Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tarcza antykryzysowa. Maląg: 5 mln miejsc pracy zostało ochronionych

Trwają prace nad podwyższeniem zasiłku dla bezrobotnych oraz wprowadzeniem dodatku solidarnościowego - potwierdziła minister pracy Marlena Maląg.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm)
Minister pracy Marlena Maląg

Resort rozwoju pracuje nad propozycją prezydenta Andrzeja Dudy dotyczącej zwiększenia zasiłku dla bezrobotnych oraz wprowadzenia dodatku solidarnościowego dla osób, które utraciły zatrudnienie wskutek kryzysu związanego z koronawirusem. Potwierdziła to minister Marlena Maląg w rozmowie z Polskim Radiem. - Pracujemy nad tym razem z panem prezydentem - powiedziała. Prawdopodobny termin? - Do terminu się nie odnoszę. Ustalamy - powiedziała tylko.

Minister mówiła, że wniosków o skorzystanie z dofinansowań z tarczy antykryzysowej jest bardzo dużo, w tym mikropożyczkami umarzalnymi. Niektóre urzędy, minister podała przykład Łodzi, pracują też w soboty, by te pieniądze trafiły do potrzebujących firm.

- Zależy nam, żeby gospodarka jak najmniej ucierpiała. Zależy nam na ochronie miejsc pracy - zapewniła minister w rozmowie w Sygnałach Dnia. - Możemy śmiało powiedzieć, że 5 mln miejsc pracy zostało ochronionych - odpowiedziała na pytanie o skuteczność tarczy antykryzysowej.

Obejrzyj także: Praca sezonowa, brakuje pracowników. Polacy zastąpią Ukraińców?

Minister została też zapytana o odmrażanie gospodarki. Od poniedziałku nastąpi jego III etap.

- Musimy nauczyć się żyć w trudnych warunkach. Najważniejsze jest bezpieczeństwo Polaków. Warunki, na jakich mają się otworzyć lokale od poniedziałku, zostały głęboko przemyślane – zapewniła minister pracy Marlena Maląg.

Przypomnijmy, od poniedziałku 18 maja znów będą otwarte restauracje, fryzjerzy czy salony kosmetyczne. Wszystko pod pewnymi warunkami, z których kluczowa jest liczba klientów oraz zasady sanitarne. W przypadku restauracji odległość między stolikami ma wynosić 2 metry, a limit klientów to 1 osoba na 4 m kw.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-05-2020

SZOPAznowusz danina solidarnosciowa, czyli nowy podatek od pracujacych. kiedy ten rzad z fantastycznymi pomyslami obnizy sobie apanaze i przekaza je … Czytaj całość

14-05-2020

The TruthZamiast obniżyć podatek dochodowy nakładany na pracę, to podwyższają zasiłki dla bezrobotnych. Jesteśmy karani za to, że pracujemy i nagradzani za to, … Czytaj całość

14-05-2020

Może ....w końcu bardziej będzie opłacało się być bezrobotnym niż pracować?

Rozwiń komentarze (7)