Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KOL
|
Materiał partnera: TOGETAIR

TOGETAIR 2021: Zmiany klimatyczne muszą być sprawiedliwe społecznie

4
Podziel się:

Są szerokie rzesze społeczeństwa, które nie mogą ponosić kosztu transformacji energetycznej. Koszt musi być rozłożony właściwe, to jest wszystkie grupy społeczne muszą mieć perspektywę zmiany. (…) Zmiany klimatyczne muszą być sprawiedliwe społecznie.” - mówił premier Mateusz Morawiecki ostatniego dnia polskiego Szczytu Klimatycznego TOGETAIR 2021.

TOGETAIR 2021: Zmiany klimatyczne muszą być sprawiedliwe społecznie
Premier Mateusz Morawiecki podczas szczytu TOGETAIR 2021 (Materiały prasowe, A. Litwiniuk)

Premier podkreślił, że transformacja energetyczna i gospodarcza musi się odbyć w sposób sprawiedliwy, sprawiedliwie dzieląc wszystkie obciążenia, które się pojawią. Dzięki temu będziemy mieli do czynienia z olbrzymią poprawą bilansu handlowego i pozycji Polski.

- Z perspektywy Polski, która jest wielkim importerem ropy naftowej i gazu, jest niezwykle ważne, byśmy przeszli na transport niskoemisyjny, elektryczny lub wodorowy. (..) Naszym narodowym celem powinno być odejście od paliw kopalnych, zwłaszcza tych, które powodują znaczący ubytek w finansach publicznych – dodał podczas otwarcia Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki

Zobacz także: Szczyt Klimatyczny - wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego

W otwarciu brała również udział Minister Pracy i Polityki Społecznej pani Marlena Maląg, która zwróciła uwagę, że „Musimy zjednoczyć siły, tworząc szeroką koalicję na rzecz wsparcia rodziny i środowiska.”

Szczyt Klimatyczny TOGETAIR objęty jest honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego

TOGETAIR to bezprecedensowe wydarzenie. Pierwsza tego typu konferencja online będąca forum wymiany opinii pomiędzy przedstawicielami biznesu, organizacji pozarządowych, ekspertów oraz administracji centralnej na temat ochrony klimatu i zielonych wyzwań, jakie stoją przed Polską.

Przez trzy dni zaplanowano 16 debat tematycznych poruszający wszystkie aspekty polityki klimatycznej, począwszy od wyzwań związanych z transformacją energetyczną Polski, przez zagadnienia dotyczące elektromobilności, gospodarki odpadami po paneuropejskie projekty typu CBAM i ESG.

TOGETAIR 2021 łączy wszystkie środowiska w jednym celu, zbudowania zielone przyszłości. Możemy to zrobić to tylko razem. #razemdlaklimatu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

TOGETAIR

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(4)
Tommy
3 lata temu
Przejście z silnika parowego na silnik benzynowy/diesla wymagało ewolucji i zapotrzebowaniu rynku. Komuna musi jednak wdrażać swoje pomysły drogą rewolucji i na siłę, przy tym grabiąc wszystkich dookoła.
stop hejt
3 lata temu
ktoś wierzy w sprawiedliwość? tysiące samolotów, miliony ton CO2 , a mnie się każe oszczędzać. rżnięte lasy, posucha w Bieszczadach, a ja mam zbierać deszczówkę. tysiące ton plastikowych opakowań, bezzwrotne plastikowe butelki. smród i trucizna z pieców zimą. jakaś ustawa p. Premierze? może już dosyć chemii w żywności, czas pomyśleć o jutrze.
Irek
3 lata temu
Mamy troje dzieci i nie potrzebujemy od Państwa żadnego wsparcia. Radzimy sobie sami. Nie chcemy sytuacji że będziemy ciochrani przez Państwo za to, ze sobie radzimy a inni nie i właściwie powinniśmy tym innym zafundować to i tamto. Niech pis skończy z retoryką, że komuś coś się należy. Lenie do roboty.
Matołusz
3 lata temu
Ci to za imię w ogóle ?