Trwa ładowanie...
bDUCmfVN

Notowania

Pracodawcy Rp – Wszystkie wiadomości

15
22.02.2021 21:28

IPN
 / 
Prezydent Pracodawców RP oskarżony o zeznanie nieprawdy. Jest akt oskarżenia

Do Sądu Rejonowego dla Warszawy Śródmieścia w poniedziałek trafił akt oskarżenia przeciwko Andrzejowi M., prezydentowi Pracodawców RP. Został on oskarżony o zeznanie nieprawdy w postępowaniu prowadzonym przez IPN.

25.01.2021 11:58

WIRTUALNA POLSKA
 / 
Wręczenie nagród Wektory 2020 już w najbliższy czwartek

Prestiżowe nagrody Pracodawców RP trafią do wybitnych osobistości ze świata biznesu, polityki, kultury i mediów, które w szczególnie pozytywny sposób wpływają na kondycję polskiej gospodarki, już w najbliższy czwartek (28 stycznia). Gala będzie transmitowana na stronie głównej portalu Wirtualna Polska.

5
14.10.2020 15:18

KOMENTARZ
 / 
Obniżka VAT odroczona. Pracodawcy RP: Prowizorka wiecznie żywa

Choć od podwyżki VAT mija już niemal 9 lat, to kolejne rządy nadal nie spieszą z przywróceniem stawek z 2011 roku. Ówczesny rząd tłumaczył, że podwyżka daniny wprowadzona jest "na chwilę i wyjątkowo". A jednak obowiązującymi stawkami są 23 i 8 proc.

505
10.10.2020 16:17

SKLEPY
 / 
Godziny dla seniorów wracają. Kolejny głos o zniesienie zakazu handlu

Rekordowy wzrost zakażeń koronawirusem w Polsce sprawia, że wracają godziny dla seniorów. W związku z tym ekspert apeluje o zniesienie zakazu handlu w niedziele. Inaczej klienci mogą to odczuć w swoich portfelach.

3
22.06.2020 10:27

WYDATKI
 / 
Wzrost podatków i likwidacja trzynastek. Strategia na wyjście z kryzysu

Polska, jak i inne kraje, musi się zadłużać w związku z pandemią koronawirusa. Sytuacja długu Polski nie do końca jest jednak przejrzysta, a nie ma też informacji, jak z tego długu będziemy wychodzić. - Rząd przy okazji nowelizacji budżetu powinien spojrzeć nie tyko na rok 2021, tylko szerzej, żeby zarysować strategię konsolidacji finansów publicznych - powiedział w programie "Money. To się liczy" dr Sławomir Dudek, główny ekonomista Pracodawców RP. - Rozwiązania są dwa. Przewiduję, że będzie wzrost podatków i pewnie będzie dotyczył firm. Uważam, że 13. i 14. emerytura to są wydatki na dobre czasy, tak samo obronność i wzrost nakładów do 2 proc. PKB. Trzeba szukać oszczędności, ale będzie trudno - dodał.

bDUCmfVP
3
22.06.2020 10:18

DEFICYT
 / 
Budżet Polski. "Ten obraz nic nie mówi, finanse nie są przejrzyste"

Na koniec maja deficyt budżetowy sięgnął blisko 26 mld zł, co oznacza, że mimo pandemii koronawirusa w finansach publicznych nie widać jeszcze rekordowego zadłużania się. - Niestety budżet państwa mało nam mówi o tym, jaki jest stan finansów państwa. To już było przed kryzysem, finanse nie były przejrzyste. Pewne wydatki były wypychane do funduszy poza budżetem państwa, teraz powstały nowe. Ten obraz nie mówi nam nic - powiedział w programie "Money. To się liczy" dr Sławomir Dudek, główny ekonomista Pracodawców RP. - Rzeczywiście spadek nie jest tak głęboki, jak wszyscy się obawiali. Dane majowe w przypadku VAT pokazują, że dynamika uległa pogłębieniu, jednak nie jest dramatycznie - dodał.

102
22.06.2020 10:04

DEFICYT
 / 
1,5 biliona zł długu? "Czarny scenariusz, ale nie niemożliwy"

Pandemia koronawirusa wywołała globalny kryzys. Prognozy OECD dla Polski zakładają 240 mld zł deficytu, a przy recesji dług państwa wzrósłby nawet do 1,5 biliona zł. - To jest ostrzegawczy scenariusz, zakładając, że w czwartym kwartale może być powrót pandemii. Dług 1,5 biliona złotych to jest czarny scenariusz, ale nie jest niemożliwy. Takie zagrożenia stoją przed naszymi finansami - powiedział w programie "Money. To się liczy" dr Sławomir Dudek, główny ekonomista Pracodawców RP. - Przy tak wysokim deficycie w kolejnych latach trzeba ten dług konsolidować. Pytanie, co zrobi rząd. Albo wzrost podatków, albo cięcie transferów. My patrzymy na ten rok, a trzeba myśleć o dłuższym horyzoncie - dodał.

230
20.05.2020 19:00

URLOP
 / 
Tarcza antykryzysowa niesie zmianę w zaległym urlopie. Biznes ocenia ją pozytywnie

Masz zaległy urlop? Nadchodząca nowelizacja tzw. tarczy antykryzysowej przewiduje, że nie będziesz musiał wykorzystać go do września, a także, że to pracodawca zdecyduje, kiedy na niego pójdziesz. Eksperci w rozmowie z money.pl komentują wspólnie: to słuszne rozwiązanie.

