Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. MBL
|

Tarcza branżowa. Jest zgoda na pomoc dla kolejnych biznesów

13
Podziel się:

Sześć nowych kodów PKD obemujących takie działalności, jak hotele, turystyczne obiekty noclegowe i miejsca krótkotrwałego zakwaterowania, pojawi się na liście wsparcia z rządowej tarczy branżowej.

Tarcza branżowa. Jest zgoda na pomoc dla kolejnych biznesów
Hotele zakwalifikują się do pomocy z tarczy branżowej. (Wakacje.pl)

Firmy działające w poszkodowanych branżach mają otrzymać pakiet osłonowy. Takie zapewnienie wypłynęło z rządu, a o szczegółach poinformowało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Technologii.

"Celem przyjętego we wtorek przez rząd rozporządzenia jest wsparcie przedsiębiorców, którzy są obecnie dotknięci ograniczeniami związanymi z pandemią COVID-19" - podano w komunikacie.

Oznacza to, że wsparcie obejmie kolejne branże: hotele, w tym obiekty noclegowe turystyczne i miejsca krótkotrwałego zakwaterowania, a także gastronomię czy obiekty kulturalne. P

"Przewidziane w rozporządzeniu wsparcie za grudzień nie obejmie jednak działalności gospodarczych polegających na handlu, ponieważ w tamtym miesiącu handel nie był zamrożony. Takie firmy skorzystają jedynie ze wsparcia za miesiąc styczeń" - wyjaśniono.

Przypomnijmy, że w ramach tarczy można skorzystać ze zwolnienia z ZUS, dodatkowego świadczenia postojowego, małej dotacji do 5 tys. zł czy dofinansowania miejsc pracy z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych na poziomie 2 tys. zł w przeliczeniu na etat.

Zobacz także: Puste stoliki, długi, prośby o pomoc. "Liczmy, że szczepionki zmienią sytuację"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(13)
taa
rok temu
Warunek, że trzeba wykazać spadek dochodów w danym miesiącu w stosunku do tego samego miesiąca poprzedniego roku! Haha. Firmy, które otworzyły się w tym roku nie dostają, ani grosza. Tfu.
statystyczne ...
rok temu
A min. branża ślubna?! Nie zabroniono sprzedaży. Mogliśmy pracować, ale dla kogo?! Cholerne PKD.
Diego
rok temu
Nie ma co krytykować, wszystkim dogodzić się nie da a tarcza antykryzysowa i tak swoją pomocą objęła większość branż.
123
rok temu
Pomoc od rządu to ciągłość i cały czas trwa, firmy działające w poszkodowanych branżach mają otrzymać pakiet osłonowy. Dobrze, że Polacy mogą liczyć na władzę.
Candy
rok temu
"Wsparcie obejmie kolejne branże: hotele, w tym obiekty noclegowe turystyczne i miejsca krótkotrwałego zakwaterowania, a także gastronomię czy obiekty kulturalne." Czyli każda branża otrzyma wsparcie, super !