Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Leszek Miller o niewpuszczeniu do Senatu Piotra Dudy. "Karygodne i skandaliczne"

0
Podziel się:

Miller wystąpił na konferencji prasowej w Sejmie wspólnie z szefem OPZZ Janem Guzem, który oświadczył, że nie został wpuszczony na rozpoczęte dziś rano posiedzenie Senatu. Na posiedzenie nie dostał się też szef Solidarności Piotr Duda.

Leszek Miller o niewpuszczeniu do Senatu Piotra Dudy. "Karygodne i skandaliczne"
(Reporter Poland)

Szef Solidarności Piotr Duda nie został wpuszczony do gmachu Senatu. Razem z nim była kilkuosobowa delegacja. Związkowcy chcieli rozmawiać o decyzji senatorów w sprawie podwyższenia wieku emerytalnego (na zdjęciu Piotr Duda).

Jako karygodną i skandaliczną szef SLD ocenił decyzję o niewpuszczeniu przedstawicieli związków zawodowych na posiedzenie Senatu poświęcone reformie systemu emerytalnego, zakładającą wydłużenie wieku emerytalnego do 67 lat.

Miller wystąpił na konferencji prasowej w Sejmie wspólnie z szefem OPZZ Janem Guzem, który oświadczył, że nie został wpuszczony na rozpoczęte dziś rano posiedzenie Senatu. Na posiedzenie nie dostał się też szef Solidarności Piotr Duda.

_ - Klub SLD wyraża swoje najwyższe oburzenie i protest z powodu kolejnej dyskryminacji ruchu zawodowego _ - oświadczył Miller.

Przypomniał, że kilka dni temu, kiedy posłowie głosowali nad reformą emerytalną, marszałek Sejmu Ewa Kopacz nie zgodziła się na wpuszczenie na galerię sejmową przedstawicieli Solidarności.

_ - Dzisiaj pan marszałek Senatu (Bogdan Borusewicz)
nie zgodził się na obecność szefa OPZZ, a także szefa Solidarności w debacie. To jest postawa, która stawia pod wielkim znakiem zapytania dojrzałość elit rządzących dzisiaj Polską do nowoczesnej demokracji _ - podkreślił Miller.

W jego ocenie krok marszałków Sejmu i Senatu jest _ karygodny, skandaliczny i zasługuje na najwyższe oburzenie _.

Miller ocenił, że pokazuje to też, jak słabe argumenty przemawiają za racją rządu w sprawie reformy emerytalnej. _ Zwykle tak jest, że kiedy racje są kruche, usztywnia się stanowisko _ - ocenił.

Guz poinformował na konferencji prasowej, że zwracał się do marszałka Senatu o umożliwienie przedstawienie senatorom _ merytorycznego stanowiska ws. reformy emerytalnej _, ale nie otrzymał na ten wniosek odpowiedzi. Dodał, że w środę przyszedł do Senatu, ale _ odbił się _ od drzwi - nie został wpuszczony.

_ - Obecna władza odchodzi od zasad demokracji i dialogu. My jako OPZZ mówimy 'nie' fasadowej demokracji, upominamy się o dialog społeczny i proszę nie dziwić się związkowcom, że dialog wylewa się na ulice _ - oświadczył Guz. _ Nasze argumenty są tak silne, że władza się wystraszyła _ - ocenił.

Czytaj więcej w Money.pl
PKM Duda spodziewa się ciężkiej sytuacji na rynku surowcowym Polski Koncern Mięsny Duda oczekuje, że w kolejnych kwartałach sytuacja na rynku surowcowym może być nadal ciężka.
Zobacz, jakie będą emerytury związkowców Związki zawodowe walczą z reformą emerytalną. Na jakie świadczenia mogą liczyć ich szefowie?
PKM Duda może zacząć akwizycje już w 2011 roku Polski Koncern Mięsny Duda nie wyklucza, że jeszcze w tym roku może rozpocząć proces akwizycji, ale bardziej realny termin to I kw. 2012 roku.
wiadmomości
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)