Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

Tarcza antykryzysowa. Złożonych zostało już 190 tys. wniosków o wsparcie

157
Podziel się:

Kolejne wnioski o wparcie dla przedsiębiorców napływają do resortu pracy. Do niedzieli złożonych zostało ich ponad 190 tys. - informuje ministerstwo.

Marlena Maciąg Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
Marlena Maciąg Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (East News, Aleksandra Szmigiel/REPORTER)

Rząd mówi już o ponad 190 tys. wniosków złożonych w ramach tzw. tarczy antykryzysowej. Z tej liczby prawie 137 tys. dotyczy zwolnienia z opłacania składek ZUS - podał PAP.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej informuje również, o prawie 30,7 tys. złożonych wnioskach o świadczenie postojowe dla osób prowadzących działalność gospodarczą oraz 1,6 tys. wnioskach dla umów cywilnoprawnych.

Z kolei o pożyczkę do 5 tys. zł stara się blisko 17,7 tys. mikroprzedsiębiorców, a o odroczenie lub rozłożenie składek ZUS - ponad 2,1 tys.

Tarcza antykryzysowa to pakiet osłonowy, który ma ograniczyć skutki epidemii koronawirusa w Polsce. To wsparcie dla przedsiębiorców, małych i średnich firm, ich pracowników oraz całej gospodarki, która w związku z kryzysem może w tym roku mocno zwolnić.

Zobacz także: Tarcza antykryzysowa. "Wielu przedsiębiorcom nie pomoże. Przez polityków"

Składa się ono z 5 elementów: bezpieczeństwo pracowników, finansowanie przedsiębiorstw, ochrona zdrowia, wzmocnienie systemu finansowego i program inwestycji publicznych .

Szacunkowa wartość całego pakietu to 212 mld zł.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(157)
60+
3 lata temu
Po 45 latach płacenia podatków na emeryturę nadal muszę tyrać do wieku emerytalnego .Nic mi się nie należy oprócz płacenia podatków. Jestem tarczą dla tej tarczy.
Piotrek
3 lata temu
Super tarcza, dla tych co pracowali na umowę zlecenie i umowę o dzieło jednorazowe 2000 zł brutto. I to trzeba będzie z tego żyć przynajmniej rok. Super mamy rząd. Zawsze tak było nic nowego. Nikt nie zostanie pominięty.1500 netto na 12 miesięcy to wychodzi 100 zł na miesiąc super Pomoc. Wróci to do was.
Deny
3 lata temu
Połowę wniosków składają Polacy wracających zagranicy i pewnie dostaną a naszym prawdziwym Polakom co tyrali na tą naszą Polskę figa trochę nie sprawiedliwe.Chcialem prosić ojca Rydzyka żeby sprzedał majbacha bo za nie długo nie będę miał co jeść a Jezus Chrystus dzielił się z ludem jego i dawał więc proszę ojcze pomuz biednemu Polakowi
1850 zl
3 lata temu
Pamiętajcie, że każdy Polak tyle dal bankterom na tarczy antykryzysowej, wiec mandatami i podatkami musi to oddac do budzetu. Proste
melania9
3 lata temu
Ta tarcza w żaden sposób nie pomaga przedsiębiorcom tylko pluje im w twarz, naprawdę, tragedia.
...
Następna strona