Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Tarcza antykryzysowa. Minister pracy: "uruchomiliśmy 84 mld zł dla firm"

9
Podziel się:

84 mld zł trafiły do przedsiębiorców na ochronę miejsc pracy. - Tarcza działa, przekłada się ona na sytuację na rynku pracy - mówiła minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Tarcza antykryzysowa. Minister pracy: "uruchomiliśmy 84 mld zł dla firm"
(KPRM)
bEsnhEXV

- Uruchomiliśmy już 84 mld zł dla przedsiębiorców na ochronę miejsc pracy z różnych instrumentów tarczy antykryzysowej - mówiła w "Sygnałach dnia" minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Jak argumentowała, tarcza działa, co ma być widoczne na rynku pracy. - Trzeba jednak dodać, że sytuacja jest bardzo dynamiczna. Od początku pandemii odnotowaliśmy ok. 100 tys. osób, które przyrosły w bezrobociu. Druga połowa maja i początek czerwca to z kolei zauważalny przyrost nowych ofert pracy - tłumaczyła minister.

Marlena Maląg wyjaśniła także, że działania tarczy skierowane są w taką stronę, by bezrobocie było jak najniższe. - W maju odnotowaliśmy je na wysokości 6 proc. - precyzowała urzędniczka.

bEsnhEXX
Zobacz także: Obejrzyj: Wybory 2020. Andrzej Duda o LGBT. Prezydencki minister Paweł Mucha: nie ma dyskryminacji

Dodała również, że ważną kwestią dla rządu jest polityka senioralna. Maląg wymieniła takie działania, jak: obniżenie wieku emerytalnego, wprowadzenie waloryzacji kwotowo-procentowej oraz 13. emeryturę, która jest zagwarantowana ustawą.

- Programy społeczne są i będą kontynuowane - powiedziała szefowa resortu pracy, podkreślając, że jednym z filarów tych działa będzie Karta Rodziny. - Nie pozwolimy, by odebrać polski model rodziny. Rodzina jest fundamentem, na nim budujemy stabilny dom. Nie pozwolimy tego fundamentu osłabić poprzez wprowadzanie ideologii LGBT do szkół - to z kolei deklaracja, która padła w programie "Kwadrans Polityczny".

bEsnhEYd

Marlena Maląg odniosła się też do kwestii dodatku solidarnościowego: - Osobom, które stracą pracę, będzie z inicjatywy Prezydenta RP przysługiwał dodatek solidarnościowy. Dodatek będzie wypłacany przez ZUS. Jesteśmy gotowi do wypłat jeszcze w czerwcu - spuentowała.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEsnhEYy
KOMENTARZE
(9)
zenek
rok temu
Tarcza finansowa to jedno z lepszych działań rządu, bo realnie mam pomoc, wszystko już gra, a postępując według zasad że strony PFR nie będę musiał oddawać całości.
D.
rok temu
A kiedy wreszcie państwo przestanie w majestacie prawa okradać emerytów i rencistów poprzez opodatkowanie tych świadczeń? Przecież emeryt zapłacił już podatek dochodowy od swoich zarobków jak pracował, a będąc na emeryturze państwo jeszcze raz mu zabiera podatek z tego co mu de facto oddaje. Bo składka emerytalna to NIBY składanie pieniędzy na przyszłość. No słucham, gdzie tu sens, logika i sprawiedliwość?
nick
rok temu
Łatwo się rozdaje cudze pienądze, oj łatwo.
bEsnhEYz
Dawaj ziomalk...
rok temu
Ciemny lut to kupi ...
dde
rok temu
Tarcza w wydaniu PUSu.... działa ale na papierze bo w rzeczywistości to czekamy już dwa miesiące na środki -ponoć nie ma pieniędzy..... PIS to kłamcy nad kłamcami.... ciekawe ile dostała firma Szumowskiego.....