7
23.03.2020 17:57

WIADOMOŚCI
 / 
Tarcza antykryzysowa. Eksperci: "zbyt cienka, by ochronić gospodarkę"

- Pomoc państwa w pakiecie ustaw tzw. tarczy antykryzysowej jest kierunkowo dobra, ale jeszcze niewystarczająca - uważają Pracodawcy RP i proponują kilkadziesiąt własnych zmian.

bDUCmfVV
73
06.03.2020 10:42

FIRMA
 / 
Specustawa ws. koronawirusa. "Przedsiębiorcy są zaniepokojeni"

- Jesteśmy zaniepokojeni, bo tak naprawdę nie wiemy, czego oczekiwać. Boimy się, jak nowe przepisy będą egzekwowane w praktyce - mówi w programie "Money. To Się Liczy" dr Sławomir Dudek, główny ekonomista Pracodawców RP. Jak dodawał, w przepisach jest sporo nieścisłości. - Bardzo dobry jest pomysł pracy zdalnej, ale tego pojęcia nie zdefiniowano w prawie - wskazuje główny ekonomista Pracodawców RP. Jego zdaniem możliwość "przymuszania przedsiębiorców do niektórych działań" jest dla przedsiębiorców problematyczne.

2
06.03.2020 8:56

MTSL
 / 
"Money. To się liczy". Pracodawcy obawiają się koronawirusa

Dziś w "Money. To się liczy" pytamy o pracodawców i ich obawy związane z koronawirusem w Polsce. Gościem będzie dr Sławomir Dudek, główny ekonomista Pracodawców RP. W drugiej części m.in. o podatku od tzw. małpek i branży alkoholowej mówi Janusz Palikot, prezes Tenczyńska Okovita S.A. Zapraszamy od 9.15.

131
28.02.2020 21:16

KORONAWIRUS
 / 
Przedsiębiorcy zaniepokojeni. Wymiana handlowa z Chinami zamiera

Koronawirus zatacza coraz szersze kręgi i negatywnie odbija się na światowych rynkach. Jeśli obecne załamanie chińskiej gospodarki będzie się dłużej utrzymywało, wpłynie to na łańcuch dostaw, a wiele polskich firm znajdzie się w bardzo trudnym położeniu.

726
17.01.2020 6:30

RYNEK PRACY
 / 
Zmiany dla starszych pracowników. Eksperci mówią o poważnym wyzwaniu

Rząd pracuje nad propozycjami dotyczącymi zatrudnienia pracowników w wieku 50-55+. Wśród zgłaszanych propozycji kontrowersje wzbudza ograniczenie ochrony przedemerytalnej, czy możliwość wypłacania niższych pensji starszym i mniej wydajnym pracownikom.

bDUCmfVW
12.01.2020 10:01

INTERNET
 / 
Wektory 2019 rozdane. Wirtualna Polska liderem polskiego internetu

Podczas uroczystej gali Pracodawców RP nagrodzono firmy i menedżerów, którzy odnoszą błyskotliwe sukcesy i zmieniają obraz polskiej gospodarki. Holding Wirtualna Polska został doceniony m.in. za wpływ, jaki wywiera na kształt mediów elektronicznych w Polsce.

11.01.2020 20:29

BIZNES
 / 
Wektory 2019 rozdane. Wirtualna Polska liderem polskiego internetu

Podczas uroczystej gali Pracodawców RP nagrodzono firmy i menedżerów, którzy odnoszą błyskotliwe sukcesy i zmieniają obraz polskiej gospodarki. Spółka Wirtualna Polska Holding została doceniona m.in. za wpływ, jaki wywiera na kształt mediów elektronicznych w Polsce.

51
29.11.2019 12:29

PRACODAWCY RP
 / 
Rząd szykuje zmiany w L4. "Coś zgrzyta, liczą pieniądze"

Szykują się zmiany dotyczące zwolnień lekarskich. Rząd chce wprowadzić czas przejściowy między jednym a drugim zwolnieniem lekarskim. Pracownicy będą musieli odczekać 90 dni, nawet jeśli zachorują wcześniej, a samozatrudnieni aż pół roku. - Na pewno nie jest to prospołeczna decyzja. Ona zupełnie nie jest harmonijna choćby z 500+ czy dbaniem o rodzinę - powiedziała w programie "Money. To się liczy" prof. Monika Gładoch, ekspert prawa pracy Pracodawców RP. Jak dodała, do wyłudzeń oczywiście dochodzi. Rząd szacuje, że zyska ok. 400 mln zł.

2
17.10.2019 7:31

RDS
 / 
Kłótnie o fotel i składanie donosów. Tak wygląda "dialog" organizacji pracodawców

Zła atmosfera w Radzie Dialogu Społecznego. Pięć organizacji pracodawców nie może się dogadać ws. wyboru przewodniczącego. Oliwy do ognia dolał donos do prokuratury.

13
16.09.2019 9:01

MTSL
 / 
"Money. To się liczy". Pracodawcy apelują do premiera ws. ZUS

Dziś w "Money. To się liczy" tematem zniesienie 30-krotności składek ZUS, przeciwko któremu protestują pracodawcy. Gościem będzie dr Leszek Juchniewicz, ekspert Pracodawców RP. W drugiej części o kondycji polskich startupów mówi Bartłomiej Owczarek, twórca gdziepolek.pl. Zapraszamy od 9.15.