależnych od PiSIS. Reszta ma ZWROCIĆ Z ODSETKAMI.
Mirek
3 lata temu
Uważam , ze ten program był bardzo udany i potrzebny, bo nawet na moim przykładzie, gdzie szybkie subwencje pozwoliły mi i wyrównać zaległości z pracownikami, ale i bankami itp. Bez dochodów ciężko utrzymać się na rynku. Dobrze tez, że procedury były proste i szczegółowo opisane na stronie PFR.
Karolina
3 lata temu
Tarcza PFR bardzo wzmocniła przedsiębiorstwa ta najmniejsze mogą jeszcze składać wnioski do końca miesiąca, można o wszystko dopytać na infolinii PFR: 0 800 800 120
franek
3 lata temu
O tarczy finansowej to powiem tylko dobre słowo, bo fajny program, który dużo mi pomógł w najgorszej fali epidemii i zamrożenia gospodarki. Proste zasady na stronie PFR wykułem na pamięć i jakoś poszło. Subwencje otrzymałem błyskawicznie, co tylko cieszy.
Woj
3 lata temu
Ten rząd przynajmniej pomógł przedsiębiorcom wiem bo korzystam z tarczy i moi znajomi też. Gdyby rzadzlo po to obawiam się że fala bankructw byłaby dużo większą.