Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KKG
|

Tarcze antykryzysowe. Ważne zmiany ws. zwrotów dopłat

4
Podziel się:

Jeśli zatrudniający pobrał dofinansowanie do pensji z tarczy antykryzysowej na nieuprawnionego pracownika, to zwróci te pieniądze, a nie dopłaty na wszystkich zatrudnionych. Wsparcie dostaną firmy, którym nie zdążono wypłacić środków przed 30 czerwca 2021 r. - pisze poniedziałkowy "Dziennik Gazeta Prawna".

Tarcze antykryzysowe. Ważne zmiany ws. zwrotów dopłat
Wziąłeś pomoc z tarczy? Rząd szykuje zmiany w zasadach rozliczenia (Adobe Stock, Dusko)

Jak zaznacza gazeta, jeśli firma zwolniła pracownika w czasie, gdy pobierała dofinansowania do pensji z tarczy antykryzysowej, zwróci tylko środki otrzymane na jego etat, a nie całą pomoc przyznaną na wszystkich zatrudnionych.

"Nie będzie musiała też oddawać całości dopłat, jeśli okaże się, że pojedyncze dofinansowania wypłacono na nieuprawnione osoby (np. na pracownika przebywającego na urlopie macierzyńskim)" - wskazuje dziennik. Dodaje, że jeśli przedsiębiorca musiał już oddać wszystkie pieniądze, to będzie mógł je odzyskać.

Zobacz także: Gospodarka wraca na swoje tory. "Udało się większą część przedsiębiorstw przeprowadzić przez kryzys"

Takie rozwiązania przewiduje rządowy projekt nowelizacji tzw. specustawy covidowej, który trafił do konsultacji społecznych - zwraca uwagę gazeta.

Według dziennika mają one m.in. doprecyzować zasady rozliczeń i zwrotów dopłat do pensji z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych oraz ułatwić korzystanie z pożyczek na założenie firmy (obie formy wprowadzono w ramach tzw. tarczy antykryzysowej).

"Są korzystne dla firm (w większości) i mają ułatwić działanie urzędów pracy, które realizują i rozliczają pomoc" - podkreślono.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(4)
66+
2 lata temu
Kto posprząta po POPISie? Dobrze zapłacę.
zzz
2 lata temu
Czyli zalegalizowano złodziejstwo !!!! Jeżeli ktoś pobierał dofinansowanie to robił to świadomie !!!! Gdzie jest policja i prokuratura????
Llo
2 lata temu
A firmyy ktore wyludzily setki tys tarczy obnizajac wyplaty ludziom??? Tych prywaciarzy scigac
warszawiak
2 lata temu
a ile było przekrętów ????