Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
MBL
|

Tarcza antykryzysowa. Maląg: "ponad 75 mld zł już trafiło do polskich przedsiębiorców"

6
Podziel się

Wartość pomocy przyznanej przedsiębiorcom z tarczy antykryzysowej wyniosła 75 mld zł. - Wykonanie wszystkich instrumentów jest na poziomie 80 proc. – oceniła minister pracy Marlena Maląg.

Tarcza antykryzysowa. Maląg: "ponad 75 mld zł już trafiło do polskich przedsiębiorców"
(KPRM)
bEpJmJsR

- Ponad 75 mld zł już trafiło do polskich przedsiębiorców. Tak naprawdę do pracowników, ponieważ są oni naczyniem powiązanym. Firmom musimy zapewnić płynność, a pracownikom pewność wypłaty pensji – mówiła w Polskim Radiu 24 minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlen Maląg.

- Cieszy nas, że kiedy obserwujemy przekazywanie środków każdego dnia z Funduszu Pracy, FGŚP czy Tarczy. Wykonanie wszystkich instrumentów jest na poziomie 80 proc. – dodała.

Minister pochwaliła także pracę powiatowych i wojewódzkich urzędów pracy, banków i ZUS-u. Jak zwróciła uwagę, właśnie na barkach tych instytucji spoczywają zadania związane z zapewnieniem finansowana dla firm i pracowników.

bEpJmJsT
Zobacz także: Obejrzyj: Rząd dorzuci 40 proc. pensji. Jeśli firma będzie miała kłopoty przez 2 miesiące

- Te instytucje realizują zadania i robią to sprawnie. Dziękuję pracownikom wszystkich tych instytucji, które sprawnie działają – komentowała minister Maląg.

Szefowa już resortu pracy odniosła się też do właścicieli stołecznych firm, którzy twierdzą, że nie mogą się doczekać wypłaty środków.

bEpJmJsZ

- 70 tys. warszawskich przedsiębiorców liczy na wypłatę pożyczek, które mogą być umarzane – podsumowała urzędniczka.

Z kolei z danych Ministerstwa Rozwoju wynika, że dofinansowanie miejsc pracy na postojowym lub w obniżonym wymiarze czasu pracy pozwala firmie zredukować koszty pracy od 60 proc. do nawet 75 proc., co jest bardziej opłacalne niż ponoszenie kosztów zwolnień pracowników, a w przyszłości szkoleń i rekrutacji.

Tarcza antykryzysowa obowiązuje od 1 kwietnia. Przewiduje on m.in. zwolnienie mikrofirm do 9 osób ze składek do ZUS na 3 miesiące, świadczenie postojowe dla zleceniobiorców i samozatrudnionych o przychodzie poniżej 3-krotności przeciętnego wynagrodzenia.

bEpJmJta

Ponadto, w ramach tarczy przewidziano dofinansowanie wynagrodzeń pracowników do wysokości 40 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia i uelastycznienie czasu pracy dla firm w kłopotach.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEpJmJtu
KOMENTARZE
(6)
rafał
rok temu
Program ten o tyle mnie zaskoczył, ze wystarczył wniosek i mam subwencje do ratowania firmy. Muszę to zwrócić, ale dzięki wiedzy ze strony pfr wiem jak działać, by tylko część oddać.
Obywatel Hun
rok temu
Do Polskich przedsiębiorców typu Lidl Biedronka :))))
logiczny
rok temu
Nigdy nie mieliście problemu z wypłatami ale teraz brakuje wpłat i dlatego się was obawiam bo ja już nie mam pieniędzy na rozdawnictwo i mundurowo-górnicze przywileje ! ;(((
bEpJmJtv
DD
rok temu
Jestem w gronie tych firm, które z powodu błędu systemu PFR nie może otrzymać subwencji. Proces reklamacji w toku .Niestety nie ma oficjalnych terminów na rozpatrzenie reklamacji.
EGO
rok temu
Płytka propaganda sukcesu!!! PiS to już towarzystwo wzajemnej adoracji!!! Teraz już tylko chwalą siebie lub na wzajem !!! HIHIHIHI Maląg sama siebie. Mroawiecki Dudę a Duda Morawieckiego.ŻENADA!!!