Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tarcza antykryzysowa. Do przedsiębiorstw trafiło już ponad 100 mld złotych

10
Podziel się

106,96 mld złotych - tyle już trafiło do firm i przedsiębiorstw z instrumentów pomocowych zawartych w tzw. tarczy antykryzysowej, o czym informuje Ministerstwo Rozwoju w komunikacie prasowym.

Ponad 100 mld złotych popłynęło do firm z tarczy antykryzysowej.
Ponad 100 mld złotych popłynęło do firm z tarczy antykryzysowej. (Pixabay)
bDIMiXPF

Zwolnienia ze składek na ZUS, lub też odroczenie, czy rozłożenie ich na raty oraz świadczenia postojowe w okresie marzec-maj kosztowały 20,04 mld złotych - podaje Polska Agencja Prasowa za resortem rozwoju.

Kolejne 18,01 mld złotych to dofinansowanie z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, które mają na celu ochronę miejsc pracy.

Oprócz tego, to również dofinansowanie do wynagrodzeń zatrudnionych w sektorze MŚP z Europejskiego Funduszu Społecznego, a także mikropożyczki dla przedsiębiorców.

bDIMiXPH

Natomiast subwencje z tarczy finansowej PFR pochłonęły 55,53 mld złotych. 13,38 mld zł - zabezpieczenie kredytów BGK, a 2 mln złotych - wsparcie z ARP.

Zobacz także: Zobacz też: PPK z opóźnieniem, a część Polaków na minusie. Prezes PFR komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDIMiXQi
KOMENTARZE
(10)
Jacek3
8 miesięcy temu
Fajnie jest.Robić nie trzeba a kasa jest oby te "tarcze" trwały jak najdłużej.
Karolina
7 miesięcy temu
Tarcza PFR bardzo wzmocniła przedsiębiorstwa ta najmniejsze mogą jeszcze składać wnioski do końca miesiąca, można o wszystko dopytać na infolinii PFR: 0 800 800 120
franek
8 miesięcy temu
O tarczy finansowej to powiem tylko dobre słowo, bo fajny program, który dużo mi pomógł w najgorszej fali epidemii i zamrożenia gospodarki. Proste zasady na stronie PFR wykułem na pamięć i jakoś poszło. Subwencje otrzymałem błyskawicznie, co tylko cieszy.
bDIMiXQj
pinokio
8 miesięcy temu
Do przedsiębiorstw czy do budżetówki albo razem licząc ,he ?
Mirek
7 miesięcy temu
Uważam , ze ten program był bardzo udany i potrzebny, bo nawet na moim przykładzie, gdzie szybkie subwencje pozwoliły mi i wyrównać zaległości z pracownikami, ale i bankami itp. Bez dochodów ciężko utrzymać się na rynku. Dobrze tez, że procedury były proste i szczegółowo opisane na stronie PFR.