Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Trudne rozmowy górników z zarządem Tauron Wydobycie. Chcą podwyżek

3
Podziel się:

Górnicy z dwóch kopalń - z Libiąża i z Brzeszcz - mają w południe spotkać się z zarządem Tauron Wydobycie. Domagają się co najmniej tysiąca złotych podwyżki.

Górnicy z Libiąża i z Brzeszcz domagają się podwyżek. W południe rozmowy z zarządem
Górnicy z Libiąża i z Brzeszcz domagają się podwyżek. W południe rozmowy z zarządem (Fotolia)
bECyYWyJ

W południe w Jaworznie ma się rozpocząć spotkanie zarządu Tauron Wydobycie z pracownikami oraz przedstawicielami związków zawodowych z kopalń z Libiąża i z Brzeszcz - informuje RMF FM. Górnicy domagają się podwyżek - co najmniej tysiąca złotych. Chcą też jasnych informacji co do planów zarządu wobec obu zakładów.

Strajk pracowników trwa od piątku, część załogi nie zjechała na dół. Z ustaleń RMF FM wynika, że tylko w poniedziałek 15 lipca w samej kopalni w Libiążu aż 70 proc. pracowników wzięło urlopy na żądanie, a pozostali, mimo że zjechali na dół, nie będą prowadzić żadnych prac.

bECyYWyL

Zakład w Libiążu zatrudnia ponad 2 tys. osób, Tauron Wydobycie miało rozważać jego sprzedaż. Pracownicy i związkowcy z Brzeszcz i Libiąża punktualnie o godz. 12 w Jaworznie mają rozpocząć rozmowy z zarządem spółki. Do Jaworzna mają też przyjechać górnicy z innych kopalni - by zorganizować pikietę poparcia.

Zobacz także: Obejrzyj: Prezes Tauron PE: Nie ma pomysłu na polexit, podążanie za normami Wspólnoty jest nieuchronne
bECyYWyR

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bECyYWzm
KOMENTARZE
(3)
No tak
2 lata temu
Lepiej już zlikwidować tą studnię bez dna to całe nasze górnictwo. Szkoda pieniędzy podatnika. To już lepiej kupować węgiel z Australi jak Ukraina.
ssad
2 lata temu
a kopa w żyć to nie chceta krety?
Michał
2 lata temu
Spółka zaraportowała 1 mld (miliard) straty na segmencie wydobycia - ale podwyżki się należą
bECyYWzn