Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Łukasz Pałka
|

To Się Liczy: Co czeka polską walutę przed i po wyborach?

0
Podziel się:

Zbliżające się wybory w Polsce mają spory wpływ na notowania złotego.

To Się Liczy: Co czeka polską walutę przed i po wyborach?
(Fotolia)

Złoty nie lubi zmian, również tych politycznych - zgadzają się goście programu To Się Liczy. - Najgorsze co może się zdarzyć, to zwycięstwo partii opowiadających się za wydatkami i zwiększeniem deficytu budżetowego - mówi Marek Wołos, członek zarządu Domu Maklerskiego TMS Brokers.

Zbliżające się wybory parlamentarne w Polsce sprzyjają wahaniom polskiej waluty. Według Doroty Strauch, analityka walutowego z Raiffeisen Polbanku, do 25 października nie powinniśmy już raczej mieć do czynienia z wyraźnym spadkiem złotego wobec głównych walut. Nie można jednak wykluczyć, że w trakcie kampanii padną jeszcze obietnice, które wstrząsną rynkiem finansowym.

W programie To Się Liczy Łukasz Pałka rozmawia z Dorotą Strauch oraz Markiem Wołosem nie tylko o wpływie wyborów na polską walutę, ale również o tym, ile w najbliższych miesiącach będzie trzeba zapłacić za dolara. W Stanach Zjednoczonych zbliża się bowiem pierwsza od ponad dziewięciu lat podwyżka stóp procentowych. A to nie pozostanie bez wpływu na złotego.

Zobacz także: Zobacz całą rozmowę:
to się liczy
wydarzenie
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)