Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MAG
|

Tę bitwę Polska już przegrała. Zatrważające dane

57
Podziel się:

Oczekiwana długość życia Polaków zmniejszyła się o 1,4 roku. Pod tym względem mamy jeden z najgorszych wyników w Europie. Jesteśmy również na drugim miejscu z liczbą nadwyżkowych zgonów - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Tę bitwę Polska już przegrała. Zatrważające dane
Powodów tego, że Polska - obok Rumunii, Bułgarii, Hiszpanii i Litwy - jest w czołówce przegranych w wojnie z COVID-19. (East News, Wojciech Strozyk/REPORTER)

Jak czytamy, takie są wyniki pandemicznego podsumowania, które przygotowały Komisja Europejska i OECD. Okazuje się, że Polska należy do grona państw, które COVID-19 zniszczył najbardziej.

O większości wskaźników pisaliśmy już wcześniej na łamach DGP na podstawie rozproszonych danych. Teraz OECD i KE stawiają kropkę nad i. Autorzy opracowania wskazują, że to przede wszystkim efekt wieloletnich zaniedbań w służbie zdrowia

- pisze gazeta.

W czołówce przegranych w wojnie z COVID-19 - obok Polski jest m.in. Rumunia, Bułgaria, Hiszpania czy Litwa

Zobacz także: Czy w Polsce będą wymagane określone wzory maseczek? Wiceminister: każdy może sobie taką maseczkę sprawić

Przegrana wojna z COVID-19

"W grupie wygranych znalazły się państwa skandynawskie, ale także Cypr czy Irlandia. W tych krajach nie tylko nie spadła oczekiwana długość życia, ale także liczba śmierci nie była wyższa niż ta przewidywana przed pandemią - zauważa "DGP".

Wyjaśnia, że jednym z zasadniczych powodów jest sprawnie funkcjonujący system ochrony zdrowia, ale także w miarę dobry stan zdrowia obywateli przed pandemią. "Dla przykładu, na Cyprze długość życia należy do najwyższych w UE" - czytamy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(57)
edi
2 lata temu
To wszystko wina antyszczepionkowców, to oni zarażają zaszczepionych.
Alternatywa
2 lata temu
Pis prowadzi depopulację narodu albo jak kto woli ludobójstwo.
1104
2 lata temu
ANTYSZCZEPIONKOWCY NA PIERWSZEJ FRONTU!!!!! NIE TRZEBA WOJNY --- WYSTARCZY GŁUPOTA!!!!!!! EFEKTY WIDAĆ I NIE MA SIĘ CZEMU DZIWIĆ!!!!!! NATURALNA SELEKCJA --- PRETENSJE ????? TYLKO DO SIEBIE JAK PRZEŻYJE!!!!!!
obatel wolski
2 lata temu
PiS nie potrzebuje lekarzy i pielęgniarek, ważniejszy jest kler. Zaś dla poprawy zdrowia Polaków, PiS już wprowadził podatek cukrowy, a za chwilę podniesie akcyzę na papierosy i alkohol.
Umieramy bo
2 lata temu
Mamy przegrane ze służbą zdrowia to fakt. Nigdzie tak podle nie traktuje się pacjenta
...
Następna strona