Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tarcza antykryzysowa. Minister pracy: "uruchomiliśmy 84 mld zł dla firm"

84 mld zł trafiły do przedsiębiorców na ochronę miejsc pracy. - Tarcza działa, przekłada się ona na sytuację na rynku pracy - mówiła minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Podziel się
Dodaj komentarz
(KPRM)

- Uruchomiliśmy już 84 mld zł dla przedsiębiorców na ochronę miejsc pracy z różnych instrumentów tarczy antykryzysowej - mówiła w "Sygnałach dnia" minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Jak argumentowała, tarcza działa, co ma być widoczne na rynku pracy. - Trzeba jednak dodać, że sytuacja jest bardzo dynamiczna. Od początku pandemii odnotowaliśmy ok. 100 tys. osób, które przyrosły w bezrobociu. Druga połowa maja i początek czerwca to z kolei zauważalny przyrost nowych ofert pracy - tłumaczyła minister.

Marlena Maląg wyjaśniła także, że działania tarczy skierowane są w taką stronę, by bezrobocie było jak najniższe. - W maju odnotowaliśmy je na wysokości 6 proc. - precyzowała urzędniczka.

Obejrzyj: Wybory 2020. Andrzej Duda o LGBT. Prezydencki minister Paweł Mucha: nie ma dyskryminacji

Dodała również, że ważną kwestią dla rządu jest polityka senioralna. Maląg wymieniła takie działania, jak: obniżenie wieku emerytalnego, wprowadzenie waloryzacji kwotowo-procentowej oraz 13. emeryturę, która jest zagwarantowana ustawą.

- Programy społeczne są i będą kontynuowane - powiedziała szefowa resortu pracy, podkreślając, że jednym z filarów tych działa będzie Karta Rodziny. - Nie pozwolimy, by odebrać polski model rodziny. Rodzina jest fundamentem, na nim budujemy stabilny dom. Nie pozwolimy tego fundamentu osłabić poprzez wprowadzanie ideologii LGBT do szkół - to z kolei deklaracja, która padła w programie "Kwadrans Polityczny".

Marlena Maląg odniosła się też do kwestii dodatku solidarnościowego: - Osobom, które stracą pracę, będzie z inicjatywy Prezydenta RP przysługiwał dodatek solidarnościowy. Dodatek będzie wypłacany przez ZUS. Jesteśmy gotowi do wypłat jeszcze w czerwcu - spuentowała.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-06-2020

ObywatelJesteśmy w czarnej ale większość zrozumie to po wyborach, szczególnie jak wygra Długopis

16-06-2020

Michałkoszmarna propagandystka, przegięła u Mazurka, jak "odpowiadała na pytania, które Pan redaktor chciałby zadać" Głosowałem na PiS i nie będę … Czytaj całość

16-06-2020

patA skąd wzięli te 84 miliardy złotych gdy w kasie pusto ? Nie ma to jak puścić propagandowy artykuł by poprawić notowania Dudy.

Rozwiń komentarze (9)