Notowania

piotr duda
23.05.2012 13:37

Leszek Miller o niewpuszczeniu do Senatu Piotra Dudy. "Karygodne i skandaliczne"

Miller wystąpił na konferencji prasowej w Sejmie wspólnie z szefem OPZZ Janem Guzem, który oświadczył, że nie został wpuszczony na rozpoczęte dziś rano posiedzenie Senatu. Na posiedzenie nie dostał się też szef Solidarności Piotr Duda.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter Poland)

Szef Solidarności Piotr Duda nie został wpuszczony do gmachu Senatu. Razem z nim była kilkuosobowa delegacja. Związkowcy chcieli rozmawiać o decyzji senatorów w sprawie podwyższenia wieku emerytalnego (na zdjęciu Piotr Duda).

Jako karygodną i skandaliczną szef SLD ocenił decyzję o niewpuszczeniu przedstawicieli związków zawodowych na posiedzenie Senatu poświęcone reformie systemu emerytalnego, zakładającą wydłużenie wieku emerytalnego do 67 lat.

Miller wystąpił na konferencji prasowej w Sejmie wspólnie z szefem OPZZ Janem Guzem, który oświadczył, że nie został wpuszczony na rozpoczęte dziś rano posiedzenie Senatu. Na posiedzenie nie dostał się też szef Solidarności Piotr Duda.

_ - Klub SLD wyraża swoje najwyższe oburzenie i protest z powodu kolejnej dyskryminacji ruchu zawodowego _ - oświadczył Miller.

Przypomniał, że kilka dni temu, kiedy posłowie głosowali nad reformą emerytalną, marszałek Sejmu Ewa Kopacz nie zgodziła się na wpuszczenie na galerię sejmową przedstawicieli Solidarności.

_ - Dzisiaj pan marszałek Senatu (Bogdan Borusewicz) nie zgodził się na obecność szefa OPZZ, a także szefa Solidarności w debacie. To jest postawa, która stawia pod wielkim znakiem zapytania dojrzałość elit rządzących dzisiaj Polską do nowoczesnej demokracji _ - podkreślił Miller.

W jego ocenie krok marszałków Sejmu i Senatu jest _ karygodny, skandaliczny i zasługuje na najwyższe oburzenie _.

Miller ocenił, że pokazuje to też, jak słabe argumenty przemawiają za racją rządu w sprawie reformy emerytalnej. _ Zwykle tak jest, że kiedy racje są kruche, usztywnia się stanowisko _ - ocenił.

Guz poinformował na konferencji prasowej, że zwracał się do marszałka Senatu o umożliwienie przedstawienie senatorom _ merytorycznego stanowiska ws. reformy emerytalnej _, ale nie otrzymał na ten wniosek odpowiedzi. Dodał, że w środę przyszedł do Senatu, ale _ odbił się _ od drzwi - nie został wpuszczony.

_ - Obecna władza odchodzi od zasad demokracji i dialogu. My jako OPZZ mówimy 'nie' fasadowej demokracji, upominamy się o dialog społeczny i proszę nie dziwić się związkowcom, że dialog wylewa się na ulice _ - oświadczył Guz. _ Nasze argumenty są tak silne, że władza się wystraszyła _ - ocenił.

Czytaj więcej w Money.pl
PKM Duda spodziewa się ciężkiej sytuacji na rynku surowcowym Polski Koncern Mięsny Duda oczekuje, że w kolejnych kwartałach sytuacja na rynku surowcowym może być nadal ciężka.
Zobacz, jakie będą emerytury związkowców Związki zawodowe walczą z reformą emerytalną. Na jakie świadczenia mogą liczyć ich szefowie?
PKM Duda może zacząć akwizycje już w 2011 roku Polski Koncern Mięsny Duda nie wyklucza, że jeszcze w tym roku może rozpocząć proces akwizycji, ale bardziej realny termin to I kw. 2012 roku.
Tagi: piotr duda, wiadmomości, kraj, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz