Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tarcza antykryzysowa. Eksperci: "zbyt cienka, by ochronić gospodarkę"

- Pomoc państwa w pakiecie ustaw tzw. tarczy antykryzysowej jest kierunkowo dobra, ale jeszcze niewystarczająca - uważają Pracodawcy RP i proponują kilkadziesiąt własnych zmian.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Zdaniem ekspertów, rządowa tarcza antykryzysowa nie chroni przedsiębiorców dostatecznie. (Fot: WOJTEK LASKI)

Zdaniem Pracodawców RP, konieczne poprawki dotyczą utrzymania płynności finansowej przedsiębiorstw, wsparcia funkcjonowania rynku pracy, wsparcia ochrony zdrowia, niezbędnych rozwiązań otoczenia biznesu. Ponadto, konieczne jest obniżenie klina podatkowego zamiast programu inwestycji publicznych.

Organizacja proponuje, aby wprowadzić możliwość dokonania zwrotu podatku VAT i skrócenie czasu weryfikacji zwrotów z 60 do maksymalnie 14 dni oraz czasowe zawieszenie regulacji w zakresie obowiązkowego mechanizmu split payment i uwolnienie środków z rachunków VAT.

- Proponowane kryterium spadku przychodów o 50 proc. dla przyznania ulgi jest nie do przyjęcia. Nagły spadek przychodów o połowę oznacza najczęściej bankructwo – komentuje główny ekonomista pracodawców RP, dr Sławomir Dudek.

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

- Projekt nie rozwiązuje wielu problemów praktycznych, z którymi borykają się teraz pracodawcy, dotyczy to np. ułatwień w zatrudnianiu cudzoziemców oraz braku zapowiadanej wcześniej możliwości wydłużenia okresu rozliczeniowego – uzupełnia Arkadiusz Pączka, dyrektor Centrum Monitoringu Legislacji Pracodawców RP.

W związku z tym organizacja apeluje o wprowadzenie rozwiązań dla elastycznego czasu pracy oraz zabezpieczenie możliwości pobytu lub wjazdu do kraju cudzoziemcom zatrudnianym w kraju.

Pracodawcy RP wnioskują ponadto o odejście od skomplikowanych formularzy i procedur oraz restrykcyjnych przepisów, odroczenie terminów płatności danin. Ważnym punktem jest propozycja obniżenia klina podatkowego zamiast programu inwestycji publicznych.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: koronawirus, wiadomości, tarcza antykryzysowa, firmy, pracodawcy rp, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-03-2020

długoPISDrodzy rodacy ...wprawdzie przekazałem 2 miliardy z Waszych podatków na naszą partyjną telewizję czasem dla smiechu zwaną publiczną . Prawdą jest … Czytaj całość

23-03-2020

rthfgkim sa owi "experci"??? to ci na zlecenie wp.DE zydo-lewackiej mafi antyPOlskiej? mysle ze tak

23-03-2020

BvbŻaden kraj nie ochroni swojej gospodarki . Co tu mówić o biednej Polsce . Ta tarcza to motyka przy słońcu . Będzie głęboka padaka.

Rozwiń komentarze (7)