Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tarcza antykryzysowa. Eksperci: "zbyt cienka, by ochronić gospodarkę"

7
Podziel się:

- Pomoc państwa w pakiecie ustaw tzw. tarczy antykryzysowej jest kierunkowo dobra, ale jeszcze niewystarczająca - uważają Pracodawcy RP i proponują kilkadziesiąt własnych zmian.

Zdaniem ekspertów, rządowa tarcza antykryzysowa nie chroni przedsiębiorców dostatecznie.
Zdaniem ekspertów, rządowa tarcza antykryzysowa nie chroni przedsiębiorców dostatecznie. (East News, WOJTEK LASKI)
bEKbPURN

Zdaniem Pracodawców RP, konieczne poprawki dotyczą utrzymania płynności finansowej przedsiębiorstw, wsparcia funkcjonowania rynku pracy, wsparcia ochrony zdrowia, niezbędnych rozwiązań otoczenia biznesu. Ponadto, konieczne jest obniżenie klina podatkowego zamiast programu inwestycji publicznych.

Organizacja proponuje, aby wprowadzić możliwość dokonania zwrotu podatku VAT i skrócenie czasu weryfikacji zwrotów z 60 do maksymalnie 14 dni oraz czasowe zawieszenie regulacji w zakresie obowiązkowego mechanizmu split payment i uwolnienie środków z rachunków VAT.

- Proponowane kryterium spadku przychodów o 50 proc. dla przyznania ulgi jest nie do przyjęcia. Nagły spadek przychodów o połowę oznacza najczęściej bankructwo – komentuje główny ekonomista pracodawców RP, dr Sławomir Dudek.

bEKbPURP
Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

- Projekt nie rozwiązuje wielu problemów praktycznych, z którymi borykają się teraz pracodawcy, dotyczy to np. ułatwień w zatrudnianiu cudzoziemców oraz braku zapowiadanej wcześniej możliwości wydłużenia okresu rozliczeniowego – uzupełnia Arkadiusz Pączka, dyrektor Centrum Monitoringu Legislacji Pracodawców RP.

bEKbPURV

W związku z tym organizacja apeluje o wprowadzenie rozwiązań dla elastycznego czasu pracy oraz zabezpieczenie możliwości pobytu lub wjazdu do kraju cudzoziemcom zatrudnianym w kraju.

Pracodawcy RP wnioskują ponadto o odejście od skomplikowanych formularzy i procedur oraz restrykcyjnych przepisów, odroczenie terminów płatności danin. Ważnym punktem jest propozycja obniżenia klina podatkowego zamiast programu inwestycji publicznych.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bEKbPURW

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEKbPUSq
KOMENTARZE
(7)
Prawdomówny
2 lata temu
******* PORADZIMY SOBIE BYLE PO NIE DOSZŁO DO WŁADZY
T.
2 lata temu
Tak krawiec kraje jak mu materiału staje . Za PO nie byłoby piniędzy na nic , jak to mówił Rostowski.
Bvb
2 lata temu
Żaden kraj nie ochroni swojej gospodarki . Co tu mówić o biednej Polsce . Ta tarcza to motyka przy słońcu . Będzie głęboka padaka.
bEKbPUSr
To
2 lata temu
No tak przejedlismy 100 mld zł które teraz mogłyby uchronić miejsca pracy...
długoPIS
2 lata temu
Drodzy rodacy ...wprawdzie przekazałem 2 miliardy z Waszych podatków na naszą partyjną telewizję czasem dla smiechu zwaną publiczną . Prawdą jest również ,że w szpitalach brak podstawowych środków ochrony a za te 2 miliardy można by je zaopatrzyć po dach na 2 lata..Podobno będą upadać firmy , no cóż jak mówi mój szef widać nie nadawali się do biznesu. Zresztą mamy wspaniały pakiet osłonowy gdzie przychód pomylił mi się z dochodem więc nikt nie skorzysta ale to nawet lepiej - wiecej kasy zostanie dla mojego żelaznego elektoratu co to się pracą nie skalał ..rozumiecie chyba że suweren bez porannego browara to może nawet na mnie nie zagłosować ... Ale mam dla was dobra radę w tych trudnych czasach - myjcie ręce - Wasz nadęty prezydęcik