Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
KRWL
|

Protest pracowników ochrony zdrowia. Pracodawcy chcą dołączyć do negocjacji

13
Podziel się:

Do negocjacji pracowników ochrony zdrowia z rządem chcą dołączyć się przedstawiciele Pracodawców RP i Polskiej Federacji Szpitali. Obie organizacje wystosowały wspólny apel o dołączenie do trwających rozmów.

Protest pracowników ochrony zdrowia. Pracodawcy chcą dołączyć do negocjacji
Od dwóch tygodni trwa protest pracowników ochrony zdrowia (PAP, Piotr Nowak)
bEISYEBN

Pracodawcy RP oraz Polska Federacja Szpitali chcą się włączyć w negocjacje między pracownikami ochrony zdrowia i rządem. Wystosowali w tym celu specjalny apel.

Protest medyków. Pracodawcy chcą dołączyć do negocjacji

Wiceprezydent Pracodawców RP Andrzej Mądrala i prezes Polskiej Federacji Szpitali Jarosław Fedorowski zwracają uwagę w apelu na to, że "nie jest możliwe wypracowanie konsensusu bez udziału strony pracodawców".

bEISYEBP

"Pracodawcy RP oraz Polska Federacja Szpitali od zawsze apelowali i nadal apelują o pogłębiony dialog i współpracę ze wszystkimi interesariuszami systemu ochrony zdrowia, o wspólne kreowanie rozwiązań pacjenckich poprawiających dostęp do leczenia, zapewniających jakość oraz optymalizację wykorzystania zasobów, w tym godziwe warunki pracy dla pracowników podmiotów leczniczych" – czytamy dalej w apelu.

Zobacz także: Rząd stosuje sztuczki księgowe? Minister finansów odpowiada: Podjęliśmy taką decyzję

Negocjacje dotyczą też pracodawców

bEISYEBV

Obie organizacje podkreślają, że "konsekwencje tych rozmów będą w efekcie dotyczyć sposobu zarządzania i działalności poszczególnych pracodawców.

Do apelu odniósł się rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Zdaniem urzędnika "głos pracodawców, tak jak i strony społecznej, związków zawodowych, jest niezwykle istotny".

- Dlatego tak ważna jest dyskusja na zespole trójstronnym, którą zamierzamy podjąć – podsumował Andrusiewicz.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEISYECq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(13)
Real
3 tyg. temu
Brakuje ludzi z covidem , to się kasa nie zgadza. Zamiast leczyć , to zapraszali chętnie tylko z covidem. Wszystkich innych olali.
zcx
3 tyg. temu
Za leczenie korespondencyjne należą się baty a nie podwyżki.
Twój nick
3 tyg. temu
Dlaczego my zamiast wspierać strajkujących, to na nich robimy najazd.Polak nigdy nie wesprze Polaka.Co za naród?
bEISYECr
tomisław
3 tyg. temu
Taa. Do strajku niech jeszcze dołączy się minister ze swoim rzecznikiem. I Duda z Kacperkiem. Nauczycieli tak samo rozegrali, kuglarze
TakaPolityka
3 tyg. temu
Za urodzenie zakały gatunku dostaje od Polski nagrodę pensję 2000zł miesięcznie na rękę... już teraz dług Polski przekroczył 1400miliardów zł a jeszcze muszą zwiększyć pomoc dla USA