Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tarcza antykryzysowa. Do przedsiębiorstw trafiło już ponad 100 mld złotych

106,96 mld złotych - tyle już trafiło do firm i przedsiębiorstw z instrumentów pomocowych zawartych w tzw. tarczy antykryzysowej, o czym informuje Ministerstwo Rozwoju w komunikacie prasowym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pixabay)
Ponad 100 mld złotych popłynęło do firm z tarczy antykryzysowej.

Zwolnienia ze składek na ZUS, lub też odroczenie, czy rozłożenie ich na raty oraz świadczenia postojowe w okresie marzec-maj kosztowały 20,04 mld złotych - podaje Polska Agencja Prasowa za resortem rozwoju.

Kolejne 18,01 mld złotych to dofinansowanie z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, które mają na celu ochronę miejsc pracy.

Oprócz tego, to również dofinansowanie do wynagrodzeń zatrudnionych w sektorze MŚP z Europejskiego Funduszu Społecznego, a także mikropożyczki dla przedsiębiorców.

Natomiast subwencje z tarczy finansowej PFR pochłonęły 55,53 mld złotych. 13,38 mld zł - zabezpieczenie kredytów BGK, a 2 mln złotych - wsparcie z ARP.

Zobacz też: PPK z opóźnieniem, a część Polaków na minusie. Prezes PFR komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-07-2020

VgreProwadzę średnią firmę , zatrudniam kilkaset osób i nie dostałem ani grosza, bo się nie kwalifikuję. Dla małej firmy która wystawia 3 faktury w … Czytaj całość

02-07-2020

aldajcie więcej , 100 miliardów to za mało , nie ma jak trafić do roboli

04-07-2020

WojTen rząd przynajmniej pomógł przedsiębiorcom wiem bo korzystam z tarczy i moi znajomi też. Gdyby rzadzlo po to obawiam się że fala bankructw byłaby … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (9)