Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PJN zbiera podpisy. Chce głowy Arabskiego

0
Podziel się

PJN żąda natychmiastowej dymisji szefa Kancelarii Premiera. Zarzuca mu cenzurę mediów.

PJN zbiera podpisy. Chce głowy Arabskiego
(premier.gov.pl)
bEhOZQOJ

PJN żąda dymisji szefa Kancelarii Premiera Tomasz Arabskiego i prezesa Polskiej Agencji Prasowej Jerzego Paciorkowskiego.

Według polityków Polska Jest Najważniejsza, obydwaj panowie powinni stracić swoje stanowiska po sytuacji, jaka miała miejsce podczas wizyty rządu w Izraelu.

Podczas konferencji premiera Donalda Tuska, dziennikarz PAP chciał zadać pytanie dotyczące reprywatyzacji w kontekście odszkodowań za mienie żydowskie. Dziennikarz jednak wycofał się z zadania pytania po tym, jak Tomasz Arabski zadzwonił do prezesa PAP i poprosił o interwencję w tej sprawie.

bEhOZQOL

Eurodeputowany PJN Marek Migalski uważa, że w Polsce prowadzona jest świadoma polityka ograniczania mediów, zwłaszcza w krytyce rządu.

POSŁUCHAJ MARKA MIGALSKIEGO:


Posłanka PJN Elżbieta Jakubiak zaznacza, że w sprawie ministra Arabskiego klub PJN będzie zbierał wśród członków klubów parlamentarnych podpisy. W sprawie szefa PAP, PJN wyśle list do premiera.

bEhOZQOR

Wczoraj wieczorem prezes PAP opublikował oświadczenie, w którym przyznaje, że w czasie wizyty szefa polskiego rządu w Izraelu rozmawiał telefonicznie z ministrem Tomaszem Arabskim.

_ - Po tej rozmowie i konsultacjach w Agencji poprosiłem korespondenta PAP o niepodejmowanie tego tematu podczas konferencji prasowej w Izraelu, wychodząc z przekonania, że właściwym miejscem do rozpoczęcia dyskusji na ten temat jest przede wszystkim Warszawa, zwłaszcza że temat ten nie pojawił się w oficjalnych wystąpieniach podczas wizyty w Izraelu _ - czytamy w oświadczeniu Jerzego Paciorkowskiego.

bEhOZQPm
kraj
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)