Notowania

tusk
19.11.2011 13:55

Palikot: Rząd nie ma żadnego pomysłu na Polskę

Zdaniem Janusza Palikota premier nie ma pomysłu na Polskę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

*Rząd nie ma żadnego pomysłu na Polskę, a piątkowe expose premiera kompletnie rozczarowało - ocenił Janusz Palikot po sobotnim głosowaniu nad wotum zaufania dla rządu Donalda Tuska.*

_ - Jestem rozczarowany expose, ono pokazuje, że Tusk nie ma pomysłu na Polskę, po drugie pokazuje, że to nie on rządzi Platformą Obywatelską, a że to PO rządzi nim, wyznacza kto w jakiej frakcji ile ma dostać stanowisk w rządzie _ - mówił Palikot dziennikarzom w Sejmie po głosowaniu, w którym rząd Donalda Tuska otrzymał wotum zaufania.

W jego opinii, expose było dopasowane do oczekiwań agencji ratingowych i miało na celu niepodniesienie oprocentowania polskich obligacji. _ - Nie na to czekaliśmy _ - podkreślił szef Ruchu Palikota.

_ - Tego typu działania nie uchronią nas przed skutkami tego kryzysu do końca, nie pozwolą też wykorzystać szans, które to wszystko niesie, w tym sensie premier kompletnie rozczarował _ - dodał. Polityk powtórzył, że jest gotów poprzeć niektóre zaproponowane w piątek w expose rozwiązania, m.in. reformę KRUS.

Na późniejszej konferencji prasowej zapowiedział, że zwróci się do premiera ws. wyjaśnienia kwestii, _ dlaczego aż tylu przedstawicieli Opus Dei jest w rządzie _. Jak mówił, chodzi o szefa dyplomacji Radosława Sikorskiego, ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina oraz szefa Kancelarii Premiera Tomasza Arabskiego. _ Są to osoby związane z wywiadem Kościoła katolickiego, który (...) nazywa się Opus Dei _ - mówił.

Poinformował, że Ruch Palikota nie wyklucza wniosku o powołanie komisji nadzwyczajnej ws. wyjaśnienia relacji pomiędzy rządem a _ Opus Dei _. _ _

_ - Jest to coś niepokojącego, że aż tylu swoich - w cudzysłowie - agentów ma ta organizacja w rządzie polskiego państwa _ - podkreślił Palikot. Jego zdaniem, jest to sprawa bez precedensu. Ocenił, że przedstawiciele rządu są związani w sposób zasadniczy z _ ekstremalną _ organizacją wewnątrz Kościoła katolickiego.

_ - Gdybyśmy sobie wyobrazili, że przedstawiciele jakiejkolwiek innej organizacji religijnej, społecznej, czy innej mają trzech ministrów w polskim rządzie (...) byłaby to szokująca informacja _ - dodał.

_ Może polskie państwo jest niesamodzielne, być może rząd Donalda Tuska nie jest rządem samodzielnym, tylko sterowanym przez przedstawicieli Kościoła katolickiego _ - mówił.

W ocenie Palikota, są to kwestie, które wymagają wyjaśnienia, gdyż uderzają w podstawy konstytucyjne naszego państwa.

Opinie po expose czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/92/t160860.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/sld;nie;udzieli;wotum;zaufania;nowemu;rzadowi,140,0,969868.html) Nie poprą rządu Donalda Tuska Głosowanie nad udzieleniem Radzie Ministrów wotum zaufania zaplanowane jest na sobotę.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/236/t134892.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/prezydent;bardzo;mocne;i;odwazne;expose;premiera,124,0,969852.html) Prezydent chwali premiera za odwagę W ocenie prezydenta wystąpienie Donalda Tuska było _ jednoznaczne, opowiadające się za głęboką reformą _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/104/t86632.jpg ) ] (http://www.money.pl/podatki/wiadomosci/artykul/rostowski;ujawnia;kiedy;nastapia;zmiany;w;podatkach,103,0,969831.html) Zobacz, kiedy nastąpią zmiany w podatkach Donald Tusk w expose zapowiedział zmiany w podatkach dochodowych i ulgach oraz podniesienie składki rentowej.
Tagi: tusk, rząd, expose, polityka, palikot, wiadmomości, kraj, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz