Notowania

PiS
10.02.2011 19:24

Świętokrzyscy działacze PiS przeciw centrali

Beata Kempa, pełnomocnik świętokrzyskiego PiS chce rozmawiać z niezadowolonymi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Europoseł Jacek Włosowicz i senator Grzegorz Banaś kontestują decyzję Komitetu Politycznego PiS o rozwiązaniu świętokrzyskiego zarządu tej partii. Posłanka Beata Kempa - ustanowiony pełnomocnik świętokrzyskiego PiS - zaprasza ich współpracy.

Kempa spotkała się z działaczami PiS w Świętokrzyskiem. Po tym spotkaniu, na jej konferencji prasowej europoseł Jacek Włosowicz i senator Grzegorz Banaś, oświadczyli, że _ decyzja Komitetu Politycznego jest dla nich nie do przyjęcia _. Żaden z nich nie powiedział jednak otwarcie, że występuje z PiS, żaden nie ujawnił też swoich planów politycznych.

- _ Jeśli można cokolwiek zmienić w kraju, to tylko wtedy, gdy wygramy te wybory parlamentarne. Potrzebujemy dobrej, zwartej i rozdyskutowanej - ale na temat państwa polskiego i jego słabości - struktury, i ja do tej dyskusji zapraszam _ - powiedziała Kempa zwracając się do parlamentarzystów. Jak mówiła, rozumie, że ich wystąpienia mogły być wynikiem _ jakiegoś rozżalenia, może sytuacji, która nie jest dla nich komfortowa _.

Według Włosowicza, Komitet Polityczny powinien pamiętać o roli i dorobku Przemysława Gosiewskiego w świętokrzyskim PiS, a - jak uważa europoseł - nie pamiętał, przez co _ wbił klin w organizację świętokrzyską _. - _ Nie wiem dlaczego, czy nie widział jego zasług i jego pracy. Jest nam ogromnie przykro, że taki nierozważny mamy obecnie Komitet Polityczny _ - mówił.

Banaś powiedział, że decyzja Komitetu Politycznego rozbija struktury PiS w Świętokrzyskiem, dlatego uważa ją za niedobrą dla całego regionalnego środowiska i dla działaczy. - _ Bardzo instrumentalnie zostaliśmy potraktowani. Nikt nie zechciał - choćby przez ostatnie trzy tygodnie - zapytać, porozmawiać, jak wygląda sytuacja z drugiej strony. Słuchano tylko jednego kanału informacyjnego _ - ocenił.

Jeden ze świętokrzyskich parlamentarzystów PiS, prosząc dziennikarzy o nieujawnianie jego nazwiska, wyjaśnił w kuluarach dziennikarzom, że Banaś i Włosowicz uchodzili za najbliższych współpracowników Gosiewskiego, założyciela i lidera PiS w Świętokrzyskiem, który 10 kwietnia zeszłego roku zginął w katastrofie smoleńskiej.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/109/t130669.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/konflikt;w;pis;kempa;nie;potwierdza,227,0,766691.html) Konflikt w PiS? Kempa nie potwierdza
Szef Komitetu Wykonawczego PiS Joachim Brudzinski powiedział po południu, że władze partii nie podjęły wobec senatora Banasia i europosła Włosowicza żadnych decyzji. Podkreślił, że ewentualne wnioski o ich ukaranie musi podjąć posłanka Kempa.

Kempa poinformowała dziennikarzy, że będzie miała _ decyzyjny wpływ _ na kształt list wyborczych do Sejmu i Senatu, na regionalny program wyborczy partii oraz jej strategię wyborczą. Zapowiedziała też, że wybory zarządu wojewódzkiego i prezesa PiS odbędą się w Kielcach po wyborach parlamentarnych.

Jak podkreśliła posłanka, nadrzędną kwestią jest Polska i wygranie wyborów przez PiS; wszystkie prywatne interesy nie mają absolutnie żadnego znaczenia. - _ Ja jestem wrogiem wszelkiego rodzaju gier pałacowych, myślę, że będziemy stanowić bardzo dobrą drużynę _ - podsumowała.

O tym, że zasiadająca w Komitecie Politycznym PiS posłanka Beata Kempa została nowym liderem świętokrzyskich struktur partii poinformował w poniedziałek rzecznik PiS Adam Hofman. Decyzję o powołaniu Kempy na pełnomocnika PiS w Świętokrzyskiem podjął prezes partii Jarosław Kaczyński.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/124/t102524.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/dubieniecki;o;sejmie;to;jest;cyrk,230,0,769254.html) Dubieniecki o Sejmie: To jest cyrk Zięć tragicznie zmarłego prezydenta ma pomysł na karierę w polityce.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/254/t94462.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/naukowcy;przeciw;wykluczaniu;pis;z;debaty,175,0,769199.html) Naukowcy przeciw wykluczaniu PiS z debaty Zdaniem profesorów z Warszawy z Lecha Kaczyńskiego media żartowały na żenującym poziomie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/197/t20165.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;grozi;wotum;nieufnosci;dla;sawickiego,201,0,768713.html) PiS grozi wotum nieufności dla Sawickiego Posłowie Prawa i Sprawiedliwości chcą zrównania dopłat dla rolników w Unii Europejskiej.
Tagi: PiS, wiadmomości, kraj, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz