Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Trzeci etap odmrażania gospodarki od 18 maja. Jednak kościoły odczują go szybciej

Do fryzjera, kosmetyczki, czy restauracji Polacy pójdą od przyszłego tygodnia, gdyż tak zakłada trzeci etap odmrożenia gospodarki. Jednak zasady dotyczące zgromadzeń uroczystościach religijnych zostały zmienione tak, by już w najbliższą niedzielę więcej osób mogło pojawić się w kościołach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Anatol Chomicz / Forum)
Odmrażanie gospodarki obejmie kościoły już od najbliższej niedzieli (zdjęcie ilustracyjne).

W środę rząd przedstawił założenia trzeciego etapu odmrożenia gospodarki. Ponownie uruchomione zostaną salony fryzjerskie i kosmetyczne. Zluzowane będą również obostrzenia dotyczące gastronomii. A to wszystko już od poniedziałku 18 maja.

- Wiemy też, że nic nie będzie tak, jak wcześniej. Ale ten powrót do normalności, do tej "nowej normalności" właśnie, jest zależny od tego, jak będziemy przestrzegać restrykcji - powiedział na konferencji premier Mateusz Morawiecki.

Jednak kościoły i inne miejsca związane z kultem trzeci etap odmrażania odczują szybciej niż przedsiębiorcy. "Odmrażanie" bowiem obejmie je już od 17 maja, czyli od najbliższej niedzieli.

Zobacz też: Kiedy znów pójdziemy na koncert? Kiedy targi otwarte dla publiczności? Kobierski szacuje: październik-listopad

Co się zmienia? Od najbliższej niedzieli na jednego uczestnika obrzędu religijnego będzie musiało przypadać 10 m kw. To oznacza, że w miejscach kultu, takich jak kościoły, będzie mogło się zgromadzić więcej osób. Dotychczas bowiem wspomniany limit wynosił 15 m kw.

Przypomnijmy, że w marcu, po wprowadzeniu pierwszych restrykcji dotyczących zgromadzeń, duchowni zdecydowali się na ograniczenie liczby wiernych w kościołach do 50. osób. Natomiast od 11 kwietnia już rząd ograniczył liczbę osób przebywających jednocześnie w kościele do pięciu (nie licząc osób z asysty czy celebransów).

Zasada "1 osoba na 15 m kw." została wprowadzona wraz z pierwszym etapem odmrażania gospodarki.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-05-2020

ministrantBo taca była pusta i pleban nie miał z czego żyć.

13-05-2020

R.No w końcu! Brawo!

13-05-2020

bezpicuBoże, z całego serca dziękuję, że odstraszyłeś mnie od chodzenia do kościoła i marnowania ciężko zarabianych pieniędzy na bezwartościowych nierobów.

Rozwiń komentarze (186)